Jump to content


Koji je najbolji CD player koji ste slusali, i zasto?


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cd plejer je digitalna tehnologija za cd disk a gramofon je analogna tehnologija za ploÄe koje se proizvode od pre drugog svetskog rata po sliÄnom principu i od istog materijala ,gramofon je za sve vas koji niste na vreme uspeli da se ratosiljate ploÄa kada su mogle da se prodaju po pristojnoj ceni pa se sada teÅ¡ite i sluÅ¡ate analogni zvuk ,a takodje to isto tražite od cd plejera ali to je nemoguće to bi bilo kao neki hermofrodit koji ima i muÅ¡ki i ženski polni organ. okanite se viÅ¡e ovih rasprava i ne dozvolite da vas Å¡iÅ¡aju Äobani za gramofone skinite se viÅ¡e sa te igle ,mislim stvarno poredite babe i žabe. kod cd diska imam knjižicu sa tekstovima pesama informacije poneki Älanak fotografije a kod ploÄe imam samo omot i niÅ¡ta viÅ¡e eto to je samo jedna prednost a ima ih joÅ¡ al me mrzi da piÅ¡em.

prema tome vi na igli idite u forum vintage a ne ovde gde je tema doduše malo glupa ali radi se o digitalnoj tehnlologiji .

ha-ha-ha-ha-ha....Å ampion si,uvek su ti tekstovi mrzovoljni,sve i da si u pravu,uvek ces da izaberes da budes neprijatan i nevaspitan,Imam utisak da si ljut na ceo svet :mad::screwy

Link to comment
Share on other sites

Greška Goxy, gramofon je re-otkriven i predstavlja budućnost, dok ovi sa cd-playerima mogu polako u vintage da se sele... :wave2

Btw, uzgred, on-topic, meni do sada najbolji cd-player bi Supernova, pa Burmester 001.

BTW...............Ja i moj cedefon :) Burmester 001 se zahvaljujemo na ovako visoko rangiranoj lestvici pored Moon - ovog :) modela Supernova koji je Babaroga medju cd - player - ima

post-11928-0-87359100-1338842973_thumb.j

post-11928-0-22771300-1338842999_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

cd plejer je digitalna tehnologija za cd disk a gramofon je analogna tehnologija za ploÄe koje se proizvode od pre drugog svetskog rata po sliÄnom principu i od istog materijala ,gramofon je za sve vas koji niste na vreme uspeli da se ratosiljate ploÄa kada su mogle da se prodaju po pristojnoj ceni pa se sada teÅ¡ite i sluÅ¡ate analogni zvuk ,a takodje to isto tražite od cd plejera ali to je nemoguće to bi bilo kao neki hermofrodit koji ima i muÅ¡ki i ženski polni organ. okanite se viÅ¡e ovih rasprava i ne dozvolite da vas Å¡iÅ¡aju Äobani za gramofone skinite se viÅ¡e sa te igle ,mislim stvarno poredite babe i žabe. kod cd diska imam knjižicu sa tekstovima pesama informacije poneki Älanak fotografije a kod ploÄe imam samo omot i niÅ¡ta viÅ¡e eto to je samo jedna prednost a ima ih joÅ¡ al me mrzi da piÅ¡em.

prema tome vi na igli idite u forum vintage a ne ovde gde je tema doduše malo glupa ali radi se o digitalnoj tehnlologiji .

Još jedna potencijalno najbesmislenija upotreba tastature od kada forum postoji. Baš te ide u zadnje vreme. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Btw, uzgred, on-topic, meni do sada najbolji cd-player bi Supernova, pa Burmester 001.

Takvo rangiranje moze biti prihvatljivo ako si ih slusao paralelno u istom sistemu a verujem da nisi...

