Jump to content


telekomunikacione usluge, cena, performanse,


Iron man

Recommended Posts

O čem se radi?

Stalno mi nešto rastu računi za telekomunikacione usluge a i nešto nisam zadovoljan onime što dobijem za plaćene pare. S druge strane stalno me prepadaju sa ponudama za promenom provajdera i nisam pametan šta da izaberem.

Pa pokrećem diskusiju da izmenjamo iskustva i dodjemo do price/performance najbolje ponude.

Imam SBB TV i internet (duo gold) koji su sad poskupeli  (mmcim #$%/ ) na 3430 dinara ako se ne varam.

         Ono što mi se svidja kod SBBa je : Izbor kanala (Sport Klub), kvalitet kanala, HD je izvanredan, i oni koji nisu HD su odlični ( bolji nego HD kod drugih), premotavanje unazad. UNIFi i UNIFI travel (imaš internet na svakom ćošku u gradu a bogami i u Evropi. Vrlo korisno ako putujete abroad. ) EON mi se svidja mada ga nisam preterano koristio. Šta se dobija EON uredjajem ne znam.

         Ono što mi se ne svidja:  Cena :angry:

 

Imam i BOX2 kod Telekoma. 1700 kinti neograničeni fiksni telefon :thumbsup2i 300 minuta mobilnih impulsa (što obično ne iskoristim) i samo 1GB interneta. Obično mi je internet nepotreban jer koristim kućni, UNIFI  i SBB osim leti kad na ranču brzo istrošim internet pa posle prelazim na ( neupotrebljivu) nižu brzinu.

To je već 5100 dinara.

Dva detinja (telekom ) mobilna i usprugin to je još 1800 dinara.

Ukupno skoro pa 7000 dinara.

Ima li preporuka za neku (značajnu) redukciju računa? Promenom paketa, provajdera, načina ( neki prepaid paketi su veoma povoljni koliko videh)...

 

Daklem, iznesite svoja iskustva sa provajderima. Zadovoljstvo uslugom, cenom, ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kombinacija nekog od MTS fiber-optic paketa, tamo gde postoji GPON mreža, naravno, i nekog EON paketa, i to je to, fiksni telefon je potpuno nepotreban jer ionako služi samo da te zivkaju telemarketing prodavci kojekakvih džirlo-qraca, i stranke pred izbore...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, siroma said:

Imam SBB TV i internet (duo gold) koji su sad poskupeli  (mmcim #$%/ ) na 3430 dinara ako se ne varam.

         Ono što mi se svidja kod SBBa je : Izbor kanala (Sport Klub), kvalitet kanala, HD je izvanredan, i oni koji nisu HD su odlični ( bolji nego HD kod drugih), premotavanje unazad. UNIFi i UNIFI travel (imaš internet na svakom ćošku u gradu a bogami i u Evropi. Vrlo korisno ako putujete abroad. ) EON mi se svidja mada ga nisam preterano koristio. Šta se dobija EON uredjajem ne znam.

         Ono što mi se ne svidja:  Cena :angry:

 

Imam i BOX2 kod Telekoma. 1700 kinti neograničeni fiksni telefon :thumbsup2i 300 minuta mobilnih impulsa (što obično ne iskoristim) i samo 1GB interneta. Obično mi je internet nepotreban jer koristim kućni, UNIFI  i SBB osim leti kad na ranču brzo istrošim internet pa posle prelazim na ( neupotrebljivu) nižu brzinu.

Izbaci Telekom. Uzmi Trio Gold kod SBB, ja ga plaćam nešto oko 3820 din. Telefon, TV i 100 megabitni Internet.

Štediš 1300 din.

Link to comment
Share on other sites

U principu ne treba uzimati objedinjene vitalne usluge od istog provajdera (kroz isti kabl) jer jedan prekid uzrokuje prekid svih usluga. U praksi, najnepouzdaniji provajder među velikima je SBB i od njih ne bih nikada uzeo sve u jednom. Ja imam njihov TV paket a telefon (jedini pravi, ostali nude IP telefoniju kao fiksnu) i internet preko MTS-a.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam za telefon koji je običan a ne VOIP. VOIP imam i na Skype i Viber i ...

