Jump to content


Audio Consulting


Golum

Recommended Posts

Ako je neko iz naslova teme pomislio da sam poceo da radim consulting u HiFi domenu odmah da vas razuverim da nisam jer nemam pojma o consultingu a jos manje o HiFiu ali da sam posetio firmu koja se zove Audio Consulting to vec jesam. Vise informacija ovde: www.audio-consulting.ch/ . Siguran sam da 99% ljudi nije culo za ovo kompaniju koja se u realnosti zaista bavi I zivi od consultinga u HiFI industriji vec 20god I imena sa kojima rade su jedna od najpoznatijih u ovom domenu. Uz taj deo price ide I deo koji se bavi proizvodnjom uredjaja u jako limitiranim serijama I iskljucivo prema porudzbini jer su brojevi astronomski. Iza svega stoji prof. Serge Schmidlin za koga mogu reci da je potpuno fascinantan u svakom pogledu. Prvenstveno pristupacan, otvoren, elokventan, a o kolicini znanja radije ne bih jer je totalno impresivno. Cisto kao zanimljivost - sta reci o Svajcarcu koji tecno I konstatno prica/citira na Ruskom jer je krajem 80tih I pocetkom 90tih umesto da ode negde na zapad otisao u Rusiju I Ukrainu da uradi svoj doktorat. Ono sto sam pomenuo da je pristupacan - to vazi samo kada uspes nekako da dodjes do njega preko poznanika I prijatelja jer se inace drzi po strani, a prilicno sam siguran da je jako limitiran broj ljudi imao prilike da cuje sistem njegovih ruku delo kod njega u kuci. 

O samom sistemu I nekim tehnickim detaljima ne bih - znam samo da je ceo sistem baterijski napajan, a slusali smo iskljucivo gramofon sa Thales ruckom preko njegovog phono preampa I ampa I na kraju preko Rubanoide Dvaijnoy/Rubabass 2/Super Tweeter Sistema.  Sta napisati o zvuku - ovo je nesto sto se ne dozivljava bas svakog dana I sto ne moze da se iskusi u "normalnim kucnim sistemima". Svira mnogo drugacije od svega sto sam imao prilike da cujem sa vise detalja, preciznosti, otvorenosti, dinamike. Mislim I da nije zvuk/sistem za svakoga ni po estetskim ni zvucnim kriterijumima ali je meni svakako legao savrseno. 

U svakom slucaju sjajno provedeno popodne/vece sa Sergom, Fikusom i ostalom HiFi ekipom iz "kraja" :-)

 

Rubanoide.jpg

TT.jpg

TT with Thales.jpg

Amp.jpg

TT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odavno znam za te rucno pravljen sprave. To su originalni zvucnici, pa i koncept elektro-mehanike. Nisam siguran da li jos uvek postoji sajt gde je prikazano kako to sve izgleda iznutra. Davno je to bilo kada se pojavilo. Drvo, specijalni lakovi, (mozda lack c37), baterije, jfet-ovi itd... I ogromna kolicina neverovatnog i strucnog rucnog rada. A bilo je reci i o konstrukciji samih zvucnika to su koliko se secam, papirne silindricne membrane. Nije bilo tih LF jedinica samo ove usprvne duple OB kutije.

Super sto si imao priliku da poslusas taj super-egzoticni sistem. :heat 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...