Jump to content


Engine's sistem


Engine

Recommended Posts

Ovo malo čudovište svira za sve pare:

20190426-202746.jpg

Prenosim šta kaže korisnik sa Naimovog foruma:

"I find the Atom globally the best sounding of the three Unitis; only, it’s not very powerful.

I also think that Yuja Wang is a splendid pianist and a very pretty and sexy woman; only, she’s only 1,56 tall.

Does size really matter? HDMI or not, with sensitive speakers and a not too large room the Atom can be the heart of any main system in my opinion."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Naim Uniti serija je dobila veći update. Kod Atoma se to ogleda u mogućnosti da se ugasi ekran u toku reprodukcije, AirPlay2, mogućnost da se ugasi senzor pokreta na daljinskom (vjerovatno radi uštede baterije). Kao prateća i ne posebno naglašena promjena su unapređenja kvaliteta zvuka. Veći broj korisnika sa Naim foruma tvrdi da je Atom dobio na dinamici, preciznosti, čistijem basu.

Meni lično je sada zvuk odličan, al ima li unapređenja nisam još siguran, to bi Father bolje analizirao.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Engine said:

Meni lično je sada zvuk odličan, al ima li unapređenja nisam još siguran, to bi Father bolje analizirao.

Sad videh. Što ja?

Nisam razumeo o kakvom update-u se radi? Neki update internog software-a?

Ako je to u pitanju, nije to daleko od istine. Poslednji update na Oppo-u je napravio čudo u reprodukciji, da sam potpuno odustao od mazohizma sa kompjuterom. Pre poslednjeg update-a bilo je mnogo problema sa internim player-om o čemu sam pisao i iznosio utiske prelaska na PC Foobar i kasnije na A-Player. Sve je to sada iza mene i koristim Bubble UPnP app na telefonu za kontrolu Oppo-a i navigaciju muzike... Da ne dužim.

Vrlo je moguće ako se radi o software-skom update-u da bude poboljšanja. Čak sam slobodan da verujem da je danas daleko lakše postaviti ograničenja kvaliteta ili definiciju klasa uređaja isključivo software-om pre nego hardware-om. Naravno, ne treba ovo bukvalno shvatiti, ali programerska banda je tu opasno moćna.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Father said:

Sad videh. Što ja?

Ti znaš bolje da opišeš finese, ja samo sviđa mi se ili ne. 

U pravu si, radi se o softverskom updejtu za nove Naimove strimere. Mada taj updejt je donio FM modove za Nova i Star strimere (to mi nije najjasnije).

Što se tiče zvuka većina korisnika izvještava da je poboljšanje u skoro svim segmentima.

Ja sam pomalo skeptičan sa individualnim osjećajem hifi i kvaliteta zvuka. Recimo, jedan vlasnik Atoma me ubjeđuje da ako ograničim max jačinu zvuka u podešavanjima (a to sam uradio jer se nekom desi da kad prelazi sa jedne na drugu striming aplikaciju zvuk ode na 100%) onda ima promjene u kvalitetu zvuka. Kao zvuk postaje tuplji ako max zvuk nije 100% itd... 

Ja sam eksperimentisao sa brojem aktivnih ulaza, utiče li na zvuk. Recimo ako je aktivnan koaksijalni sa CD-plejere, aktivan optički sa TV, USB sa HDD, i striming servisi, a onda ih sve u podešavanjima disabled osim testnog, pa upoređujem kvalitet. Nisam siguran da ima razlike, možda čujem ali je sugestivno...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
17 minutes ago, džonibigud said:

Lepo si sve uklopio. Naravno da je Naimov DAC za klasu bolji, ne samo od DAC-a u tom cd playeru:listen

Mislio sam se da kupim korišćeni Naim CD5i, međutim za sad sam stvarno zadovoljan kako zvuči ovaj Marantz. Cijena ne mora biti uvjek mjerilo kvaliteta zvuka. Uradio sam mu prošle godine jedno čišćenje jer je počeo ponekad da pravi probleme sa rezancima i od tada radi tip-top.

