Jump to content


telekomunikacione usluge, cena, performanse,


Iron man

Recommended Posts

1997 po razdvajanju  Italijani su kupili 29 posto firme Telekoma.Grci cu kupili 20 posto i drzava je ostala vecinski vlasnik.

Da bi posta opstala svi objekti su pripali njoj a centrale i uredjaji Telekomu.Svake godine Telekom daje ogromnu svotu novca za kiriju posti.Bez toga posta nebi opstala.Fakticki Telekom koji i pre toga veoma dugo bio taj koji je donosio najvise profita ostao je bez objekata.

http://www.balkanmagazin.net/biznis/cid131-95002/telekom-srbija-na-meti-privatizacije-od-osnivanja

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20 sati ranije, Willi Studer said:

Svaki emiter je dužan da o svom trošku dovede signal do head-enda kablovskog operatera. U slučaju Radio Beograda, put signala je sledeći: analogni signal ide od studija do razdelnika, gde se konvertuje u digitalni i tako ide u predajničku mrežu. To je jedna A/D konverzija i druga generacija signala. Digitalizovani radio signal se šalje i kablovskim operaterima koji ga onda puštaju u svoju mrežu digitalno do čvorišta. U čvorištu se digitalni radio signal dekoduje u analogni zajedno s analognom televizijom i ide do krajnjeg korisnika. To je druga konverzija, sada D/A, i treća generacija signala. Kod digitalnog prenosa radio signala takođe se radi D/D konverzija u format za transfer. D/A konverzija se onda dešava u STB uređaju.

 

Ovo nisam znao. Hvala za objašnjenje. Ako sam dobro razumeo, i kad se FM stereo prima svojom antenom, to je opet treća generacija signala. Posle prve A/D konverzije, u razdelniku, druga generacija signala se u digitalnom obliku šalje do predajnika (Avala) gde se konvertuje nazad u analogni FM stereo (druga konverzija, D/A). U etar se šalje treća generacija signala koji je prošao dve konverzije.

Ranije se valjda analogni FM signal slao radio relejnim vezama do Avale i odatle slao u etar. Sve je bilo analogno i bez konverzija ? Možda grešim ?

 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, NShappy said:

A što se izbora TV programa tiče, i kvaliteta slike, SBB trenutno (nažalost) nema konkurenciju. :(

 

Nikada nisam bio ljubitelj SBB-a, ali trenutno imaju moju podršku :)

Interesantna je tema, pošto se nadam preseljenju u drugi stan, gde ću "revidirati" paket telekomunikacionih usluga.

Trenutno u stanu koristim (kao da sam slušao Vilija :) ) telekom isdn & beotel adsl, sbb tv, vip mobilne, u drugom prostoru telenor "home net". a u Nišu exenet optiku.

U sledećoj iteraciji sigurno ukidam telekom fiksni (pošto sam već prebacio mts brojeve u vip mrežu) - zaista imam problem da "mojim parama" telekom "pravi" sumnjive transakcije/pere pare kupovinom "kablovskih operatera". Iz istog razgloga (a i sport kluba ;) ) telekomov iptv i klonovi ne dolaze u obzir.
Čini mi se da je najbolja kombinacija (za sada) da pređem na neku optiku koja mi bude dostupna na novoj lokaciji i sbb eon box (ili čak total tv)?

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Borko said:

Ovo nisam znao. Hvala za objašnjenje. Ako sam dobro razumeo, i kad se FM stereo prima svojom antenom, to je opet treća generacija signala. Posle prve A/D konverzije, u razdelniku, druga generacija signala se u digitalnom obliku šalje do predajnika (Avala) gde se konvertuje nazad u analogni FM stereo (druga konverzija, D/A). U etar se šalje treća generacija signala koji je prošao dve konverzije.

Ranije se valjda analogni FM signal slao radio relejnim vezama do Avale i odatle slao u etar. Sve je bilo analogno i bez konverzija ? Možda grešim ?

 

Upravo tako, 3. generacija signala, zapravo da kažemo druga jer je prva sâm original. Ranije je cela putanja signala, od mikrofona i gramofonske i magnetofonske glave, bila analogna. I kao što znamo, nije mu ništa falilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, savudin said:

 


A Totalov risiver nema optički izlaz, nego samo stereo ako se ne varam. Tako da 5.1 ide samo preko HDMI.

Da 5.1 ide preko HDMI ja! Zato po hiljaditi put ponavljam (ybt ko da sam im diler) postoji i HDMI splitter za slučaj da gospoja neće da se bakće sa HiFi jem.:)

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, siroma said:

pošto je ta total?