Ovaj radi i kad nema struje.

Dal umišljam ili ne ali mi je kvalitet zvuka preko fixnog sto put bolji nego preko mobilnog. Zavalim se lepo i sit narazgovaram preko žice.

@Wili Koliko to plaćaš?

Sad MTS nudi neku promociju 10 meseci 1 dinar

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Willi Studer said:

U principu ne treba uzimati objedinjene vitalne usluge od istog provajdera (kroz isti kabl) jer jedan prekid uzrokuje prekid svih usluga. U praksi, najnepouzdaniji provajder među velikima je SBB i od njih ne bih nikada uzeo sve u jednom. Ja imam njihov TV paket a telefon (jedini pravi, ostali nude IP telefoniju kao fiksnu) i internet preko MTS-a.

Plus 1!

Link to comment
Share on other sites

Pre sam imao Telekom ....box paket sa fiksnim , mobilnim , IPTV i internet 1/10 Mb . Sin nešto radi sa japancima i slab mu bio internet.

Meni je smetalo što nemaju N1 kanal pa sam odustao.

Sad sam na SBBu imam 10/150Mb paket , EON box i neki fiksni koji ni ne koristim . Dali su mi šargarepu tako da to plaćam 1500 rsd mesečno prve godine a posle kako me ošinu ... što se tiče kvaliteta , TV sa EON boxom radi dobro mada se ponekad zaglupi daljinac pa ga resetujem vadjenjem baterija ali ništa strašno ....gledamo N1 slobodno , Novu S još slobodnije :-) a Pink i ostale isprdke Željka Mitrovića preskačemo . Ovo nije politika čisto stvar dobrog ukusa i percepcije slobode .

Internet ubija kako dobro radi ....ako sam Telekomov modem resetovao 2x godišnje , sad SBB-ov resetujemo jednom u 3 meseca.Dakle nije strašno ...

 

Mislim da je Telekomov GPON što @Zexx  spomenuše najbolja tj najpouzdanija varijanta ali za mene prihvatljiva samo ukoliko ga ponude kao posebnu uslugu ...

Mobilne svi imamo na Telekomu , Omorika je strašna tarifa , čak ni moja ćerka ne može da je potroši ...

Dakle trenutno 1500 + 3x1000 oko 4500 rsd a kad prođe prva godina na SBBu biće jedno 3500+3x1000 oko 6500 rsd mesečno. Nije malo ali jbg takva su vremena.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam SBB  EON LIGHT paket.Sklopio sam pre tri meseca ugovor ,pre toga sam imao samo televiziju na SBB.

Sada 75MB internet,fiksni 200min i Start paket.To mi je dovoljno.Prvih godinu placam 1395 a kasnije preko 3000din.

Posto sam do nove godine bio radnik Telekoma imao sam besplatan internet ali nikako nisam mogao da idem vise od 15mb zbog instalacije u zgradi.Razlog su i parice u odnosu na koaksialni koji ima SBB.

Mobilni Telekom Morava2.

Link to comment
Share on other sites

Prošle godine sam se konačno otkačio od Telekoma, MTS a ili kako se već krste prema prilikama. IPTV je bio dobar ali N1 nema!!! Svakog leta sam imao po neki pičvajs. Pre par godina nisam 10 dana imao fiksni telefon, internet, IPTV!!! Kuko sam, plako, dok nisu došli. E sad scena se manje više ponavljala svaki put. Došao tip i meri nešto, a ja ga ubeđujem da je greška kod njih u pošti (kao i uvek). Vodi neke misteriozne razgovore sa nekom podrškom. Ima neko đubre na liniji kaže nekom.
U neko doba tip ode i za pola sata ja dobijem sve kao da ništa nije bilo. E ygb, dosta je bilo.:nono

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

Mislim da je Telekomov GPON što @Zexx  spomenuše najbolja tj najpouzdanija varijanta ali za mene prihvatljiva samo ukoliko ga ponude kao posebnu uslugu ...