Na kvalitetnim CD izdanjima mi čak bolje i toplije zvuči nego pomalo bezlični savršeni Hi-Res fajlovi (flac24) koje strimujem ili puštam preko HDD-USB. Marantz mi ima tu boju analogije.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, džonibigud said:

Da li su zvučnički kablovi naca 5? :)

Ne. Ima problem nove da nabavim u Podgorici, jer su valjda kalemi 100m, a to je teško uvozniku da rasproda ovdje. Na KP sam vidio oglase korišćenih, al mi je komplikovano sa transportom... u svakom slučaju razmišljam o nabavci.

Link to comment
Share on other sites

Toplo ti preporučujem Linn K-40, jer tvoji B&W imaju mogućnost za bi-wiring... pa zašto da to ne iskoristiš... barem probaj :)

Ja ga koristim na svom Linn Majik DSM, koji je po mom miškjenju sličan all-in-one fazon kao i Naim koji ti imaš...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NL. said:

Toplo ti preporučujem Linn K-40, jer tvoji B&W imaju mogućnost za bi-wiring... pa zašto da to ne iskoristiš... barem probaj :)

Ja ga koristim na svom Linn Majik DSM, koji je po mom miškjenju sličan all-in-one fazon kao i Naim koji ti imaš...

Da li možda znaš koja je podužna kapacitivnost Linn K-40?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Engine said:

Ne. Ima problem nove da nabavim u Podgorici, jer su valjda kalemi 100m, a to je teško uvozniku da rasproda ovdje. Na KP sam vidio oglase korišćenih, al mi je komplikovano sa transportom... u svakom slučaju razmišljam o nabavci.

Ako se odlučiš za naca 5 za naim elektroniku, a savetujem ti da tako uradiš, obavzno pažljivo proveri da nije kopija naca 5. Ima ih u ponudi veoma često. 

Drugo na šta je potrebno da obratiš pažnju je da se naca 5 kupuje minimum    2x 3.5m dužine. Sve ima svoje. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Valjda Atomu ne treba ta dužina jer ima neki filter za induktivnost za razliku od Naimovih integralaca kojima je potrebna tačna induktivnost kablova. Ovo mi je rekao admin na Naimovom forumu, preporučuje Nac5 al dužina nije bitna.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost nisam uspeo da pronađem podatke o tome... Evo šta stoji na Linovom sajtu za k40:

 

4-core loudspeaker cable for bi-wire applications

2 cores of 2 sq mm stranded copper designed for low frequencies

2 solid core conductors of 1.2mm designed for high frequencies

Flexible sheath in pearlescent white or black finish

Outer diameter 9 mm

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NL. said:

Nažalost nisam uspeo da pronađem podatke o tome... Evo šta stoji na Linovom sajtu za k40:

 

4-core loudspeaker cable for bi-wire applications

2 cores of 2 sq mm stranded copper designed for low frequencies

2 solid core conductors of 1.2mm designed for high frequencies

Flexible sheath in pearlescent white or black finish

Outer diameter 9 mm

 

Zanima me da li je sa niskom podužnom kapacitivnošću. Naca 5 je oko 16pF

Link to comment
Share on other sites

Ne bacaj ni slucajno toliku gomilu para na .K20 nov tri puta jeftiniji.Zvuk na nivou tvog sistema identican,kao i karakteristike koje odgovaraju ampu.Da se razumemo i na puno skupljim sistemima je razlika vrlo mala.Ima ih uvek polovnih na svakom ćosku za 40-50€

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sondek said:

Ne bacaj ni slucajno toliku gomilu para na .K20 nov tri puta jeftiniji.Zvuk na nivou tvog sistema identican,kao i karakteristike koje odgovaraju ampu.Da se razumemo i na puno skupljim sistemima je razlika vrlo mala.Ima ih uvek polovnih na svakom ćosku za 40-50€

Potpuno si u pravu. A i ovaj je iz oglasa postavio slike sa neta

https://hifiwigwam.com/forum/topic/107935-naim-speaker-cable/ 

I guli... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...