Jump to content


Ana Popovic


DejanM

Recommended Posts

24 minuta ranije, ivanp said:

Zexx, očigledno je ne voliš. Tvoja stvar.
Snima za male nezavisne produkcije, pa šta?!
Eclecto Groove Records ,artisteXclusive RECORDS

Ne znam kako si zaključio da je ne volim, s obzirom da to ama baš nigde nisam pomenuo ni u naznakama, niti kako si shvatio da sam omalovažavao nezavisne produkcije?! Male produkcije obično znače veću umetničku slobodu za izvođača, manje presije oko termina za objavljivanje novih materijala, manje troškove produkcije, veći deo kolača za umetnika, itd... Jesam se podsmevao debilnom članku u kome se pominje Lenon i gde se Anin otac pominje pod različitim imenima, ali ne znam kakve to uopšte ima veze...

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam je više puta, pre par godina negde blizu Dunava, prvi put sam bio na toj lokaciji, jedan od boljih koncerata na kojem sam bio, ozvučenje je bilo izuzetno a basista benda se zaprepastio koliko smo lep narod pa to u toku koncerta više puta napomenuo. Bilo je jako dobro. Došla je u sastavu muzičara iz Memfisa jer je živela tamo 2-3 godine i radila na albumu Trilogy koji dolikuje memfis bluzu. Posle toga je otišla u Vox i odsvirala još 40 min u atmosferi za dvadesetak ljudi (bio sam i tamo). Naravno, posle prvog koncerta, onako raspadnut i izmoren od celog tog dana, pitao je da li može jedna slika čisto kao uspomena i pristala je. Fina i prijatna osoba kvalitetnog kova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preslusao sam Trilogy pa evo par utisaka ...

Album se sastoji od 3 CDa: jedan je u funky, drugi vise u blues dok treci u jazzy fazonu. Pesme su veoma ujednacene cime zelim reci da to opravdava trostruki CD. Izvodjenje, pevanje, aranzmani, kvalitet snimaka - sve na veoma profesionalnom nivou. I to je prvi utisak koji sam stekao presklusavajuci ovaj album: veoma profesionalno uradjen, znalacki i na visokom izvodjackom nivou. Dopalo mi se sto Ana ovde nije demonstrirala svoju tehniku sviranja tehnike radi - tih solo deonica na gitari i nema puno. Fokus je stavljen na same pesme, sto je po meni svakako ispravan pristup. Uostalom, nema ona potrebe nikome nista da dokazuje ... Njeno pevanje je na taj nacin izbilo u prvi plan. Ana ima dobar iako ne izuzetan glas. U njenom pevanju moze da se oseti odredjena doza strasti sto je svakako pozitivno.

Sto bi rekli matematicari: to je sve potreban ali ne i dovoljan uslov .... Tako dolazimo do onag najvaznijeg: samih pesama i njihovog kvaliteta. Moj utisak je da su one pravljene sa odredjenim komercijalnim potenicjalom. Gotovo svaka bez problema moze da se pusti na radiju. Ali nakon nekoliko slusanja, nisam siguran da bih mogao neku posebno da izdvojim. Na pozitivnoj strani je svakako cinjenica da i nakon par slusanja, pojedine pesme otkrivaju odredjene detalje. Postoji i odredjena slozenost u aranzmanima i strukturi pesama koja zahteva vise slusanja, ali su one uglavnom na "pitkoj" strani. I to je moja najveca zamerka: taj utisak da ova muzika "osvezava a ne goji", odnosno mene bar ne motivise da uvek iznova stavim ovaj CD u player ili da pokrenem files na compu ... Taj utisak prolazenja te muzike pored mene a ne kroz mene je ono sto preovladava u tom nekom mom utisku nakon preslusavanja ovog albuma. Da bih to bolje objasnio posegnucu za J.J.Cale-om ... Kada on pogodi tri tona u Cocain ili After Midnight, vi zelite uvek iznova da ih poslusate. Na ovom albumu ne postoje ta tri tona koja pogadjaju u centar, koja pokrecu, koja uzbudjuju ... Sve je korektno ali ne vise od toga.

Medjutim, i pored ovih zamerki, treba istaci ulozeni napor u realizaciju ovog projekta, koji nema puno konkurencije u nasoj muzici. Po svojoj opseznosti ovaj album se svakako izdvaja, ako ne u svetskim okvirima ono svakako u nasim ...

album.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 17.4.2019. at 13:49, nkrgovic said:

 Ja moram da kazem da mi je jako bilo cudno kad je svirala pre par godian u BG-u (bese Dom Omladine, ako se secam), nisam nikog video od forumasa..... Mada, ne znam ja puno ljudi ;)

 Pravi koncert za slusanje. Dodjes i uzivas.

Ja sam bio. Meni je ona OK, fali uvek malo duse za moj ukus. Ali opet, jos od Hush pa na ovamo mi je interesantan zvuk koji ima.
Bilo mi drago kad su u DOB izasli stari clanovi Hush da sviraju na kraju!

Dobra je Ana i neka cepa samo!

