Jump to content


JBL L250 - B460 (1982)


pantaNS

Recommended Posts

nedavno sam iz radoznalosti komunicirao sa jednim vlasnikom verzije 250Ti Jubilee, za 10-tak godina star komad trazio je 1200 funti (1800E). poslednja aukcija na nemackom Ebayu koju sam pratio se zaustavila na 2000E za komad u piano lack finishu.

jos jedan dokaz koliko se mnogo toga moze dobiti ako covek ima hrabrosti da kupuje polovno. ovakva nova kutija danas bi bila u rangu od 6-8.000E sa znackom JBL.

Link to comment
Share on other sites

nedavno sam iz radoznalosti komunicirao sa jednim vlasnikom verzije 250Ti Jubilee, za 10-tak godina star komad trazio je 1200 funti (1800E). poslednja aukcija na nemackom Ebayu koju sam pratio se zaustavila na 2000E za komad u piano lack finishu.

jos jedan dokaz koliko se mnogo toga moze dobiti ako covek ima hrabrosti da kupuje polovno. ovakva nova kutija danas bi bila u rangu od 6-8.000E sa znackom JBL.

Link to comment
Share on other sites

Izmedju one stare 250 Ti serije i ove nove 260 postojala je i serija Ti-10K. Postojala su jos dva manja modela: Ti-6K i fenomenalni Ti-2K - manji za stalke. Sestica je bila tako-tako ali je desetka bila izuzetan zvucnik. Zahtevala je odlicnu amplifikaciju i dosta prostora ali je svirala za pamcenje. Inace Ti-2K je jedno vreme u Engleskoj stavljana ispred svih engleskih manjih kutija, gotovo bez obzira na cenu. To se, koliko je meni poznato, retko desava na ostrvu.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se obicne 250Ti prodaju po cca 1000 eura.Jedan momak ima ovde 250TiLE,koristi ih sa full Levinsonima/390S+380+27.5/ Siltech ozicenje iz serije G5,na svaki uredjaj+Shakti+na kutije natrag gde se nalazi skretnica jos po 1-1 Shakti,na svim kablovima jos Shakti online-i..Sa svim ovim sitnicama to je super kad se natastaci Deep Puple "Made in Japan",ali fali prefinjenosti..

http://www.audioheritage.org/

Tu novu TL260-ku ne bih NIKAKO poredio sa 250-kom...Mimo oblika kutije,nema bas mnogo "dodirnih tacaka"

pozdrav

paja959

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...