Jump to content


SBB EON


sky-nm

Recommended Posts

Dobar dan,

 

Juče su ljubazna gospoda iz SBB-a donela EON box, medjutim iako su još ljubaznija gospoda iz call centra rekla da ima audio izlaze ispostavilo se da nema odnosno da ima samo S/PDIF, kao što se vidi ovde https://sbb.rs/a44350/podrska/servisi/televizija/Kako-da-povezem-EON-Smart-Box.html

 

Elem pošto sam D3 povezivao sa pojačalom (Denon PMA 1500r)  putem standardnih RCA kablova a sada to ne mogu molio bih vas za savet kako to da uradim, odnosno kako da povežem EON box sa pojačalom.

 

Hvala unapred,

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nikako, bez posredničkog uređaja u vidu DAC-a. Mislim da je jeftinije kupiti novo pojačalo sa digitalnim ulazima coax i optika nego kupiti DAC.

Koliko nalazim to postojeće pojačalo ti ne prelazi cenu od 60e. Kupovinom novog i prodajom postojećeg ćeš bolje proći u ukupnoj sumi.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, sky-nm said:

Dobar dan,

 

Juče su ljubazna gospoda iz SBB-a donela EON box, medjutim iako su još ljubaznija gospoda iz call centra rekla da ima audio izlaze ispostavilo se da nema odnosno da ima samo S/PDIF, kao što se vidi ovde https://sbb.rs/a44350/podrska/servisi/televizija/Kako-da-povezem-EON-Smart-Box.html

 

Elem pošto sam D3 povezivao sa pojačalom (Denon PMA 1500r)  putem standardnih RCA kablova a sada to ne mogu molio bih vas za savet kako to da uradim, odnosno kako da povežem EON box sa pojačalom.

 

Hvala unapred,

 

Treba ti ovakav neki konverter, s tim da ima i jeftinijih no-name kineskih ako ovo deluje skupo za konkretnu namenu...

https://shop.4audio.rs/shop/da-konverteri/fiio-taishan-d03k/

Link to comment
Share on other sites

Nikako, bez posredničkog uređaja u vidu DAC-a. Mislim da je jeftinije kupiti novo pojačalo sa digitalnim ulazima coax i optika nego kupiti DAC.
Koliko nalazim to postojeće pojačalo ti ne prelazi cenu od 60e. Kupovinom novog i prodajom postojećeg ćeš bolje proći u ukupnoj sumi.

Koje konkretno?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Father said:

Nikako, bez posredničkog uređaja u vidu DAC-a. Mislim da je jeftinije kupiti novo pojačalo sa digitalnim ulazima coax i optika nego kupiti DAC.

Koliko nalazim to postojeće pojačalo ti ne prelazi cenu od 60e. Kupovinom novog i prodajom postojećeg ćeš bolje proći u ukupnoj sumi.

Lose nalazis. Nije to uopste lose pojacalo i ni pod razno nije tako jeftino.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima, mala ispravka pojačalo je Denon 1560.

Što se tiče budžeta nije problem dati više radi kvaliteta, preko D3 sam puštao radio i filmove ili F1.

FiiO izgleda sasvim ok, kakav kabl treba da kupim pored njega?

 

Hvala još jednom,

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sky-nm said:

Hvala na savetima, mala ispravka pojačalo je Denon 1560.

Što se tiče budžeta nije problem dati više radi kvaliteta, preko D3 sam puštao radio i filmove ili F1.

FiiO izgleda sasvim ok, kakav kabl treba da kupim pored njega?

 

Hvala još jednom,

 

Koaksijalni 75 oma ili TOSLINK optički.

Link to comment
Share on other sites

U pravu ste, nisam dobro video, na telefonu sam pretraživao, izvinjavam se za grešku.

Onda se definitivno isplati kupovina nekog DAC-a. Poenta je da je svakako neophodno da se ide u tom pravcu ili da se kupi novo pojačalo sa par digitalnih ulaza, obzirom da će biti sve više uređaja koji bi mogli da se na taj način spoje sa poajačalom.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam se i ja svojevremeno našao u problemu nekoliko uređaja koji traže digitalno povezivanje jer na anolognom izlazu nisu reprodukovali zvuk iz filmova (WD Media player), i DVD player. Tako sam klincima kupio za njihovu sobu Pioneer VSX-D510 sa nekoliko digitalnih ulaza. Polovan sam platio nekih 80 eura.

Zato sam rekao da je moguće za malu lovu rešiti stvar i obezbediti docking za neke buduće digitalne uređaje, a izbegavajući još jednu kutiju (DAC).

See the source image

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

Koaksijalni 75 oma ili TOSLINK optički.

Koaksijalni 75 oma je za vezu između rutera i EON boxa, ali to je tehnička služba već uradila. Samo optički SPDIF služi kao audio izlaz na EON-u.

@sky-nm

Dakle, treba ti samo TOSLINK optički kabl. I konvertor, naravno.   

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Arn den riddare said:

Koaksijalni 75 oma je za vezu između rutera i EON boxa, ali to je tehnička služba već uradila. Samo optički SPDIF služi kao audio izlaz na EON-u.