Skoro sam dosao u osed albuma sa njenim caletom, to mi mozda najemotivnije zvuci od svega. Licni osecaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Meni je ona bila zanimljiva samo na početku, na klupskim svirkama sredinom 90-tih i na prvom albumu "Hometown" s bendom Hush. Tada je još bilo neke svežine, a i devojčurak koji cepa bluz na gitari je sam po sebi atrakcija. Nakon toga nekako ništa... što bi rekao pokretač teme, muzika prolazi pored mene. A preslušao sam skoro sve od nje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27.4.2019. at 9:07, DejanM said:

Na ovom albumu ne postoje ta tri tona koja pogadjaju u centar, koja pokrecu, koja uzbudjuju ... Sve je korektno ali ne vise od toga.

 

Da kažem i ja dve reči:

Mislim da smo generalno prestrogi i da očekujemo bogznašta, kao ilustraciju sam uzeo ovaj citat. Mislim, iskreno, jel vam imaju Joe Bonamassa ili Gary Clark jr tu emociju koju je imao Cale ili, šta ja znam, Duane Allman? Drugačije se danas svira, a Ana je ne samo našla svoje mesto na toj sceni, nego i razvalila i to na gostujućem terenu što nije pošlo za rukom mnogim macanima koji su osetili da su prerasli ovaj prostor i zagrizli u taj kolač (Kornelije Kovač, Sead Lipovača, Branimir Štulić, Dušan Kojić, etc). Setite se, Leb i Sol su odsvirali cbgb i to je slavljeno kao vrhunsko dostignuće domaće pop i rock muzike. S pravom, kapa dole, nikako mi nije namera da umanjim značaj takve stvari. Samo želim da bolje sagledamo Anino mesto u odnosu na Wild Strawberries ili uticaj albuma It Ain't Like In The Movies na svetsku scenu. Ona je uspela da postane mainstream u najpozitivnijem smislu. Album Trilogy smatram remek delom, i to nevezano za Anu, bio bi mi moćan da ga je objavio bilo ko. Koncepcija, realizacija, egzekucija, svaki ton i svaka pesma je dragulj za sebe. Ne mogu da se naslušam tog albuma. Pri tom je jednim ovakvim, recimo 'definitivnim' albumom jasno isprednjačila u odnosu na koleginice, koje su takođe brutalne, svaka na svoj način i koje takođe volim da slušam - Susan Tedeschi, Samantha Fish, Joanne Shaw Taylor, i nastavite niz sami. 

Slušajući njen poslednji album, Like It On Top (vragolanka ;)) čini mi se kao da je Trilogijom nekako zaokružila dotadašnju karijeru i da će u budućnosti pokušati da bude autor koji ne mora striktno da se etiketira kao 'bluz gitarista'. Da će dati sebi više slobode i da se neće sputavati formom (a i zašto bi). Nekako mi se samo od sebe nameće poređenje sa Samanthom Fish koja je na potpuno drugačiji način uradila istu stvar. Umesto nečeg monumentalnog kao što je Trilogija, devojka je napravila cover album, Chills & Fever na kojem je vokal prominentniji od gitare, i onda kao i Ana napravila album (i par spotova) sa jasnom težnjom da bude komercijalna. Što od srca želim i njima i svim njihovim koleginicama. Takva muzika zaslužuje daleko veći prostor nego što ga trenutno ima. A Ana, Ana je kategorija za sebe...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Koko Bil said:

Mislim, iskreno, jel vam imaju Joe Bonamassa ili Gary Clark jr tu emociju koju je imao Cale ili, šta ja znam, Duane Allman?

Bonamassa onako, ali recimo Derek Trucks ili John Mayer definitivno da. S druge strane, Eric Gales, kojeg mnogi proglašavaju za najboljeg bluz gitaristu današnjice, meni uopšte ne leži. Ne želim da umanjim njegov (ili Anin) neosporan kvalitet i veličinu na današnjoj bluz sceni (niti bih to mogao, sve i da hoću :) ), ali stvar je do ličnog senzibiliteta i doživljaja muzike.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Koko Bil said:

Album Trilogy smatram remek delom, i to nevezano za Anu, bio bi mi moćan da ga je objavio bilo ko. Koncepcija, realizacija, egzekucija, svaki ton i svaka pesma je dragulj za sebe. Ne mogu da se naslušam tog albuma.

Svaka reč ti je na mestu. Ja odavno pratim njen rad i mogu da kažem da je album Trilogy sasvim zreo. Evo i male anegote. Zbog tog albuma sam u trenutku poželeo da kupim neki jači cd plejer. Na moju žalost brzo sam se vratio na zemlju i uplatio Spotify :( O Srbijo :)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Koko Bil said:

Slušajući njen poslednji album, Like It On Top (vragolanka ;)) čini mi se kao da je Trilogijom nekako zaokružila dotadašnju karijeru i da će u budućnosti pokušati da bude autor koji ne mora striktno da se etiketira kao 'bluz gitarista'. Da će dati sebi više slobode i da se neće sputavati formom (a i zašto bi). Nekako mi se samo od sebe nameće poređenje sa Samanthom Fish koja je na potpuno drugačiji način uradila istu stvar. Umesto nečeg monumentalnog kao što je Trilogija, devojka je napravila cover album, Chills & Fever na kojem je vokal prominentniji od gitare, i onda kao i Ana napravila album (i par spotova) sa jasnom težnjom da bude komercijalna. Što od srca želim i njima i svim njihovim koleginicama. Takva muzika zaslužuje daleko veći prostor nego što ga trenutno ima. A Ana, Ana je kategorija za sebe...

Meni je samo drago da si nam se ti vratio na forum, pa da pijemo caj od Kamilice ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...