Jump to content


Pomoc oko povezivanja!


trem2452

Recommended Posts

Ili ako je izvor sa rca izlazima ovakav din to rca  kabl ti zavrsava posao https://www.flashbacksales.co.uk/acatalog/2-x-Phono-RCA-Plugs---5-Pin-DIN-Plug-Premiere-Cable-380.html  ,ako se ne odlucis na DIY.Kod mene su na svim pozicijama njihovi kablovi.Pokazali boljima i par puta jeftinijim od ''velikih'' brendova.Dave je super lik,brzo odgovara na mailove i vec sledeci dan ti napravi i posalje kabl po tvojim zahtevima.Do 50E nema carine,shipping nije preskup ,7-8 funti... malo EPP-a zadovoljnog korisnika.

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, trem2452 said:

dok rca ima 3 zicice (bela, crvena, uzemljenje).

RCA za jedan kanal ima samo jedan živi vod u sredini i širm za uzemljenje.

Inače DIN 5-to polni služi za snimanje i reprodukciju preko jednog kabla i jednog konektora. Konektori broj 1 i 4 su za snimanje.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Ili ako je izvor sa rca izlazima ovakav din to rca  kabl ti zavrsava posao https://www.flashbacksales.co.uk/acatalog/2-x-Phono-RCA-Plugs---5-Pin-DIN-Plug-Premiere-Cable-380.html  ,ako se ne odlucis na DIY.Kod mene su na svim pozicijama njihovi kablovi.Pokazali boljima i par puta jeftinijim od ''velikih'' brendova.Dave je super lik,brzo odgovara na mailove i vec sledeci dan ti napravi i posalje kabl po tvojim zahtevima.Do 50E nema carine,shipping nije preskup ,7-8 funti... malo EPP-a zadovoljnog korisnika.

Uzeo vec takav kabli na aliexpress-u.s-l1000.jpgGramofon, fabricki dolazi sa 5 pin din kablom.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, zek said:

RCA za jedan kanal ima samo jedan živi vod u sredini i širm za uzemljenje.

Inače DIN 5-to polni služi za snimanje i reprodukciju preko jednog kabla i jednog konektora. Konektori broj 1 i 4 su za snimanje.

Da, tako je. Kod mene su na ovom din kablu povezani samo 3, 5, 2 konektori, 1 i 4 nisu.

Link to comment
Share on other sites

Kao što napisah, gramofon fabrički dolazi sa 5-to pinskim din kablom. Moja zamisao je da izbacim taj kabli i da gramofon prebacim na rca kabli. Problem je u tome što ne mogu da nađem idealnu šemu na netu da prespojim rca kabli na gramofon, jer prethodni kabli ima 5 žičica, pa mi to sve otežava stvar. Cilj mi je da povežem gramofon na pojačalo, zato i celi ovaj posao. Evo slike, kako je din kabli bio povezan u gramofonu(ove deblje žičice), njega sam skinuo, a rca sam povezao samo na belo, crveno i crno, međutim kad pustim na pojačalo, zvuk se jako slabo čuje, a pojačalo je maksimalno pojačano.

Hvala unapred!

Gramofon.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne vidi se sa slike najbolje, ali mi se čini da ima oznake L. LG, RG i R. Ako je tako onda na levi činč idu bela (+) i plava (-) a za desni činč crvena (+) i zelena(-).

1 sat ranije, trem2452 said:

međutim kad pustim na pojačalo, zvuk se jako slabo čuje, a pojačalo je maksimalno pojačano. 

Gde si na pojačalu priključio gramofon (da li pojačalo uopšte ima ulaze za gramofon)?

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, zek said:

Ne vidi se sa slike najbolje, ali mi se čini da ima oznake L. LG, RG i R. Ako je tako onda na levi činč idu bela (+) i plava (-) a za desni činč crvena (+) i zelena(-).

Gde si na pojačalu priključio gramofon (da li pojačalo uopšte ima ulaze za gramofon)?

 

Tako je, te oznake pišu. To sam skontao, ali je problem što na rca kablu, ima samo bela, crvena i uzemljenje. Mene interesuje gde to da spojim na ovoj pločici? Na pojačalu nemam ulaz za din, već imam samo rca ulaze, te obično povezujem na cd.

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Uzemljenje veži za plavu i zelenu, belu na belu i crvenu na crvenu.

Ali ti je džaba posao jer na pojačalu očigledno nemaš ulaz za gramofon (phono) i ne možeš da slušaš gramofon bez posebnog pre-pre ampa za phono (RIAA). Znači ne može se spojiti gramofonski izlaz na bilo koji ulz na pojačalu (AUX, TAPE, CD) samo na PHONO ulaz ako postoji.

Da bi mogao da slušaš gramofon na tvom pojačalu treba da nabaviš phono-preamp (RIAA) koji ćeš da vežeš između gramofona i bilo kog ulaza u pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, trem2452 said:

Šta je zanimljivo, probao sam sa još jednim gramofonom koji ima din izlaz i kad njega povežem na pojačalom preko rca kabla, zvuk radi bez problema, dok kod ovog neće.

Nigde nisi napisao koji je gramofon u pitanju, kakvu glavu (zvučnicu) ima, koje je pojačalo?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, zek said:

Nigde nisi napisao koji je gramofon u pitanju, kakvu glavu (zvučnicu) ima, koje je pojačalo?

http://www.grammofoon.com/frameset.htm?http://www.grammofoon.com/Philips/Philips_22GA312.htm&ContentFrame - Ovo mi je gramofon. A pojačalo je: https://www.fein-hifi.de/Surround-Receiver/Sony/Sony-STR-DE595-Digital-Mehrkanal-AV-Receiver-silber::1840.html

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, zek said:

Uzemljenje veži za plavu i zelenu, belu na belu i crvenu na crvenu.

Ali ti je džaba posao jer na pojačalu očigledno nemaš ulaz za gramofon (phono) i ne možeš da slušaš gramofon bez posebnog pre-pre ampa za phono (RIAA). Znači ne može se spojiti gramofonski izlaz na bilo koji ulz na pojačalu (AUX, TAPE, CD) samo na PHONO ulaz ako postoji.

Da bi mogao da slušaš gramofon na tvom pojačalu treba da nabaviš phono-preamp (RIAA) koji ćeš da vežeš između gramofona i bilo kog ulaza u pojačalo.

Možda to i jeste problem, ali kako mi onda radi ei nis gramofon na pojačalu bez problema?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, trem2452 said:

ali kako mi onda radi ei nis gramofon na pojačalu bez problema?

Možda ima kristalnu glavu koja daje veći signal nego normalne gramofonske glave (koji je to model, nisam ni znao da je Ei sklapala neki gramofon!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...