@sky-nm

Dakle, treba ti samo TOSLINK optički kabl.   

Tačno, mea culpa.

Link to comment
Share on other sites

Zbog EON platforme koja košta više a nudi sumnjivo unapređenje u odnosu na D3, sada treba ulaziti i u nabavku novog DAC-a za koju se nisi pripremao. Savetujem ti da nabaviš solidan DAC a ne privremeno rešenje.

Što se tiče EON uređaja, imaš pravo da im vratiš uređaj uz objašnjenje da su te obmanuli prilikom opisivanja funkcija uređaja. Ako budu zatezali, slobodno im reci da ćeš doći gde treba da zajedno preslušate snimak call centra čiji datum i vreme stoje u tvojoj istoriji kontakta, tako da im neće biti teško da ga pronađu.

Link to comment
Share on other sites

Kako to mislis vise televizora, jedan eon box jedan tv, tek uz odgovarajuci paket dobijas d3 uredjaje za vise tv, ako ih imas u kuci.
Uz paket koji imam, eon se moze koristiti na jos dva uredjaja, telefon/tablet aplikacija i pc laptop preko browser-a

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Spachek said:

Kako to mislis vise televizora, jedan eon box jedan tv, tek uz odgovarajuci paket dobijas d3 uredjaje za vise tv, ako ih imas u kuci.
Uz paket koji imam, eon se moze koristiti na jos dva uredjaja, telefon/tablet aplikacija i pc laptop preko browser-a

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Na to sam mislio a ti si lepše objasnio.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Willi Studer said:

Zbog EON platforme koja košta više a nudi sumnjivo unapređenje u odnosu na D3, sada treba ulaziti i u nabavku novog DAC-a za koju se nisi pripremao. Savetujem ti da nabaviš solidan DAC a ne privremeno rešenje.

koristim EON Android Box i D3 u kući, kvalitet slike i zvuka na obe platforme je isti, jedino što je na strani EON je bolji softver, nešto brži i sa više opcija, lakši za korištenje, najviše prilikom vraćanja programa i pristupa video klubu.. najbolje audio performanse u oba slučaja se dobijaju preko eksternog DAC uređaja, a prihvatljivo rešenje je fiio koji je preporučio @Zexx.. unapređenja koja nudi EON su prvenstveno u domenu modernijeg softvera i TV aplikacija koje su već dostupne za više Smart TV platformi

Link to comment
Share on other sites

Čudnog mi čuda u Trio Gold paketu, koji ja koristim sa D3 veliki + D3 mini (u  dečijoj sobi) ima i 3 ili čak 5 mogućih EON registracija za razne uređaje. Od telefona, tableta, komjutera do Android televizora (nisam probao). Trenutno koristim EON na dva telefona i na poslu na desktop računaru (ali jako retko, iz razumljivih razloga).

Sve se registuje i startuje preko Moj SBB stranice. Takođe se mogu pratiti računi i listing fiksne telefonije, a i po nešto podešavati. Koristio sam i stariju verziju D3 na par uređaja i čim se pojavila EON aplikacija prešao na EON. Znatno je bolji od ranije app.

Raspitao sam se na njihovom info pultu i ukapirao da mi je mnogo bolja opcija ovako. Najbolje je da kod klinaca uzmem neki nov TV na Android platformi i vratim D3 mini jer nema opciju gledanja unazad.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Father said:

Raspitao sam se na njihovom info pultu i ukapirao da mi je mnogo bolja opcija ovako.

prodali su ti priču pošto još uvek nemaju dovoljno EON boksova, za zamenu D3 uređaja, a zamena svih D3 bez nadoknade je planirana.. nije ti bolja opcija ta koju imaš, pošto bi zamenom oba D3 boksa sa EON uređajima imao vraćanje programa 7 dana unazad.. da ne govorim o komforu korištenja..

Link to comment
Share on other sites

Naprotiv, dobija se samo jedan EON Box koji radi u fulu, a drugi je neka osakaćena EON opcija koja nema Youtube i tralala opcije kao stariji brat. Napomenuli su da je bolja opcija imati dva smart TV-a od kojih bi jedan bio Android pa da se instalira App na njega i ne rentira drugi EON osakaćeni prijemnik.

Zato sam odustao od EON ugovora. Ista je priča kao sa D3 veliki i D3 mini. Nemožeš da dobiješ dva identična MASTER EON boxa.

Link to comment
Share on other sites

koliko znam postoji (ili je postojao kada sam prelazio na EON) samo jedan EON box.. ali čak i da je tako, ako zadržiš bolji D3 i uzmeš "master" EON, to je bolje rešenje od ovog koje imaš.. u oba slučaja TV aplikacije dobijaš.. te aplikacije postoje i za TV aparate (Samsung, LG ...) koji kao OS nemaju Android, dakle kupovina Android TV nije nužna - na sbb sajtu postoji spisak do sada podržanih modela..

izneo si dosta dezinformacija koje mogu da zbune, da ponovim: koristim EON i D3 istovremeno, dakle imam neposredno iskustvo, dok je tvoje posredno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...