Jump to content


Servis u Nisu


Dubovac123

Recommended Posts

Pozdrav.

Vidoh temu pa da pitam.

Imam jedno brata od ujaka u Nisu. Covek u godinama, zdravlje ne bas na nivou, porodica isto tako. Voleo je nekada muziku a sada je ne slusa. Kaze: "Gde smem da slusam? Da me pogodi neka pesma, da ubijem nekog ili sebe, da skocim sa terase...". :huh:

Pocetkom 80-ih kupio on sistem od nekog fudbalera. Fudbaler kupio novo za 4000 dm ali promenio klub pa morao da se seli. Tako on nadje mog brata i ovaj kupi to za 2000 dm. Kaze, dva puta morali autom da idu da potrpaju sve.

Sistem cine: dek, gramofon dual, pojacalo/radio i zvucnici kenwood.

Nalozio se on sad po stare dane, (na zalost nije mu jos puno ostalo), da krene opet da slusa ploce. Kupovao ih je u mladosti i ima oko 150 uglavnom blues. Ima problem sa gramofonom ali ne zna gde bi mogao da ga servisira u Nisu. Nece da ga zafrkavaju i hoce da plati koliko to kosta.

Tako ja u njegovo ime pitam gde u Nisu odneti gramofon?

Hvala :cheers

Link to comment
Share on other sites

Постоји сервисер хифи уређаја Милан у Нишу, пристојан и поуздан. Коме треба број, може преко поруке.

Нема везе са радњом "Милан" из сироминог поста.

Link to comment
Share on other sites

On 2.4.2019. at 20:44, siroma said:

Šporet, usisavač ili veš mašinu?Mikser i pegla takodje

milan

milanservis.jpg

 

 

Nije ovo za zajebanciju ? , na žalost čovjek ako hoće da mu firma preživi bez obzira koliko kvalitetan u svom radu bio u nedostatku  posla za osnovnu djelatnost kojom se bavi mora se dovijati koje kakvih "nus" poslova . Uglavnom uzimaju poslove  servisiranja i prodaje najsličnije  svojoj branši. Danas svi (uglavnom kineski) proizvodi imaju  "elektronsko" upravljanje ili barem kontrolu . To je razlog zašto nekad vrsni majstori elektronike ( se uvjetno rečeno degradiraju ) .  Neki dan vidjeh Tvoju sliku -tipa  Niš grad elektronike - , paradoks je da u  takvom gradu nema ni jedan "kršten" servis ? :order:(

Link to comment
Share on other sites

Dati ću vam banalan primijer  : Nekad jedan od unosnijih poslova taksiranja , ili servisiranja  ugostiteljske opreme je također na umoru .  Sve su preuzele  vajnske kompanije ( nema veze jeste u europi - ona je kod vas ) . Ja kao majstor  imam  70  posto prihoda od trgovine kavom , a  povečava se  se ? . To se zove tržišna ekonomija  i ko se nije snašo nahebo je .  Naravno jednog dana  auto i aparat će se  pokvatiti , al ko će to dočekati ? . Zato ljudi reagiraju " što leži ne biježi" :)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, black coffe said:

Nije ovo za zajebanciju ? , na žalost čovjek ako hoće da mu firma preživi bez obzira koliko kvalitetan u svom radu bio u nedostatku  posla za osnovnu djelatnost kojom se bavi mora se dovijati koje kakvih "nus" poslova . Uglavnom uzimaju poslove  servisiranja i prodaje najsličnije  svojoj branši. Danas svi (uglavnom kineski) proizvodi imaju  "elektronsko" upravljanje ili barem kontrolu . To je razlog zašto nekad vrsni majstori elektronike ( se uvjetno rečeno degradiraju ) .  Neki dan vidjeh Tvoju sliku -tipa  Niš grad elektronike - , paradoks je da u  takvom gradu nema ni jedan "kršten" servis ? :order:(

Ma pusti servis, nema e od elektronike.

Nekad je to bila fabrika sa 20 000 radnika. Na jednom kraju ulazi pesak na drugom izlazr kompjuteri. ( od peska poluprovodnici, čipovi, poznati RCA Cosmac  , štampane ploče pa kompjuteri , Honeywell.  Da ne pričamo o TVima, ekranima, radio cevima, mašinama za pranje, klimama,  sve) Pola sata se vrtim na ogromnom parkingu, nema gde da parkiram. A posebno vozovi što dovoze radničku klasu.

Danas tuga i pustinja. Halu fabrike komjutera iznajmljuju za mali fudbal.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

Ma pusti servis, nema e od elektronike.

