Jump to content


SBB EON


sky-nm

Recommended Posts

Boli me uvo, neću da se prepucavam oko toga. Ne širim nikakve dezinformacije. Govorim iz ličnog iskustva i vrlo opsežne diskusije o solucijama i opcijama koje nudi EON.

Svakako ne može da se zadrži "bolji" D3 već samo D3 mini na drugom TV-u, a onaj glavni D3 Cisko sa karticom za aktivaciju oduzimaju.

Sačekaću EON nasilnu zamenu za DŽ, nije mi o glavu da "srljam u progres". Nemam nekog posebnog interesa za 7 dana u nazad. I ovo što nudi D3 je sasvim dovoljno (72h).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 sati ranije, Delija said:

Ne mozes na svim programima.

EON moze na svim.

 

I to je malo ograničeno. Ja sam npr. probao da vratim Potjeru (kviz) na HRT-u pošto nikad nisam kod kuće da mogu da ispratim uživo, i ne dozvoljava. Doduše, možda ne može ni uživo...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se odlučio za EON, zbog ponude da sledećih 12 meseci plaćam cenu koju sam do sada plaćao na Gold paketu.

Takodje mi se svidela opcija da imam vraćanje na svim kanalima, tako da sada napokon mogu SciFi recimo da gledam 

Pored toga je dobra opcija da mogu sa aplikacijom na drugim televizorima isto da vraćam unazad a nema potrebe da razvlačim mrežni kabal za povezivanje D3 uredjaja.

Što se tiče mog pitanja, kupiću FiiO i rešiti problem mislim da neću vraćati uredjaj pošto mi se svidjaju gore navedene dodatne opcije. 

Hvala svima

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da prijavim da sam kupio FiiO u 4 Audio i odgovarajući kabl u kanibalu (za sapjanje EON-a i DAC-a), medjutim ima problema tako da me interesuje da li je neko od prisutnih nailazio na sledeće:

1. dešava se kada ostane uključen kabl sa dac-om i pojačalom da po ponovnom paljenju daljinski za EON ne fonkcioniše, ovo se 2 puta desilo jedino rešenje je bilo da se izvadi kabl i da se restartuje uredjaj 3 puta. SBB tehnička podrška je došla medjutim dok je majstor bio sve je funkcionisalo kako treba

2. prvi put kada sam sve povezao dešavalo se da se čuje konstantan zvuk kao puls, probao sam sa drugim izvorima i sa drugim kablom od DAC-a do pojačala i isto se dešavalo, gospoda u kanibalu su bili jako ljubazni i prihvatili su da promene kabl i sada u 90% sklučaja sve radi kako treba medjutim dešavalo se sinoć da se ponovo čuje taj zvuk pri tihom slušanju muzike medjutim u mnogo nižem intezitetu. Prvi put, odnosno pre zamene kabla, zvuk je bio jak i prisutan i kada nije puštana muzika.

Ako se neko susretao sa gore navedenim i ima neki predlog šta uraditi bio bih zahvalan. Nisam nosio FiiO u 4 audio za zamenu jer sam hteo prvo da konsultujem, pošto do sada nisam imao prilike da koristim ni digitalni kabl ni DAC.

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Kako ste zadovoljni kvalitetom slike na EON boxu, kad se gleda unazad? Meni deluje dosta lošije nego kad se prati Live program. Doduše EON, kad gledam, to radim kroz PC, mada sam istu degradaciju slike video i u SBB poslovnici na boxu. To mi je i odbilo od prelaska na nove pakete. Stari D3 risiver kad vrati program to uradi u identičnom kvalitetu kao i Live, bar na oko.

Link to comment
Share on other sites

Desava se da daljinac izgubi BT vezu, kod mene za 4 meseca dva puta, reset uredjaja resio stvar... Artefakte nemam nikakve, ali je i DAC drugi...

Ne uspevas na taster tv/stb da uspostavis bt vezu?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, ne sećam se da sam to probao, javljam ako s opet desi.

Što se tiče gledanja unazad, nisam primetio pad kvaliteta, ali nisam ni zahtevan TV konzument pa ne obraćam pažnju preteranu. Možda zbog toga što eon Smart box za gledanje unazad koristi net, dok je d3 koristio coax vezu nezavisnu od neta

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Zdravo, ja se inače zovem Filip, a moje prezime je Crnovršanin, može li mi neko reći kako da ponovo pristupim EON-u (tablet) bez SBB mreže na 15 dana besplatno i uvek mi kaže "Nije moguće nastaviti prijavu sa ovim brojem telefona." a moj broj telefona je +xxxxxxxx, molim vas da mi pomognete?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 26.8.2019. at 21:33, giZ_Mo said:

Какав квалитет радио програма имате  два дана уназад?

Да ли је могуће да сам Ја једна велика    :ruganje будала која на прагу 2020-те слуша радио?  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...