Jump to content


Servis u Nisu


Dubovac123

Recommended Posts

16 sati ranije, banebg81 said:

Nema to veze sa znanjem i voljom, nema čak mnogo veze ni sa pljačkom, mada, dobro dođe provizija, to je priča o planskoj proizvodnji, ali na malo većem uzorku od SFRJ.

Mi smo se usprotivili toj priči, hteli smo sami da drndamo vunu, ne sporim, slobodarski duh, naivnos, glupost, šta god, ali, kao "nagradu" za neposlušnost, dobili smo najprljaviju tehnologiju ,proizvodnja gume, sečenje šuma,reke u cevkama, automobile koji su više za otpad nego za put, odliv radne snage, penzionisanje onih koji nešto znaju i smeju itd itd.  Mi smo jedini beli narod koji je ratovao sa njima a da nemamo naftu :) 

Više nema nazad, oni su takvi, nikada više neće dozvoliti prozivodnju bilo čega što može da ima veze sa ozbiljnom industrijom, nismo kooperativni, možemo da se pobunimo, osećamo nekako mnogo nepravde. 

Meni je recimo sudbina fabrike Ei Svrljig vrlo intersantna, a ona ustrvari pokazuje koliko će temeljno biti rastureno sve što ima veze sa ozbiljnim poslom. Kažu da su je bukvalno prodali u staro gvožđe, pretopili, a koliko sam video, bilo je tamo i ljudi i opreme i nekog iskustva ... to je moglo biti vrlo uspešno spojeno i sa kinezima i nemcima i sa gomilom drugih, ali, eto, nije.

Shvačam što je pjesnik htio reći . Jedino mi nije jasno tko ste vi i oni ? ( obzirom da sam iz druge države ) . Nije politika nego pare ? Ako češ skužiti !  Riba ne smrdi od glave , nego od neočišćenih  iznutrica .  - korupcija na svim nivoima - . Tipa onaj koji je za "dolar" kupio firmu  lako pretopi   resurse . ITD .  al ajde ?  Još mal i prilagodičemo se ? :D Sam za prozentamo kak su POSLOŽENI  ? :banana

Link to comment
Share on other sites

Mi i oni, glupa podela ali postoji. 

Prosto je, imaš teritoriju, stanovništvo, nekakvu ekonomiju na toj teritoriji i želiš da popljačkaš sve. Postoji više načina a sada, kada je prošlo već 30 godina, mi koji još uvek razmišljamo i trudimo se da povezujemo ono što smo videli i pročitali, možemo da kažemo šta se dogodilo.

Iskoristili su podele a one postoje i u mnogo homegenijim društvima od društva kakvo je bilo u SFRJ, pronašli su ljude koje će iskoristiti da prodube te podele i pustili nas da se međusobno potamanimo a onda su došli na gotovo. E sad, svuda su uzimali šta im je trebalo a trebalo im je gotovo sve i zato smo tu gde jesmo.

Nisam nešto posebno nostalgičan za tom državom, bilo nam je lepo, svašta nešto smo napravili zajedno, funkcionisalo je, jedino mi je žao što smo svi đuture ispali glupavi pa su nas očerupali toliko da smo svi vraćeni 100 godina unazad.

Sada smo zadovoljni kada dođe neko da motamo kablove a pravili smo ceo auto, elektronike, tehnike, svašta ... 

Javite da li ste pronašli servis u Nišu koji radi audio!

 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, banebg81 said:

Mi i oni, glupa podela ali postoji. 

Prosto je, imaš teritoriju, stanovništvo, nekakvu ekonomiju na toj teritoriji i želiš da popljačkaš sve. Postoji više načina a sada, kada je prošlo već 30 godina, mi koji još uvek razmišljamo i trudimo se da povezujemo ono što smo videli i pročitali, možemo da kažemo šta se dogodilo.

Iskoristili su podele a one postoje i u mnogo homegenijim društvima od društva kakvo je bilo u SFRJ, pronašli su ljude koje će iskoristiti da prodube te podele i pustili nas da se međusobno potamanimo a onda su došli na gotovo. E sad, svuda su uzimali šta im je trebalo a trebalo im je gotovo sve i zato smo tu gde jesmo.

Nisam nešto posebno nostalgičan za tom državom, bilo nam je lepo, svašta nešto smo napravili zajedno, funkcionisalo je, jedino mi je žao što smo svi đuture ispali glupavi pa su nas očerupali toliko da smo svi vraćeni 100 godina unazad.