Takodje, malo mi je tesko da poverujem da je taj Moon bolji od tog Burmestera. Sve je moguce ali meni to licno izgleda malo verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Pa gle, sve zavisi od okruženja, ako staviÅ¡ skup gramofon u neki bedan sistem, razlike izmeÄ‘u njega i onog jeftinog će biti vrlo male. Kad priÄamo o gramofonima cena preko 1000 eur to su ipak malo ozbiljnije sprave i traže i rezolutnije sisteme da bi ispoljili sve Å¡to mogu. Skoro 8 godina sam bio ponosni vlasnik Thorensa 160 super i odgovorno tvrdim da ne može da se poredi sa Emotion-om bez veoma ozbiljnog upgrade-a (a onda je i cena puno veća). Regu P3 sam poredio u A/B testu sa Performance-om i zaista je sjajan gramofon u pitanju, za svaku preporuku, ali je Performance ipak puno ozbiljniji. ÄŒisto primeri iz liÄnog iskustva...

Å to se pitanja "istine" tiÄe, nećemo ulaziti u tu priÄu, slažem se da je sve osim uživo aproksimacija, ali ta aproksimacija može biti bliža i dalja "istini".

edit: zaboravih da dodam, o "muzici kao na oštrici žileta" nema ni govora, pa nismo neozbiljni... :)

kome sta je bolje i sta se cini boljim je opet stvar preferencije..niko od nas nema TüV uverenje o zlatnom uvcetu,tako da i efekat "na ostrici zileta" raznim ljudima,moze da znaci sasvim drugo,ono sto je nekom fenomenalno,meni moze da bude "zilet",i obrnuto...da bude i malo vezano za temu,ML390S je fenomenalan CD plejer (nekima),ja bih radije slusao svoju muziku na spravi koja je svega 1/10 cene,na jednom Naim CD5i..u isti ovaj kontest mozes staviti i Rega P3/160-ku vs Clearaudio... :D ..

Link to comment
Share on other sites

Mogu da iz 'bafera' anticipiraju informaciju koje ustvari nema i daju ti 'kvalitetniji' zvuk ;-)

Potpuno delim tvoje miÅ¡ljenje & stav i mislim da sam ga na nekoj drugoj temi već izneo, ali sam ostao u žešćoj manjini... Ja sam za te stvari laik i ne mogu da u raspravi uÄestvujem kompetentno, imam samo uÅ¡i i logiku. Ono Å¡to sam Äuo poredeći philips 303 (i njegove marantz i grundig parnjake) sa mnogo skupljim i ozbiljnijim maÅ¡inama je nabudžen zvuk tih maÅ¡ina koji može, a obiÄno i oduva na prvu loptu. MeÄ‘utim, duže sluÅ¡anje otkriva da je taj zvuk (u poreÄ‘enju sa philipsom/marantzom o kojem govoriÅ¡) u najmanju ruku neprirodan, predimenzioniran bi možda bio najbolji izraz. Neko je gore pominjao 'osvežen' sony 55 - taÄno znam o Äemu se radi, bivao sam na mnogo prezentacija...

A logika mi govori da su se najbolje sprave pravile tada kad je iz igre trebalo izbaciti gramofon. Pravili su ih Äestito i one i dan danas rade kao praćka. Kad plejer sa Äetveroznamenkastom cijenom ima transport kao flis-papir, Å¡ta se može pomisliti? Pa da je unutra sve sama elektronika, Äipovi, baferi, oversamplinzi i Å¡ta ti ja znam. Napravljen je tako da ti i dajana kral i madi voters zvuÄe isto: veliko, Å¡iroko, moćno, sa razdraganim, leprÅ¡avim visokim i dubokim, najdubljim basovima koji izvlaÄe iz (isto tako modernih) zvuÄnika od 6 coli frekvencije uz koje kitovi cupkaju...

....

I ja o tim novim CDima koji oduvavaju stare imam sliÄno miÅ¡ljenje. Da, na prvu loptu oduvaju ali kasnije su zamorni. A sve mi neÅ¡to simptomatiÄan sav taj "prostor", "levo desno", "dubina" koju daju. Da li je to realno ( verna reprodukcija) ili je prenaglaÅ¡eno da bi odgovorilo oÄekivanjima. Mala nepravilnost u fazi i eto prostora kolko hoćeÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to reÄe @kuja u postu s poÄetka ove (zaboravljene) teme, svaki cd plejer koji sam imao bio mi je najbolji... Najpre neki Pioneer Äije se oznake ni ne sećam, onda Denon DCD 1500 MKII, pa Micromega Stage 3 - ovo je bio Å¡amar u pozitivnom smislu, i posle Micromege niÅ¡ta viÅ¡e nije bilo isto...

