Jump to content


Problem sa cd plejerima


picturesd

Recommended Posts

S vremena na vreme nam se pojave ljudi ovde koji traže savet ovog tipa.

Kad bi otišao na forum koji se bavi kolima i pitao recimo nešto za Fiata Uno iz 87 - verovatno bi svi koji su redovni bili nemoćni da mi pomognu. Njih verovatno interesuju kola od recimo 2010 pa na ovamo, i to neka srednja i viša klasa. Što bi nekog interesovalo takva starudija i da godinama mlate slamu o tome.

Slična analogija je i ovde. Traba znati profil ljudi koji vise po forumima. Mislim da nikog ovde ne intersuje nisko budžetni polovni cd plejeri. Pitanje je da li su interesantni i serviserima. Da je cd plejer nekad koštao 1000+ dm/eura, pa i nekako, .... ali ovako to je samo potrošna roba.

Ti plejeri su nažalost elektronski otpad i u normalnim zemljama se bacanje elektronskog otpada plaća.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Sonichammer said:

Slazem se sa misljenjem da CD player nije resenje za kafic.

Moj poznanik, vlasnik kafica, koristi ovo dole sa slike - M2Tech HiFace DAC.

Pusta fajlove sa kompa ili strimuje sa tableta. 

Polovno na oglasu cca 100€, novo kod mene 180€

257BB601-DE29-42D6-BA3F-EB12250D6D3A.jpeg

Care :D Samo dodaj kompjuter :D

Link to comment
Share on other sites

On 10.4.2019. at 12:57, picturesd said:

Cao ljudi, vec vise puta kupuje prijatelj cd plejer za kafic ali se u vecini slucajeva desava da cd plejer "stuca". Krene da vrti disk, sve ok peva i u nekom vremenu, da li mozda zbog pregrevanja krene da preskace po dve tri sekunde napred ili pozadi. Kupuje na KupujemProdajem sajtu polovne low budget cd plejere marke Sony, Technics. Uredjaji su kao novi, ja mu ocistim socivo samo stapicem za usi bez ikakvih alkohola i hemije ali problem ne mozemo da resimo ali ima jedan Pioneer cd plejer koji radi super. Neki savet ili resenje problema mozda znate?? Hvala. 

Ima neki pot na laseru da se isti pojača, onda neće preskakati, ali to je kratkoročno rešenje. Bolje uzeti neki strimer ili pc. 

Link to comment
Share on other sites

Treba uzeti u obzir i opjodjenje konobara prema uređajima. U nekim sliučajevima su oni veći problem nego sama prašina. Prljavim ili mokrim rukama se dosta štete može naneti.

Sobzirom da taj M2tech ima jako dugu polugu - biće laka meta nekom nemarnom konobaru.

Stim u vezi su im i laptovi laka meta. Malo vode na ruci i eto problema. Ili pak potegne neki kabal i odleti laptop. U ugostiteljstvu se u proseku pomeraju stvari više nego u domaćinstvu, pomeri gajbu vamo, pomeri bocu sa pivom tamo,... To su sve stvari koje ljudi bez iskustva zanemaruju.

Zato pc ispod negde u nekoj polici, monitor okačen na zid i da imaju pristup nečem što nije neka šteta - kineska tastara i miš.

----------------------------

Samo kad se setim koliko sam cd-ova snimio za kafiće. Konobari im brzo dođu glave bacanjem, ne vraćanjem u kutije, .... bukvalno za par nedelja ne bude čitljiv više.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, VU metar said:

Ima neki pot na laseru da se isti pojača, onda neće preskakati, ali to je kratkoročno rešenje. Bolje uzeti neki strimer ili pc. 

za kafanu je najbolje uzeti kafansku muziku. Ne haba je konobar, ne treba joj internet i generalno ima više mesta na polici :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minuta ranije, siroma said:

Lep plejer.:wub:

1 čišćenje slajdera od prljavštine i starog sloja masti za podmazivanje.

2 proveri da li laser fokusira ili pokušava da fokusira. Treba da ide gore dole.

Od ovoga zavisi dalji postupak.

Očistiću predlozeno a laser se ludira, socivo ide gore dole pokusavajuci da "uhvati" nesto, snimio sam video ali ovde ne mogu  da zakacim zbog tezine fajla. Dalji postupak? Hvala veliko siroma. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...