Jump to content


PHILIPS FT 880 - slab signal?


Bato - hi - fi

Recommended Posts

Postovani forumasi u posjedu sam pomenutog tjunera i problem je da mu je signal jako slab.Naime rijetko se upali stereo indikator, sto je i logicno,a signal pokazuje jedan ili dva maksimum na displeju za jacinu signala.Prikljucena je neka dipol antena i dzaba.Drugi i slabij tjuneri u istoj sobi sa parcetom zice ili dodirom prsta na prikljucak antene  rade normalno.Kako ima dva prikljucka za antenu probao sam oba ista stvar.Zanima me sto bi mogao biti kvar jer majstor kod koga je nosio bivsi vlasnik nije htio da se za..bava s njim.

Pitam za moguce rjesenje problema , kako bih ga dostavio nekom "velemajstoru" uz odstampanu semu i popravio ga.Steta da se baci, lijep, a za CG radio  stanice mi ne treba bolji.

Hvala!

$_1.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gox co. said:

Bato, podesavanje je u pitanju. Kod Philipsa izrazeno a ni drugi nisu imuni na starenje materijala. Vremenom kondenzatori  promene vrednost za malo ali je u oscilatornim kolima to velika promena i mora se prepodesiti. 

Znaci li da promjena kondezatora u tom dijelu bi mogla rijesiti problem?Okvirno da nacrtam majstoru.

Link to comment
Share on other sites

file:///C:/Users/owner/Downloads/hfe_philips_ft880_service_nl (2).pdf

Evo i seme.

Sto ce tjuneru iz 88-godine baterije sa zadnje strane?Vjerovatno za sat?Nijesu postojale one dugmaste tada?

I ja svasta pitam.

Kad na jednom od onih naradzastih valjda pll kola taknem srafcigerom upali se i tuned na displeju?

FT 880

ft-880-300x163.jpg

na FT 890 je slican raspored.

FT 890

ft980klaarbinnen.jpg

 

I tako to.

:blah

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...