Jump to content


SBB EON


sky-nm

Recommended Posts

Да ли је могуће да сам Ја једна велика    :ruganje будала која на прагу 2020-те слуша радио?  

Kod mene se uvek slusa radio, samo ne preko eon-a nego preko Google Chromcast-a

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Ima i dalje. Auto / HDMI / SPDIF. Ali, nisam probao nista osim HDMI, tako da ne znam tacno ponasanje.

Pored toga ima i opciju za HDMI da se izabere da li da dekodira bitstream u stereo ili ne. Za SPDIF ne postoji ta opcija - moguce da vazi za oba, samo je nesrecno imenovana.

Link to comment
Share on other sites

Зар еон нема опцију да се бира да ли звук иде преко хдми или спдиф? Раније је имао...

Ima i dalje ali ne funkcionise, kada se izabere opcija da zvuk ide samo preko optike, paralelno se cuje i na hdmi

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2021 at 1:29 AM, Delija said:

Ima i dalje. Auto / HDMI / SPDIF. Ali, nisam probao nista osim HDMI, tako da ne znam tacno ponasanje.

Pored toga ima i opciju za HDMI da se izabere da li da dekodira bitstream u stereo ili ne. Za SPDIF ne postoji ta opcija - moguce da vazi za oba, samo je nesrecno imenovana.

Pojasni mi ovaj deo, dekodira stream u stereo ili ne. Nisam primetio razliku u setovanju...

Link to comment
Share on other sites

Ima kanala na kojima je AC3 zvuk - recimo HBO (minimalni bitrate, ali sta da se radi), pa je ako se koristi AVR bitno da se ne radi dekodiranje u stereo, vec da se prosledi bitstream.

BTW, da bi uopste bilo AC3 zvuka, tamo gde ga ima - jezik mora da se prebaci na English.

Pricam o box-u. Sa EON aplikacijom na LG TV-u ako se dobro secam nisam uspeo da dobijem bitstream.

Link to comment
Share on other sites

5.1 звук иде само преко двб-ц сигнала. Еон апп и када се пусти испочетка користи стрим који је само стерео. Претходни д3 уређаји користили су двб-ц и за враћање уназад.

Да ли на еон апп постоји могућност више језика? Нпр еуро-спорт.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Licno meni je SBB ok - brz i stabilan internet, EON, SportClub. Drugo nista i ne koristim.

Medjutim, ukucanima ce nedostajati B92 i PrvaTV, s obzirom da ce SBB prestati da emituje ove kanale od 28.X, ako se ne varam.

Shodno tome, koje bi bilo alternativno resenje za gledanje tih kanala, a da to nije raskid ugovora sa SBB-om (i prelazak kod nekog drugog operatera)?

Znam da nema vise analognog signala, pa da stavim antenu na krov, ustekam u tv, i pronadjem ih na UHF-u. S druge strane, od kako su tv signali digitalizovani, nisam se sa tim ni bavio (a i mnogo pre toga), sve su uradili ljudi iz tadasnjeg KDS-a, a danasnjeg SBB-a. Pa i nemam pojma koje su opcije, kako sve to funkcionise....

Da li je resenje "set top box" (ili kako se vec zove), digitalna sobna antena, ili nesto trece? Kako se to povezuje, ako jeste resenje? Ili resenja i alternative nema...

Ako moze pojasnjenje i pomoc?

 

Link to comment
Share on other sites

Video sam naslov, ponadah se da ce objasniti nama laicima kako tehnicki mozemo i dalje da ih gledamo (a verujem da mogucnost postoji, kako ih gledaju ljudi po selima gde nema kabla, ipak su tv sa nacionalnom fr.).

Kad ono citati iz ko zna kog zakona. Ogavstina, podjednaka sa obe strane, prepucavanje preko ledja milion ipo korisnika SBB-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...