Jump to content


Bijelo Dugme?!?


ivanp

Recommended Posts

E sad se tu nameće nekoliko ofova.
Nisam pito za mišljenje o muzici i Bregoviću! I meni je trebala ozbiljna istorijska distanca.
       Da probam redom. I ja sam kod Ruja kupio. :ph34r: Izgleda da su Ruje u mom slučaju zabrljale. Čudno je kako albumi za koje ja pokažem interesovanje na Discogsu i Ebayu imaju poprilične cene.:mellow: Kod nas dve iljade!!! Neće ljudi da razgovaraju. Moraću sam da ripujem nekako!!
      Bio sam na prvom koncertu Bijelog dugmeta u BG u Hali sportova. Bio sam mlad i sve je bilo drugačije. Polagao sam velike nade u Bijelo dugme. Bio sam na koncertu u Pioniru gde su zvučali ko Pink floyd (sa Lazom, Vladom i Vukašinovićem na bubnjevima!!) i na koncertima gde je bilo cinci linci. Ostalo je nedorečeno nekako, zato mi je trebala ozbiljna istorijaska distanca.
 

E sad jeres!! Mislim da su poslednja dva albuma sa Alijom najbolji albumi Bijelog dugmeta. Jeste Alija postao narodnjak i ljakse ali su pesme koje je otpjevo najbolje i najkompleksnije numere Bijelog dugmeta.
Evo primera. Pokušajte da koliko toliko tačno odpjevate
 

Te noći
Te noći kad` umrem
Kada odem
Kad` me ne bude
Samo će
Dvije žene da se probude
Jedna je moja mati
Ona će plakati
Druga si ti
Ti ćeš me kleti...
      

Nemere, nikako!! Teško je?! E a Alija tu i slične stvari pjeva ko od šale.
I tako dalje i .............................

Link to comment
Share on other sites

Mator Čiča. Nisam odmah shvatio tvoj post Todore!

3 sati ranije, Тодор НС said:

Nemam CD, ali na ploči je redosled kao na fotografiji (beloj - omota).

A CD sam sknuo sa nekog torrent-a i redosled je kao na plavoj pozadini.

 

Screenshot.jpg

Izgleda da je izdavač CD a omano!!!!
Kakav nemar!!

Link to comment
Share on other sites

Ćiribiribela u Croacia Records Remaster izdanju - sve je spakovano kako treba.

Inače sam nahvatao skoro ovo DSD izdanje prvog albuma, snimljeno sa analognog originala i stvarno zvuči dobro (koliko je to moguće u skladu sa produkcijom). 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Perodeformero, hvala Vlajo. Kupio kod Ruja ispravne ripove.
 

Šta reći. Ovo je zločin kako se izdavači odnose prema poslu, konzumentima........
Music Star Production je ladno izdao CD sa potpuno pomešanim numerama!!!! Takav se CD prodaje, kod nas, u celom svetu... bole ih tukson!!!:mad:
Još mogu i kod nas da se kupe na KP neraspakovani primerci, ali drže cenu!!!
Uvek postoje CD i koje poželim da sam ripujem. OKP valjda em li ga? Ruje to rade krajnje pošteno uz podatke kad, čime, kako i t.d. Al eto uvek ima bar deset CD albuma koje želim da sam ripujem.
Dakle pošto sam pre par godina pogrešno optužio Ruje da su loše ripovali poslednji album Dugmeta, tražio sam da ga kupim. Natezo sam se sa gospodinom iz Požarevca na KP. Tražio je 1900din, ja sam nudio 1500.:D
Nemerenikako!!!
Sad lik iz BG traži dve iljade!!! Na Discogs i Ebay u su još od dva tri puta skuplji do besmisleno.
Ok ovi ripovi će me smiriti na neko vreme.

 

Link to comment
Share on other sites

имам ја тај цд, сад сам преслушао, другачији је редослед од оног са омота. редослед на цд је као онај из првог поста

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem ono gorerečeno za Dugme: u početku su obećavali (na žalost sam dovoljno mator da sam tome i svedočio). Šećeranu kasnijeg perioda sam zaobišao, ignorisao, ne znam napamet ni albume ni redosled pesama ni same pesme (pazio sam dobro da ih negde ne čujem cele.)

A za onaj sajt 'istočno od Raja, TakoReći' sve najlepše, nema šta nema, nepresušni audiofilski oCean, pa čaK i to staRo Dugme u DSD izdanju.

Link to comment
Share on other sites

Pošto pakujem dsf fajlove u wav pack, mogu da se otvore i analiziraju u editoru (evo kako izgleda frekv. odziv):

2.jpg.3dfef8124dd1cea9928f90e35da78cfa.jpg

Nema sumnje, sve je kako treba (za razliku od neki "audiofilskih" SACD diskova gde je  upotrebljen 44,1 PCM i urađen upsample na DSD64.)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...