Jump to content


Potreban amin za moju novonastalu ideju


Jimmy_92

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, kao sto naslov kaze, konsultovao bih se sa iskusnijim forumasima u cilju izbegavanja skupe greske :D Dakle, resio sam da uzmem grado sr80e u koratu, prilicno ih hvale, prve su mi slusalice i nisu skupe sto je dobro jer ZNAM da cu sigurno hteti nesto novo/bolje uskoro! E sad, pitanja:

Laptop ide u m2tech evo kockice, kockice idu u hegel hd11 dac, uzeo bih malkice bolje pojacalo za slusalice (znam da nije nuzno za ovaj grado model). Dac je trenutno povezan preko rca kabla na pojacalo za zvucnike, da li mogu dac da povezem u isto vreme xlr izlazom na pojacalo za slusalice? Ideja je da mi izvor i za zvucnike i za sluske bude isti a da mogu da slusam i jedno i drugo bez ikakvih zebancija oko kablova pre svakog slusanja. 

 

Druga stvar, za sad mi se nekako najvise svidja project headbox s, imate li jos neki predlog za pojacalo bez dac-a (ako ova gore opisana ideja radi) do 150e? :)

 

Hvala!!

Link to comment
Share on other sites

Video sam ih, prvo sta sam uradio, ukucao sam Grado na KP :D Hteo sam nekako blaze da udjem u svet head fi-a, nije mi se svidjala ideja da odmah idem na takav model koji je i modifikovan a nemam nikakvu referencu, nekako mi je logicnije bilo da kupim nesto sto vecina hvali pa da krenem od toga. Danas su mi stigle SR80e i prilicno sam iznenadjen, spotifaj preko ajpeda zvuci super, jedva cekam da cujem neki krsteni flac preko Hegel dac-a i nekog finog pojacala za sluske.

 

Za izvodljivost, hvala na odgovoru. Tako cu i da ga resim, samo ostaje pitanje, koje pojacalo za oko 100-150e? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 17.4.2019. at 20:10, Jimmy_92 said:

Video sam ih, prvo sta sam uradio, ukucao sam Grado na KP :D Hteo sam nekako blaze da udjem u svet head fi-a, nije mi se svidjala ideja da odmah idem na takav model koji je i modifikovan a nemam nikakvu referencu, nekako mi je logicnije bilo da kupim nesto sto vecina hvali pa da krenem od toga. Danas su mi stigle SR80e i prilicno sam iznenadjen, spotifaj preko ajpeda zvuci super, jedva cekam da cujem neki krsteni flac preko Hegel dac-a i nekog finog pojacala za sluske.

 

Za izvodljivost, hvala na odgovoru. Tako cu i da ga resim, samo ostaje pitanje, koje pojacalo za oko 100-150e? :)

Tesko je za te novce naci nesto zbilja dobro. Mozda Shiit Magni - on ce sa sve transportom i carinom izaci ispod 150 eura. Da sam na tvom mestu ja bih ipak dodao jos 100 eura i za 250 eura uzeo Arcam rHead. Za te novce zbilja dobro pojacalo za sluske a ima i balansirane ulaze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cuo sam da je dobro pojacalo , imam cak i balansirane izlaze iz dac-a , ali nigde nisam video da ima da se kupi  Arcam?

da li se vise isplati  investirati u  arcam headamp ili npr polovan jds lab element dac/amp kombo to je tu  negde oko 250?

konkretno bi  koristio pojacalo za dt770pro 80ohm i za fostex t50rp mk3, u planu mi je da kupim  sennheiser hd 58x jubilee ili hifiman he-400i,mada vise naginjjem ka 58x ,jer nemam dinamicke otvorene a cuo sam da se dosta h-400i pohaba pogotovo konektori za kablove takodje sumnjiv mi je i pad cene sa 400 na 180 usd.

Link to comment
Share on other sites

Arcam rHead imas da kupis gde hoces na zapadno-evropskim portalima. Cena varira ali ima da se nadje za 249 eura. Ako ga zvanicno uvezes onda na to ide i carina. Ali ako imas nekog da ti ga donese ....

JDS Lab ne poznajem i tu ne mogu nista da ti kazem.

Link to comment
Share on other sites

mozda,ali gledao sam testove i brzo udje u distorziju ,i da ne znam za bolje mozda bi i kupio tako nesto ali jednostavno saznanje, da za samo 100 usd ,postoje proizvodi kao sto su jds lab-ov atom ili geshelli labs-ov archel pa cak  i monolith-ov liquid spark,mi ne dozvoljava da verifikujem regu kao dobru investiciju...arcam je stavrno dobar amp i mislim da vredi toliko,i za neke dac/amp kombinacije mislim da vrede toliko....npr neki od smsl-ova ili aune ili topping a cesto se desava da imaju sasvim pristojan izlaz za slusalice...

prava je steta sto vecinu ovih stvari nemamo na nasim policama,a o cenama ne smem ni da razmisljam...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...