Jump to content


Lemljenje USB B konektora na pojacalo


hardwareGQ

Recommended Posts

POZDRAV SVIMA,

da li se moze izvesti sledece?

Imam pojacalo za slusalice koje ima zalemljen USB kabal, koji je i napajanje i signal.

Kako je kabl nekvalitetan i previse dugacak pa mi smeta kada uredjaj iznosim iz kuce, da li se moze umesto njega zalemiti USB type B konektor na samoj plocici?

Gledao sam neke konektore, i cini mi se da pozicija onih pipaka za lemljenje nije ista kao kod mene na uredjaju.

Evo postavljam i slike.

( kao sto se i vidi sa slika, kabal je lemljen vise puta do sada, jer se veoma lako kida )

Hvala

1.jpg

2.jpg

3.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Na tvom mestu bih kvalitetnom punom žicom ( izvađenom iz npr. Belden Cat 6a ili 7a) od npr. 5cm dužine po izvodu, ako dohvata od šasije do kontakta na pločici terminisao (produžio) šasijski USB B konektor (lemljenjem za nogice), a žičice priveo lemnim mestima i zalemio za pločicu vodeći računa o rasporedu.

Nakon toga bih fiksirao konektor za šasiju sa dva šrafa i posao gotov.

Ovim dobijaš fleksibilnost da probaš više različitih terminisanih USB A-B kablova i odlučiš koji ti najbolje radi. Takođe nećeš vući kabl obavijen oko pojačala kao do sada, što čini mi se, nije tvoj kap of ti.

Pozz :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1200px-USB_svg.thumb.png.5708cf4b86d685c55eb053c778a21ef6.png

11 sati ranije, hardwareGQ said:

eh da, kratko pitanje,

koliko znam USB kabal bi trebalo da ima 4 zice, zasto na ovom mom uredjaju idu 5?

Pin Name Cable color Description
1 VCC Red +5 VDC
2 D- White Data -
3 D+ Green Data +
4 GND Black Ground

Nemoj da pogrešiš slučajno pri povezivanju, 1 i 4 su parica za napajanje, 2 i 3 su parica za signal a peta je Shield (uzemljeni širm za ove dve parice). 1 i 4 bi trebalo da budu malo deblje od 2 i 3 (kod nekih kablova i jesu).

http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml

1200px-USB.svg.png

USB.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, hardwareGQ said:

Hvala druze na ovim korisnim informacijama

Skoro sam pravio USB kabliće. :D 

Obrati pažnju na šasijkom je mirror image kad gledaš u konektor u odnosu na kablovski. Proveri sve veze ommetrom pre priključenja, može i dva-tri puta da si siguran da je sve dobro vezano.

Link to comment
Share on other sites

Nisam prezadovoljan kako smo ga odradili, ali s obzirom da nismo imali odgovarajucu aparaturu, ispalo je dobro. ( lemilica je ona stara, debela, pa nije mogao da mi zalemi Gekko bakarne zice na ploci do konektora, pa smo iskoristili postojece )

E sad, ovo zuto sam iskoristio za dampiranje uredjaja ( od ispod sam stavio i alu traku ). Drasticna promena u zvuku, bass jaci i utegnutiji, kompletan spektar otvoreniji.......   IZGLEDA SASAVO, ALI RADI :)

Inace dosta toga sam promenio na ovom Behringeru:

Mundorf elektrolit bajpasovan sa Wima MKP10 na napajanju, Elna Silmic II na izlazu za sluske, Elna Silmic II na izlazu za pojacalo.

Zvuci za 5 klasa bolje u odnosu na standardni Behringer uca202, ali jbg sada ne moze da se zatvori u kuciste ( ali i to se da srediti )

111.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, hardwareGQ said:

Nisam prezadovoljan kako smo ga odradili, ali s obzirom da nismo imali odgovarajucu aparaturu, ispalo je dobro. ( lemilica je ona stara, debela, pa nije mogao da mi zalemi Gekko bakarne zice na ploci do konektora, pa smo iskoristili postojece )

E sad, ovo zuto sam iskoristio za dampiranje uredjaja ( od ispod sam stavio i alu traku ). Drasticna promena u zvuku, bass jaci i utegnutiji, kompletan spektar otvoreniji.......   IZGLEDA SASAVO, ALI RADI :)

Inace dosta toga sam promenio na ovom Behringeru:

Mundorf elektrolit bajpasovan sa Wima MKP10 na napajanju, Elna Silmic II na izlazu za sluske, Elna Silmic II na izlazu za pojacalo.

Zvuci za 5 klasa bolje u odnosu na standardni Behringer uca202, ali jbg sada ne moze da se zatvori u kuciste ( ali i to se da srediti )

111.jpg

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pozdrav svima,

da li ima nekoga iz Nisa ko bi mogao da mi pomogne, tj. da je sposoban sa lemilicom?

Ne radi mi levi kanal, proradi kad mrdam kondenzator levo-desno, ali sada vise ni to.

Izgleda da je negde pregoren vod ili nesto slicno, a posto nisam bas ekspert, potreban je neko ko se u to stvarno razume.

( 1000 puta menjani kondenzatori do sad, i razne druge gluposti, naravno da je nesto moralo da se s_ebe )

 

Hvala puno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...