Mobilne svi imamo na Telekomu , Omorika je strašna tarifa , čak ni moja ćerka ne može da je potroši ...

Dakle trenutno 1500 + 3x1000 oko 4500 rsd a kad prođe prva godina na SBBu biće jedno 3500+3x1000 oko 6500 rsd mesečno. Nije malo ali jbg takva su vremena.

Postoji, naravno, inače ga ne bih ni spominjao kao mogućnost, samo što nije baš vidljiva na prvi pogled kao recimo ponuda za poslovne korisnike koja se zove FiberBiz. Kad se pogleda detaljnije internet ponuda za privatne korisnike,  vidi se da uz neke pakete MTS daje WiFi ruter sa optičkim WAN portom, ali znam i za nekoliko slučajeva gde su korisnici dobijali kombinaciju standardnog rutera i medija konvertera umesto  jednog uređaja uz pakete gde nije naveden "optički" ruter. Mislim da je jasno da se radi o optici i tamo gde to nije eksplicitno navedeno, jer te brzine nikakvim ADSL ili VDSL nije moguće postići na ovakvoj bakarnoj infrastrukturi. Inače, MTS se razmahao i neprestano širi GPON pokrivenost, pa je samo pitanje vremena kad će stići do većine rezidencijalnih korisnika, a sve to, uključujući i nedavnu akviziciju nekoliko kablovskih operatera, je u funkciji prevođenja (čuj mene otimanja...) što većeg broja SBB korisnika.

Što se tiče mobilnog, jeste, Omorika tarifa je super, ali meni ne odgovara jer nudi više nego što mi treba, a jeftinija od te mi nije dovoljna. Do nedavno sam koristio Mix Net L tarifu koja je meni i ćeri bila optimalna (600 minuta, 600 poruka, neograničeni pozivi u MTS mreži i čak 100GB interneta), i koštala je oko 1200 dindži s popustom, dok je moja mama imala neki paket od 750 dinara sa 250 minuta za pozive i neograničeno u MTS. S obzirom da su stare tarife zamenjene novim, "zimzelenim", ponuđeno mi je da dva broja prebace na Omoriku kao pandan ovoj prethodnoj, što bi me sad koštalo 1500 dindži mesečno, a ovaj treći bi koštao 1000, jer je popust u međuvremenu smanjen, što mi se naravno nije uopšte "dojmilo"... Zabole me baš za neograničene minute i poruke, dodatne minute u m:tel mreži koje verovatno nikad ne bih koristio jer znam koliko mi treba i koliko trošim, kao i za SMS poruke i internet koji moja keva u životu nije koristila, prosto su pokušali da mi uvale nešto što mi ne treba za više para po APP sistemu. E sad stvari postaju zanimljive.:rolleyes: Otišao sam na sajt VIP, podneo zahtev za preseljenje brojeva i posle nekoliko dana otišao u najbližu poslovnicu da potpišem predugovor kako bi mogli da upute zahtev MTS. Očekivano, iz MTS su me zvali istog momenta kad je zahtev stigao do njih i odmah mi ponudili identične uslove kao kod VIP (Neo 2 tarifa) za sva tri broja koja se vode na moje ime, tako da ću naredne dve godine plaćati ukupno manje nego za prethodne tarife koje sam imao... Slične "kombinacije" su moguće i sa kablovskim operaterima, dok ih je bilo više, doduše, jer nikome se ne gubi korisnik tek tako, pogotovo onaj što redovno izmiruje obaveze, pa ako ništa drugo, isplati se barem pokušati...;)

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i meni ističe postpaid tarifa na mts-u ovog meseca, a imam i njihov 20/2 internet, ugovor do oktobra ove godine, i fiksni. Kablovsku nemam, imam zemaljsku tv. Zvali me da nude BOX4, i dobra je to ponuda, da objedinim sve usluge u jednu + iptv, ali mi se ne sviđa taj iptv nikako, zbog izbora kanala, ostalo je ok što se te ponude tiče. Plus za njih za stabilnost interneta i podršku.