Potom QUAD 99 CD-S, najzad QUAD 99 CDP 2, sa varijabilnim izlazom i DACom... Ovaj poslednji koji je aktuelni mi je najbolji, kao Å¡to mi je najbolji bio svaki prethodni. Uvek sam nastojao da se odvojim od tehniÄkog cinculiranja i analitike, Äini mi se da sam uspevao u tome. Mogu da kažem da sam priliÄno miran Å¡to se tiÄe digitalnog izvora zvuka, svestan da ima bolje, ali i da ima i gore. Gledam da nabavim Å¡to viÅ¡e razne zanimljive muzike i da pronaÄ‘em vreme da to presluÅ¡am...

Å to se tiÄe anagije-da se nadovežem na off u poslednjih nekoliko postova - gramofona sam sluÅ¡ao u svom sistemu ukupno dva, i oba su mi najbolji. U tzv. A sistemu SME 10A, i u tzv. B sistemu Thorens TD 160 sa SME 3009 II Impr...

Link to comment
Share on other sites

"pa Micromega Stage 3 - ovo je bio šamar u pozitivnom smislu, i posle Micromege ništa više nije bilo isto...

"

jbga :) a garant na trzistu ima CD plejera,u razumnom cenovnom rangu oko te Micromege koji sa patkometrijske strane "bolje izgledaju/zvuce"

jedan hint samo na temu:kako se nakon visegodisnjeg slusanja Accuphase 100/101 u ne bas naivnom sistemu (AvantgardeTrio/Kageki) prelazi na Altmann DAC,opet u takvom okruzenju,gde postoji mogucnost da sa lagera svoje trgovine cimnem isto tako ne bas naivne CD plejere/DAC-ove u cenovnom rangu od 10-20.000 eura..o aspektu prakticnosti upotrebe Altmann DAC-a,mislim da nema potrebe da potezemo pitanje,da je to mozda nadvladalo transport/dac kombinaciju od cca 25.000 eura :)

Link to comment
Share on other sites

jedan hint samo na temu:kako se nakon visegodisnjeg slusanja Accuphase 100/101 u ne bas naivnom sistemu (AvantgardeTrio/Kageki) prelazi na Altmann DAC,opet u takvom okruzenju,gde postoji mogucnost da sa lagera svoje trgovine cimnem isto tako ne bas naivne CD plejere/DAC-ove u cenovnom rangu od 10-20.000 eura..o aspektu prakticnosti upotrebe Altmann DAC-a,mislim da nema potrebe da potezemo pitanje,da je to mozda nadvladalo transport/dac kombinaciju od cca 25.000 eura :)

'Bes mi sve ako sam razumeo sta si hteo da kazes.

Lici mi na citat ali bez navodnika; ako je citat, ciji je?

Link to comment
Share on other sites

kome sta je bolje i sta se cini boljim je opet stvar preferencije..niko od nas nema TüV uverenje o zlatnom uvcetu,tako da i efekat "na ostrici zileta" raznim ljudima,moze da znaci sasvim drugo,ono sto je nekom fenomenalno,meni moze da bude "zilet",i obrnuto...da bude i malo vezano za temu,ML390S je fenomenalan CD plejer (nekima),ja bih radije slusao svoju muziku na spravi koja je svega 1/10 cene,na jednom Naim CD5i..u isti ovaj kontest mozes staviti i Rega P3/160-ku vs Clearaudio... :D ..