 

Eve ga račun za februar. Imam neki Ehtra + Filmski. Ima nekih desetak možda u i više kanala sa filmovima i serijama. Skoro svi su HD. E sad ja sam naopak pa ne gledam sport sem našeg Nola šampiona. Kad ne gledam filmove ušančen sam na N1. Moram da znam šta neprijatelj radi i misli.:rolleyes:

1461257536_totaltv.thumb.jpg.fef519c904960041ce66708762a07402.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dajte konkretno.

Koji zbir kompletnih usluga (Net, TV, Mob + opciono Fixni) je najbest price/performance

Konkretne cene

 

 

Konkretno mislim da je Boks4 paket kod mts-a najjeftinije komplet rešenje. Crveni ima Omoriku 1 i 20/4 net i iptv i fiksni za 3700. Za sve ostale kombinacije mislim da treba izdvojiti više novca. Može i za manje, ali ovo je price/performance, po meni.

Link to comment
Share on other sites

Vidi Siroma, kad sam bio klinac bio sam rusofil do koske, al baš......
Već u gimnaziji u PA (kasne šezdesete i rane sedamdesete) situacija je bila sledeća, od 300-400 učenika rusofili smo bili samo Miša G. i ja. Ybt!!!! E sad, Miša G. je bio Rus, al što ja?.................?
Dupe su nam pomerali!! Voleo sam ja savremenu muziku al sam bio i rusofil.
Na studijama u BG moje rusofilstvo se polako krunilo. Imao sam kolegu kojem je otac bio neki faktor u našoj ambasadi u Moskvi. Išao je u školu tamo. ......Čitao sam Solženjicina........... Čuo stravične priče od ljudi koji su službovali u Rusiji.....Malo po malo to se pretvorilo u nešto sasvim suprotno. Ne mrzim narod, naš bratski, slovenski, al taj surovi feudalni sistem koji se ne menja već stotinama godina......
Poslednji ekser u kovčeg mog rusofilstva bio je aeromiting osamdesetih na kojem sam imao priliku da vidim i pipnem Mig-29!!
Ponos ruske tehnologije. Imao sam utisak da samo što mu nije masna krpa ispala iz mlaznika.:D:D

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

Ovo je već tazglabanje " a ima i ovaj provajder a ima i onaj,...."

Dajte konkretno.

Koji zbir kompletnih usluga (Net, TV, Mob + opciono Fixni) je najbest price/performance

Konkretne cene

 

Pitanje ti je jako komplikovano, tj. "the best" je subjektivna stvar. 

Mene recimo, sport ič ne zanima, a nekome je apsolutni must have. 

A i cene su ponekada vrlo komplikovana kategorija, jer ni sada nisu daleko od one moje zadnje priče, moj prethodni post na temi. Idi na sajt SBB i probaj da pohvatas ukupan iznos na računu za određene pakete. Ako to pohvataš iz prve, ni diferencijlni račun ti nece biti stran. :P

...a ni ostali nisu bolji. :(

Mislim da se i trude da zapetljaju da se ne bi mogla napraviti npr. rang lista po cenama,ili uporedna lista cena, za približno isti paket. 

Zamislite tek kada uhvate u mašinu zbunjene matorce?!? 

Link to comment
Share on other sites

Ako nekom bude od koristi...  

SBB usluga podrazumeva maksimalno jedan (po ugovoru) EON smartbox.
Za korisnike koji su u SBBovoj internet mreži postoji mogućnost korišćenja non-smartbox uređaja (valjda D3mini i slični) za ostale TV aparate, a za korisnike van njihove mreže ne postoji nikakva mogućnost dovođenja TV-programa do drugog, trećeg,... non-smart televizora (ili, to je na korisniku da uradi). 

Link to comment
Share on other sites

Kao da znaju ovi iz SBBa da sam nezadovoljan. Zovu i nude novu ponudu. Da povećam paket,  godinu dana ista cena pa posle poskupljenje. Za EON traže neku priključnu taksu.

Tu sam im ga iznaobjašnjavao majke da nema šanse da doplaćujem za EON ( ne znam ni šta je EON bolji od D3). Rekoh da sam 30 godina korisnik koji redovno plaća, da sam korisnik od pre SBBa i da sam firmi koji su nasledili platio 300 dm ondašnjih za prikllučak. I da mi da nekog šefa da ga i njemu iznaobjašnjavam. Obeća da će šef da me zove

Imobilisan sam inače bih otišao tamo da se lično ispogađamo.

Ima neka caka sa penzionerskom tarifom. Ima i invalidska tarifa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...