Jump to content


HSR-160


Infidel

Recommended Posts

Mozda i nije "vintage", ali po godistu i koncepciji mislim da ipak ovde spada...

Interesuju me karakteristike EI HSR-a 160, a i moze neki "slusni" utisak - ako se neko jos seca sprave...

Isplati li se uopste nabavljati ovakvu stvar - ne treba mi, trenutno ne znam sta bih sa njom, ali bih, nekako, voleo da imam (nostalgija, sta li)...

Moze i neka slika!!

Link to comment
Share on other sites

Jedan moj drug je davno imao risiver - ne znam koji model - na kome je bila potpisana firma BASF. Doneo mu stric iz Nemacke.

Dobro ste culi, i oni su pravili elektroniku. E, pa taj risiver je bio pljunuti HSR 160 spolja gledano. Jedina razlika je bila u natpisu. Ne znam da li je i unutra bio isti uredjaj niti me je to interesovalo u to vreme, a sa muzickom prezentacijom nisam bio ni malo odusevljen.

Link to comment
Share on other sites

Moj jako dobar prijatelj je imao a mozda jos uvek ima u shupi jedan HSR 140, onda neki RIZ gramofon koji je oduvek "jodlovao" i Ei Nis zvucnike, one kompresione sa 12-icom, trosistemske, ko mini frizider velike, sa fabricki razlicitim visokotoncima (jedino njih i danas koristi uz risiver i dvd). Kao klinci bas smo se palili na te sprave, puno skalica, te za signal, te za frekvenciju pa za tzv "fine tuning". Memorija za mislim osam stanica onako na "feather touch", ma ludilo i shizenje!!!

Zvucno, sta ja znam, bili smo napaljeni adolescenti, basa koliko volis, sve onako stomak da se prevrne, visoki mekani nabudzeni...

Secam se da smo ga otvarali kao da promenimo sijalice kad ono unutra pozamasan trafo za nekih 40W/4Ohm snage po kanalu ako se dobro secam i lep kondic, znam da su unutra bili 2N3055 tranzistori, kvazikomplementarani par itd....

Nista posebno ali u vreme Tite, HiFi za narodne mase i krkaj-rokaj :D

Link to comment
Share on other sites

HSR 40, HSR 48, HSR 160, da li je bio još neki? :D

Da, jeste, HSTP 40 (Ei - Nikola Tesla)....

Gledajući šta se prodaje od finih uredjaja iz 70tih i 80tih, deluje malo besmisleno kupovati i popravljati uredjaje koji su bili polufabrikati i kada su bili novi.

Sve u svoje vreme, lepo smo se igrali kad smo bili klinci,,,

Link to comment
Share on other sites

Kada su tehniÄki uredjaji u pitanju, patriotizam mi baÅ¡ ne ide od ruke.

TeÅ¡ko mi je da na osnovu par uredjaja iz pro serije dam dobro miÅ¡ljenje o firmi koja je decenijama pravila neopevano djubre od potroÅ¡aÄke elektronike.

Ne sumnjam da je Ei imao kvalitetne inženjerske timove, da li je u pitanju sporost u razvoju, loša poslovna (ili neka druga) politika, uglavnom, Ei je završio, zna se kako.

Link to comment
Share on other sites

"Unitra" se zove ta poljska firma, pre par dana sam rasturio u delove jedan Ei - Unitra pojaÄivaÄ iz midi linije, trafo i neki sitni delovi se daju iskoristiti.

Što rekoše @PrekoBare i @ZoranBg, cevni radio prijemnici, uopšte cevna tehnika Ei je bila stvarno ok.

Takodje imao sam prilike da vidim jedno napajanje za mainframe raÄunar (valjda Bull), radjeno u Ei, stvarno top of the class.

Link to comment
Share on other sites

Kada su tehniÄki uredjaji u pitanju, patriotizam mi baÅ¡ ne ide od ruke.

TeÅ¡ko mi je da na osnovu par uredjaja iz pro serije dam dobro miÅ¡ljenje o firmi koja je decenijama pravila neopevano djubre od potroÅ¡aÄke elektronike.

Ne sumnjam da je Ei imao kvalitetne inženjerske timove, da li je u pitanju sporost u razvoju, loša poslovna (ili neka druga) politika, uglavnom, Ei je završio, zna se kako.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, pisalo je UNITRA - DIORA. Na dekovima i gramofonima su im crkavali motori koji su bili isti kao japanski (spolja) ali je kolektor veoma brzo bivao "pojeden". Gramofon nikada nije mogao da drzi stabilno brzinu, motor je bio jadan za toliki tanjir. Svojevremeno je mehanika za dek iz midi/mini linije (onaj braon sa Soft Touch komandama, ne onaj srebrni sa logickim) kostala 200 DM! Inace, dek iz midi serije, onaj zeleno-plavi ima logiku napravljenu od TTL salate koja se moze naci na svakoj trafici (cela jedna ploca velicine kao graficka kartica na 286 masinama), pa ako covek ima strpljenja, nekako provali sta je crklo, a deo kosta 20 dinara, pod uslovom da nije crklo Philips Dolby kolo (kao sto je kod mene) jer nije bilo boga da se nadje.

Inace, na onom deku sa fijokom (onaj bolji, sto je imao logiku i Dolby B i C) sam cak menjao i glavu (i danas ih imam negde u rezervi) i on je, jadan ne bio, sjajno prosvirao u odnosu kako je muljao pre toga.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...