LiÄno nisam pristalica teorije o "ukusima" odn. preferencijama. TaÄno je da je do odreÄ‘ene mere subjektivizam nezaobilazan ali nemoguće je dati bilo kakvu ocenu o bilo Äemu ako ne postoji neki reper. Ako u naÅ¡em (hi-fi) sluÄaju kao reper uzmemo zvuk instrumenata (muzike) kakvi se mogu Äuti u prirodi (uživo) onda već imamo jako dobru polaznu osnovu gde nema baÅ¡ puno "vrdanja". Kao Å¡to rekoh ranije, u tom sluÄaju aproksimacija koju hifi ureÄ‘aji pružaju može biti bliže ili dalje od polazne taÄke. Npr. stvar je ukusa da li neki ljubitelj viÅ¡e voli zvuk Zildjan ili Paiste Äinela, ali da li iste te Äinele zvuÄe bolje (približnije živom zvuku) na gramofonu ili na cd-u ne može biti stvar ukusa. Ista je priÄa i za razliÄite modele gramofona ili cd plejera. Na žalost, većina ljubitelja hifi-a ni nema taÄku repera pa se onda u priÄu uvodi Äitava filosofija o "ukusima", "liÄnim preferencijama" i sl. A kad se jednom stupi na to tlo onda tu vladaju marketing odeljenja, dileri i preprodavci, pa ko ima jaÄu žvaku... :order

Link to comment
Share on other sites

'Bes mi sve ako sam razumeo sta si hteo da kazes.

Lici mi na citat ali bez navodnika; ako je citat, ciji je?

moj citat,srocen ad hoc :)..samo jedan hint kako se menja sprava od 25000 na spravu od 1000,mnogo kilograma,high techa vs daska sa chipom..zvakali smo o tom Altmann-u dosta na forumu,pa jos plejer koji radi SACD do jaja (Accuphase) visoka rezolucija vs niska

@HifiUser:svako odlucuje o svojim preferensama,licno mrzim sisteme sa nadrkanim vestackim detaljima koje u zivotu nikad neces cuti sa paukom u gornjem levom uglu koji prede svoju mrezu i detaljima nabacanim ko sa vilama..ovo zadnje je danas trend,i smatra se reperom..

ko oce,nek ga izvoli :)

Link to comment
Share on other sites

Ako u naÅ¡em (hi-fi) sluÄaju kao reper uzmemo zvuk instrumenata (muzike) kakvi se mogu Äuti u prirodi (uživo) onda već imamo jako dobru polaznu osnovu gde nema baÅ¡ puno "vrdanja".

Ovo gore je sustina poimanja zvuka za mene a pominjanje nekakvih paukovih pletenih mreza po coskovima i nadrkanih vestackih detalja ne kapiram i ne znam ko je uopste navodio pricu na tu stranu osim Paje959 ali dobro

Onom gore recenicom je sve receno i tu je pocetak i kraj zabludama vezanim za zvuk, zv.. sliku i tonalitet vokala i instrumenata u sistemu

Nema sta tu da se voli ne voli - mrzi ne mrzi , zna se kako treba da zvuci dobro uklopljen i cenovno izbalansiran sistem

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja malo umjesam ;-) ... ima CDP koji sviraju odlicne snimke tako da cujes sve zivo, svaki zvukic i desavanje se cuje i jasno razaznaje ... ali problem je da mi to uopste ne cujemo kada slusamo u zivo :order Sa ovim "u zivo" mislim vise na kako cujemo sve zvukove oko sebe u svakodnevnom zivotu, znaci nesto je jasnije nesto nije i uvijek ima tu jedan dio koji cujemo kao "mjesavinu raznih zvukova" ... e to je za mene prirodan zvuk. Onaj frizirani i sa svim detaljima je ipak samo friziran i nikako prirodan, nekome se to svidja a nekome ne neko misli da je to pravi zvuk a neko zna da nije ;-)

Meni se tu vuce analogija sa blu-ray filmom, snimis porodicu i djecu na blu-ray kvalitetu pustis na TV i pogledas i vidis da vidis svaku boru, dlakicu i bubuljicu, okrenes malo glavu na stranu i pogledas te drage osobe u zivo i primjetis da ih ovako i ne vidis ... :1038:

