Jump to content


CD kao transport


Recommended Posts

Kakva su iskustva sa bebljinom unutrašnjeg provodnika. Da li deblja žica osigurava bolji signal? Trishield sigurno ne bi škodio?

Imam parče vrlo debelog crnog NETIKS Trishield koaksijalnog od oko 90cm dužine, pa bih ga probao kao SPDIF coax. Prečnik kabla je oko 10mm, a unutrašnji provodnik je dosta debeo sigurno 1 kvadrat. Ostalo mi od kabla koji sam pravio za Video signal do Projektora. Terminisao sam ga sa Kanibalovom verzijom WBT masivnog RCA. Taj kabl mi je 10m i ide kroz plafon, ali bih probao ovo parče koje imam kao SPDIF. Kakva su mišljenja na tu temu? Slika ilustruje konstrukciju, ali mislim da ovaj moj ima bakarni oplet, a možda se i loše sećam.

RG59_Trishield_k_51b5df1c59288.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

47 minuta ranije, Father said:

Kakva su iskustva sa bebljinom unutrašnjeg provodnika. Da li deblja žica osigurava bolji signal? Trishield sigurno ne bi škodio?

Imam parče vrlo debelog crnog NETIKS Trishield koaksijalnog od oko 90cm dužine, pa bih ga probao kao SPDIF coax. Prečnik kabla je oko 10mm, a unutrašnji provodnik je dosta debeo sigurno 1 kvadrat. Ostalo mi od kabla koji sam pravio za Video signal do Projektora. Terminisao sam ga sa Kanibalovom verzijom WBT masivnog RCA. Taj kabl mi je 10m i ide kroz plafon, ali bih probao ovo parče koje imam kao SPDIF. Kakva su mišljenja na tu temu? Slika ilustruje konstrukciju, ali mislim da ovaj moj ima bakarni oplet, a možda se i loše sećam.

 

Svaki HF kabal 75 omski će raditi, i naj običniji antenski radi, e sad kako će da radi to je na slušnom testu da pokaže.

Link to comment
Share on other sites

Eh svaki, to znam, a probao sam čak i IC narandžasti da li će da radi sa Oppo-om i radi i to čak radi bolje od kabla koji koristim za tu svrhu Belden 9244 rg59/D type 450mhz.

Pomislih da se malo poigram na tom mestu, onako zezanja radi.

Ajde baš probaj jedan Pakleni IC kabl kako ti sviri kao SPDIF. U spec piše da je otpor petlje za kabl 2x2x0.8 za provodnik od 0.8mm 73.2 Ohm/km.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Father said:

Ajde baš probaj jedan Pakleni IC kabl kako ti sviri kao SPDIF. U spec piše da je otpor petlje za kabl 2x2x0.8 za provodnik od 0.8mm 73.2 Ohm/km.

Ne mogu,  imam samo krimp BNC konektore, a svi konektori na DAC i DVD su mi takođe BNC. Otpada narandžasti, može samo na činčeve, a onda mi trebaju dva adaptera a to će loše da svira.

Trenutno trošim ovaj

SPDIF 1.jpg

SPDIF 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, džonibigud said:

Da li neko koristi DVD plejer sa digitalnim izlazom kao CD transport i koji. Ako može neko da iznese svoja iskustva. :)

Pioneer DV300, DV393, DV600 i DV610 probano. Imaš temu o maloj prepravci tih DVD plejera na forumu. Svi su odlični. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Da li neko koristi DVD plejer sa digitalnim izlazom kao CD transport i koji. Ako može neko da iznese svoja iskustva. :)

Kolega je kupio Denon DVD A1 za nekih 200 eura. Koristi će ga kao transport kad mu diy dac bude gotov. Kačio ga na nov dac od 1200 eura i veli da sam dvd svira bolje nego kad je nakačen na njega. Veli da neki od tih starih dvd plejera su izuzetna kupovina kao transport, pa i kao cd plejer. Naravno pričamo o top modelima tadašnjim.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, vdzele said:

Kolega je kupio Denon DVD A1 za nekih 200 eura. Koristi će ga kao transport kad mu diy dac bude gotov. Kačio ga na nov dac od 1200 eura i veli da sam dvd svira bolje nego kad je nakačen na njega. Veli da neki od tih starih dvd plejera su izuzetna kupovina kao transport, pa i kao cd plejer. Naravno pričamo o top modelima tadašnjim.

Баш DVD-A1, а не DVD-А1UD?

Ако јесте DVD-A1 (онај са SCART конектором позади), то има PCM-1704, dual differential, на сваком каналу. И још има дигиталне улазе. Зашто посебан DAC?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, vdzele said:

Baš taj. Mislim da mi je rekao da ima četiri 1704.

Pa eto. Mislio je da je poseban dac bolji a ono nije. Dac je inače bio u prolazu.

Колико могу да се сетим, по један 1704 за леви и десни канал, и 2 остала 1704 за четири остала канала у 5.1 конфигурацији.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Razlika između DV 300 i DV 393, ako ti nije teško. Hvala

Praktično identični, kućište je malo drugačije, elektronika ista. Imam oba, a imao sam i DV610 ali sam ga prodao jer je bio silver, a sve ostalo u sistemu mi je crno. Jedino DV610 ima i optički izlaz, ostali samo koaksijalni.

Isto mogu da se koriste i DV400, 410. Sve je to slično. To je najjeftiniji dobar transport.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, džonibigud said:

Da li neko koristi DVD plejer sa digitalnim izlazom kao CD transport i koji. Ako može neko da iznese svoja iskustva. :)

ako mozes nabaviti pioneer dvd v7300d , ( za am . trziste - 7400 . on ide na 110v ) od toga nema bolje sto se tice dvd - a za CD transp. Imas na audiogon -u nit o tome...Ljudi sa visestruko cevorocifrenim sistemima su izbacivali cec - ove i ostale tr. a ubacivali ovo. Zasto  kazu da je najbolji - ima neki poseban motor koji je potpuno besuman , za razliku od vecine drugih i to se odmah cuje , i pored toga motor traje 35 - 50000 casova jer je to industrijski proizvod , napravljen da traje , sa bezbroj funkcija , jadna je npr da radi kao laserski citac u prodavnicama...? To uzmes bez problema polovno , jer traje.  Jedino ne znam za to koji laser koristi , kad zatreba , kod mene i kolege Impulsa je godinama i to se ne menja , jer nema cime. Nadju se povoljno , preko , mozda do 100e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...