Nekad je to bila fabrika sa 20 000 radnika. Na jednom kraju ulazi pesak na drugom izlazr kompjuteri. ( od peska poluprovodnici, čipovi, poznati RCA Cosmac  , štampane ploče pa kompjuteri , Honeywell.  Da ne pričamo o TVima, ekranima, radio cevima, mašinama za pranje, klimama,  sve) Pola sata se vrtim na ogromnom parkingu, nema gde da parkiram. A posebno vozovi što dovoze radničku klasu.

Danas tuga i pustinja. Halu fabrike komjutera iznajmljuju za mali fudbal.

Ak ćemo za istač ? za prolivenim  mlijekom ne vredi plakati . Poanta je u tome da kao što veliš , resursi još uvijek postoje ( sam imaju drugačiju namjenu :order:))  Problem je u tome što politička žgadija neda resurse (očekujuči bolju proviziju)  nekom ko bi  uložio pare . Pa Kinezi su voljni ulagati pogotovo u Europu ?  , ali kao svi su nešto gadljivi prema Kinezima ? . Znači imate pogone  imate ljude sa znanjem ( valjda nisu svi u prisilnoj mirovini)  di je problem ? .  Pa jel nije Kragujevac na neki način riješio dio problama .  Ne držim "predavanje  o modi" . nego glasno razmišljam  , kao da je kod nas bolje ? :(. Suma sumaru :  Ako ljudi normalno žive , počinju razmišljati , NE samo o opstanku ? !  Na kraju jedna asocijacija  na priču ;  na jednom kraju ulazi pijesak - a na drugoj  kompjutori .  Kad je Dolanc bio u posjeti Gavriloviću  demonstrirali su mu kako na jednoj strani ulazi pajcek , a na drugoj  kobasice i onda je on naivno ( joke ) :)pitao : jel može  obratno . Hm ? jel to smislen odgovor ? .

Link to comment
Share on other sites

Odgovor je da je to samo njegovom tateku uspelo.

Gurnuo kobasicu a izašla svinja.

 

Ei se ne oživljava,  pogoni propadaju ali se zato prave greenfield investicije.  Na livadi se prave nove skupe fabrike umesto da se u starim pogonima oživi proizvodnja.

Al ne mereš lopnuti kad ne zidaš.

BTW ove kablovske fabrike se i prave za rešavanje socijalnih problema. Zapošljavaju tupu radnu snagu, uz minimum ulaganja. Montažni objekti. E sad kod nas su i ta ulaganja znatna.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Odgovor je da je to samo njegovom tateku uspelo.

Gurnuo kobasicu a izašla svinja.

 

Ei se ne oživljava,  pogoni propadaju ali se zato prave greenfield investicije.  Na livadi se prave nove skupe fabrike umesto da se u starim pogonima oživi proizvodnja.

Al ne mereš lopnuti kad ne zidaš.

BTW ove kablovske fabrike se i prave za rešavanje socijalnih problema. Zapošljavaju tupu radnu snagu, uz minimum ulaganja. Montažni objekti. E sad kod nas su i ta ulaganja znatna.

Sfati o sam ,   :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa znanjem i voljom, nema čak mnogo veze ni sa pljačkom, mada, dobro dođe provizija, to je priča o planskoj proizvodnji, ali na malo većem uzorku od SFRJ.

Mi smo se usprotivili toj priči, hteli smo sami da drndamo vunu, ne sporim, slobodarski duh, naivnos, glupost, šta god, ali, kao "nagradu" za neposlušnost, dobili smo najprljaviju tehnologiju ,proizvodnja gume, sečenje šuma,reke u cevkama, automobile koji su više za otpad nego za put, odliv radne snage, penzionisanje onih koji nešto znaju i smeju itd itd.  Mi smo jedini beli narod koji je ratovao sa njima a da nemamo naftu :) 

Više nema nazad, oni su takvi, nikada više neće dozvoliti prozivodnju bilo čega što može da ima veze sa ozbiljnom industrijom, nismo kooperativni, možemo da se pobunimo, osećamo nekako mnogo nepravde. 

Meni je recimo sudbina fabrike Ei Svrljig vrlo intersantna, a ona ustrvari pokazuje koliko će temeljno biti rastureno sve što ima veze sa ozbiljnim poslom. Kažu da su je bukvalno prodali u staro gvožđe, pretopili, a koliko sam video, bilo je tamo i ljudi i opreme i nekog iskustva ... to je moglo biti vrlo uspešno spojeno i sa kinezima i nemcima i sa gomilom drugih, ali, eto, nije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...