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja malo umjesam ;-) ... ima CDP koji sviraju odlicne snimke tako da cujes sve zivo, svaki zvukic i desavanje se cuje i jasno razaznaje ... ali problem je da mi to uopste ne cujemo kada slusamo u zivo :order Sa ovim "u zivo" mislim vise na kako cujemo sve zvukove oko sebe u svakodnevnom zivotu, znaci nesto je jasnije nesto nije i uvijek ima tu jedan dio koji cujemo kao "mjesavinu raznih zvukova" ... e to je za mene prirodan zvuk. Onaj frizirani i sa svim detaljima je ipak samo friziran i nikako prirodan, nekome se to svidja a nekome ne neko misli da je to pravi zvuk a neko zna da nije ;-)

Meni se tu vuce analogija sa blu-ray filmom, snimis porodicu i djecu na blu-ray kvalitetu pustis na TV i pogledas i vidis da vidis svaku boru, dlakicu i bubuljicu, okrenes malo glavu na stranu i pogledas te drage osobe u zivo i primjetis da ih ovako i ne vidis ... :1038:

Ovo sam cekao godinama da neko kaze. Bravo! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Nije kriv CDP sto se cuje sve zivo,

to je sve zabelezeno na samom nosacu zvuka,

CDP se,i razlikuju po tome, koliko paukovih nogu mozes da prebrojis u levom cosku...

ako cak uspe da ti stvori i iluziju dlaka na toj nozi,

to ces tek masno da platis,

:cheers

Link to comment
Share on other sites

@HifiUser:svako odlucuje o svojim preferensama,licno mrzim sisteme sa nadrkanim vestackim detaljima koje u zivotu nikad neces cuti sa paukom u gornjem levom uglu koji prede svoju mrezu i detaljima nabacanim ko sa vilama..ovo zadnje je danas trend,i smatra se reperom..

ko oce,nek ga izvoli :)

SavrÅ¡eno se slažem sa tobom. Iz istog razloga i ne volim na prezentacijama da sluÅ¡am razne nadrkane semplere gde ÄujeÅ¡ "paukove noge" Å¡to ti reÄe, a od muzike ni traga. :thumbsup2

Slažem se i sa Ninjom da nije potreban mikroskopski uvid u detalje, pa da se od "drveta ne vidi Å¡uma", narodski reÄeno.

Link to comment
Share on other sites

SavrÅ¡eno se slažem sa tobom. Iz istog razloga i ne volim na prezentacijama da sluÅ¡am razne nadrkane semplere gde ÄujeÅ¡ "paukove noge" Å¡to ti reÄe, a od muzike ni traga. :thumbsup2

Slažem se i sa Ninjom da nije potreban mikroskopski uvid u detalje, pa da se od "drveta ne vidi Å¡uma", narodski reÄeno.

:cheers

Opravdanja,opravdanja,i svesni ulazak u kompromis,

Ipak tacnost,da bi se doslo do lepote

:cheers

i sistem od 100000 eura je kompromis,tacna je samo ziva muzika..pametan kompromis glavu , i dzep cuva

Link to comment
Share on other sites

Da i ja kazem koju...

Ova iluzija o 'zivom' zvuku kao referentnom me posebno inspirise...

Kako zvuci tenor saksofon? Kao kada ga svira Coltrane, Gordon, Getz, Young, Coleman, ...? Koji je pravi zvuk instrumenta? Ko je cuo nekog od pomenutih u 'zivo'? I to u 'zivo' bez ozvucenja? I u idealnoj prostoriji za slusanje, a ne u akusticki neobradjenim klubovima?

Da li ste imali priliku da cujete master u studiju? Zvuci kao kanta... Tek nakon dobrog miksanja i dodavanja reverba i ostalih zacina dodjete do snimka koji lici na muziku... Tu je vec pecat dao recording engineer i vasa iluzija o 'zivom' zvuku je izgubljena....

Ja se licno ne opterecujem time.. Vise trazim zvuk koji u meni izaziva iluziju onoga kako zamisljam taj 'zivi' zvuk... A to je daleko od objektivnosti....

Opet, kada slusam novi sistem na pet minuta najvise, po savetu jednog kolege najradije pustam Balasevica... Solidna produkcija, bio sam mu na barem 10 koncerata i mozda mi je njegov uzivo nastup nesto najblize sto nosim u sebi.... Sto ne znaci da je to sistem koji bih i kupio....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...