Sada smo zadovoljni kada dođe neko da motamo kablove a pravili smo ceo auto, elektronike, tehnike, svašta ... 

Javite da li ste pronašli servis u Nišu koji radi audio!

 

Jednostavno je najbolje , al ne jednostavnije od toga ! reče neko pametan . Kratko jasno i sažeto :thumbsup2. Nije naveden neo neo  konollijalizam prouzročen internetom tipa "zagljupljivanjem " naroda što domačim (svi su u talu) što stranim varijacijama na temu .   Ima majstora , al se kriju  od ( niko pametan neče imati posla sa državom )  pa dejstvuju kao subverzivno . :order

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, black coffe said:

Jednostavno je najbolje , al ne jednostavnije od toga ! reče neko pametan . Kratko jasno i sažeto :thumbsup2. Nije naveden neo neo  konollijalizam prouzročen internetom tipa "zagljupljivanjem " naroda što domačim (svi su u talu) što stranim varijacijama na temu .   Ima majstora , al se kriju  od ( niko pametan neče imati posla sa državom )  pa dejstvuju kao subverzivno . :order

 

futurama.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1.4.2019. at 18:47, pompi said:

Pozdrav.

Vidoh temu pa da pitam.

Imam jedno brata od ujaka u Nisu. Covek u godinama, zdravlje ne bas na nivou, porodica isto tako. Voleo je nekada muziku a sada je ne slusa. Kaze: "Gde smem da slusam? Da me pogodi neka pesma, da ubijem nekog ili sebe, da skocim sa terase...". :huh:

Pocetkom 80-ih kupio on sistem od nekog fudbalera. Fudbaler kupio novo za 4000 dm ali promenio klub pa morao da se seli. Tako on nadje mog brata i ovaj kupi to za 2000 dm. Kaze, dva puta morali autom da idu da potrpaju sve.

Sistem cine: dek, gramofon dual, pojacalo/radio i zvucnici kenwood.

Nalozio se on sad po stare dane, (na zalost nije mu jos puno ostalo), da krene opet da slusa ploce. Kupovao ih je u mladosti i ima oko 150 uglavnom blues. Ima problem sa gramofonom ali ne zna gde bi mogao da ga servisira u Nisu. Nece da ga zafrkavaju i hoce da plati koliko to kosta.

Tako ja u njegovo ime pitam gde u Nisu odneti gramofon?

Hvala :cheers

Daklem, danas obidjoh Sinišu. Kad videh risiver, uplaših se. Veći nisam radio. ( nisam ni ovaj doduše). Par lampica ne radi ali za sad neće ga diramo.

_20190414_151349.JPG

Link to comment
Share on other sites

Mic po mic sredih sve.

Gaznu silu, antiskating, desni kanal, visinu, brzinu spuštanja...

Sve radi osim poluge. To ostaje za eventualno neku drugu seansu popravke. Sama ručka pali motor pa se može da koristi i ovako.

:bounce

E sad malo isprobavanja.

Fina kolekcija ploča.Ste čuli za  Led cepelin singl?

 

_20190414_151539.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 4/2/2019 at 6:18 PM, siroma said:

Ja si sam opravljam svoje.

Servisi se gase jer nema šta da se popravlja. Ili rade sve i svašta. Grejalice, fenove, miksere,...

Gramofoni?!:-o

Svoju hifu tamo me ostavljam.

 

Jedino nekog entuzijastu da nadje.

PS

Ajd nek se javi da pogledam

  Reveal hidden contents

IMG-5883b65f148ab09577bf3817ff9e1657-V.jpg

Zdravo, 

Imamo neki gramofon dual hs 130, nešto baš neće da radi (uzeli preko oglasa na videu radio), i onda cackali nešto još i još po nešto sada ne radi... Muž popizdeo, ja se nadam da se može popraviti.

Jeste li zainteresovani za popravku, 

Unapre hvala, 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Tragajuci za servisom za gramofon naleteh na forum. U pitanju je Technics SL BD 20 i od pre par dana mu ne radi auto return.Kada rucica dodje do kraja ploce, ne iskljucuje  pogon i ne vraca se u prvobitan polozaj. Isto tako i ne reaguje na stop dugme. Da li neko u Nisu servisira gramofone?

Poslao i pp Iron Manu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...