Jump to content


Pojacalo za B&W Matrix2 series 2


Bill

Recommended Posts

Ako voliš svijetli zvuk onda neki Rotel  cc 70 w recimo 971   a malo tamniji  Nad iste  snage  resimo  356 .  Za "neutralu"   Harman Kardon  680 , to je ovako odokativno . :)To je odprilike za te pare tu negdje , odnosno prvo što mi pada na pamet .  No more i nešto iz DIY varijacija na temu , jer  Matrixi  traže  dosta snage . Ako pomaže  mišljenje :D

Link to comment
Share on other sites

Те кутије траже већу собу од 16квм и траже да се лепо удаље од задњег зида. Спадале су у врх понуде па траже и појачало и извор исте класе да покажу шта могу. Радиће оно и са мини линијом али како... Ротел само топ модели нпр снагаши 991, 1080 и сл са одговарајућим претпојачалом, Мјузикал Фиделити итд. Са поменутим Ротелом 971 и НАД 356 нећеш се урећити, слабо је то и испод класе.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, gvlada said:

Те кутије траже већу собу од 16квм и траже да се лепо удаље од задњег зида. Спадале су у врх понуде па траже и појачало и извор исте класе да покажу шта могу. Радиће оно и са мини линијом али како... Ротел само топ модели нпр снагаши 991, 1080 и сл са одговарајућим претпојачалом, Мјузикал Фиделити итд. Са поменутим Ротелом 971 и НАД 356 нећеш се урећити, слабо је то и испод класе.

Pogledaj zadanu cijenu ? . Potjerao bi njih i Rotel  RB 980 sam ih nema , pogotovu za tu lovu . Točno je da su to zvučnici malo više klase i da trebaju "potentnije " pojačalo . Možda veličina sobe "pomogne "  da se bolje "čuju"  ;) pogotovo u reprodukciji basa koji bi u večoj sobi mogao biti "muljav " pogotovo pri tišem slušanju . Ja bih na njegovom mjestu uzeo H K i  slušao glazbicu , dok ne uleti nešto  vajjano . Uz navedene  Rotel izlaze ( 980 i 991 ) koji su btw  odprilike godišnjaci tih zvučnika dolazi i pripadajuče predpojačalo što  rapidno diže cijenu ? . Znači  slušati neloš HK i pare u "štek " dok se ne skupi za  kršteno pojačalo kojm će dati sva od sebe , a HK se poslije relativno lako proda sa ne prevelikim gubitkom ? . Bill , što se tiče Tehniksa nije nešto na dobrom glasu , ako Ti se ne svidi mogao bi se "oženiti " njime što se tiče prodaje . Zadobio si se odličnih zvučnika i to je start  u hi fi samo takav . :thumbsup2 zato uključi mozak i sačekaj  ima i pametnijih od mene kao što ,što vidiš . ( Vrebaj iz busije ) . !

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Body said:

Obzirom da su ti zvučnici tamnog i dosadnog zvuka treba im neki amp da ih prosvetli i pokuša da nadoknadi sve nedostatke ove izvikane engleske kompanije

Si siguran da si ih slušao ?  il se zekaš ? !  Nikako nisu dosadni , al  te mogu napraviti nervoznim nakon slušanja   sa Rotelom . Jedan čudnovati izraz ? preanalitični su ? . No dobro :)

Link to comment
Share on other sites

Није проблем да их неки амп потера него да их контролише како треба а у 16квм бас ће сигурно бити муљав са таквим кутијама, једноставно траже већу просторију. За 16квм Матрикс 1 је много прикладнији. А то што 990 или 991 дижу цену са преампом је само да упадају онда у исти класу са звучницима. 

Link to comment
Share on other sites

Odlične kutiije koje sam imao tri godine u posedu, nažalost potreban im je amp koji bar pet puta prevazilazi njihovu cenu da bi radile kako treba, svašta sam kačio, razne integralece, ali sa nekim pozajmljenim Bryston snagašem (polovan je bio oko 2.000 eur) su tek prosvirale, ostalo je sve bila boranija. Od tih pojačala koje ti se uklapaju u budžet izdvojio bih Auru VA-150 (nju sam imao par meseci i slušao sa Matrix 2), sa njima radi dosta dobro.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja i Matrix 3 S2, e to je brale bilo teško za poterati, prodao sam ih čoveku koji ih sluša sa nekim single-end lampama, on je oduševljen, e sad nisam išao da ih čujem, kod mene su svirali katastrofalno, kako to njemu radi sa tim lampama nemam pojma.

Matrix 2 S2 je jako dobar old school zvučnik, probaj sa nekim jačim Marantzom, dovoljno ti je zdravih 100 W da ih lepo poguraš a da ne platiš amp papreno, sviraće ti to okej. Aura VA-150 je odličan izbor ali ako nađeš neku koja nije gorela vodim te na večeru :))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...