Na mobilnom ću ostati na mts-u, s tim što ću da se cenkam za tarifu. A što se neta tiče, ovde kod mene ima lokalna optika, mislim da je 50/10 - 720din, a 100/20 - 1320 din, čak imaju i 200/40 za nekih 1800 ili 2000, tako da planiram da pređem na nju kad mi prestane ugovor sa mts-om.

Što se tv-a tiče, tu imam više opcija - eon preko neta, total tv, čak i taj provajder optike ima svoju tv, jeftina je ali su kanali bezveze,... pa razmatram. Ionako se slabo gleda tv kod mene u proleće/leto. Čekam jesen pa ću videti.

Link to comment
Share on other sites

Kod kuće imam VIP internet kućni, negde oko (do) 37MB/sek i Total TV. U PA imam SBB sve kablovski, al tri iljade, moraću da smanjim doživljaj.
Imam i fiksni za dve neke babe koje ne mogu da se naviknu i dva mobilna zimzelena, ne znam koja. Tu isto ima prostora za smanjivanje!!

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Delija said:

PTT je poceo da radi i kao kablovski operater - imaju i Sport Klub i Arenu, doduse ne sve kanale. Problem je slaba pokrivenost.

PTT (Postanet.rs) je odavno i kablovski distributer. Oni su preuzeli (kupili) bivši KDS. Ja sam kod njih (kablovska TV i kablovski internet 50/3 Mb/s). Kada sam birao internet providera, prelazio sam sa Oriona ADSL gde je 20 Mb bilo max. pa mi je ovo sada OK.

Što se tiče kablovske TV i radija, meni je bilo važno da iskoristim FM stereo tuner. Nemam spoljašnju FM antenu niti sobnu. Oni i dalje nude analogni FM stereo u kablu (RTS 1, 2, 3, 202) i što je meni bitno nemački Classic radio koji ima izvanredan zvuk. Od naših radio stanica, po kvalitetu zvuka vredi slušati samo RTS i ponekad 202. Za TV doplaćujem Sport paket, pa imam sve SK i Arena kanale. Razmatrao sam i SBB ponudu (postoji i njihova instalacija u zgradi) ali ne nude analogni FM stereo u kablu, pa bih tuner mogao da bacim ili da sam postavim antenu. A od radio stanica, SBB je tad nudio samo Radio Novi Sad i puno kanala iz Stingray ponude, međutim, sve je to digitalno.

Pokretač teme je u prvom postu napisao da postoji razliika između HD kanala kod SBB i kod drugih providera. Kaže da HD kanali kod drugih izgledaju kao SD kanali na kod SBB-a. Meni ovo nije logično, ili je HD ili nije tj. 1280 x 720 p. Ili je možda 720 i ? To nisam siguran.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kablovska SBB 1395 digitalna, radi perfektno, bez prekida. Box fiksni i net 20 mbita sa identifikacijom poziva (fiksni) 2300. Mobilni 3 kom oko 9000, moj neograničeno Omorika 1, ostala 2 paketi. Fiksni mi treba samo zbog tašte, inače niko živi ne zove osim Delimana I slično, mada imam dual dect telefon, zbog neobične konfiguracije stambenog prostora. Sve u svemu, lepo je bilo kad sam imao samo fiksni

Link to comment
Share on other sites

@Borko

FM (od provajdera) mi nije potreban, slušam Tidal. A i previše komplikacija. Set Top Box ----TV-----Tuner bemli ga kako.

Nisam video da PTT nudi Sport Klub kao doplatni paket.

Kvalitet slike sam uporedjivao čisto odokativno. Kod kuma na PTTa neki sport kanal, HD, a slika bleda kao kod mene obični kanal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...