Jump to content


CD kao transport


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 sati ranije, siroma said:

Da li misliš da je cela industrija DACova bazirana na placebo efektu da poboljšavaju zvuk a samo ti znaš da ne daju nikakvo poboljšanje?

Siroma, pričam ja tebi odavno da ti kablovi digitalni su svi isti i da su DAC-ovi isti i nema tu razlike nikakve samo bacanje para i zaluđivanje. :1038:

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Nemam koaxijalni kabl niti ga mogu kupiti u mom gradu.Dali mogu nekako da ga napravim ili za probu da upotrebim interkonekt ?

Zavisi od DAC-a, moj stari Teac D-10 zahteva 75Ohm, sa 50 ne radi. Sa druge strane, neki noviji koje sam probao rade i na obican chinch kabl.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

750 ili 75 ?

75 oma

Ako su RCA digitalni konektori na DAC i CD moraš znati da oni nisu 75 oma nego nešto između 50 i 75, ali radi bez problema i sa standardnim činčevima.

Ja sam probao kabal 75 oma sa BNC konektorima 50 oma i radi, nema smetnji niti refleksija zato što su to niske frekvencije.

Znači nađeš koaksijalni kabal 75 oma, (može RG59 a može i običan atenski kabal beli 75 omski za probu) terminišeš sa dva činča i radiće ti. Samo kvalitet zvuka je bolji sa kvalitetnijim kablom da ne bude zabune.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovaj se dobro pokazao, naruči poštom pošto više ne štrajkuju.

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15061000&pid=15061002

Spoljašnji prečnik tog kabla je 7mm, trebaju ti činčevi koji primaju 7mm kabal

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12205000&pid=12205069

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12205000&pid=12205063

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Gile said:

Peter, brate mili, u pojačalo kako god okreneš stiže analogni signal. Ono što tebe zanima verovatno je šta je izvor za analogni signal, 16/44.1 ili 24/192. To zavisi od toga da li tvoj DAC radi upsampling ili ne, ali recimo da je to u osnovi 16/44.1 i to je sasvim OK pod uslovom da ti je izvorni fajl OK. 

Kratko sadržajno i jasno . :thumbsup2.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Evo ovaj se dobro pokazao, naruči poštom pošto više ne štrajkuju.

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15061000&pid=15061002

Spoljašnji prečnik tog kabla je 7mm, trebaju ti činčevi koji primaju 7mm kabal

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12205000&pid=12205069

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12205000&pid=12205063

E,to.Super.Ici cu do ove prodavnice kod mene pa ako nemaju,tu je "Kanibal" ( prvi put kad odem u BG ).Sad cu bas da spojim sa "obicnim pijacarskim" pa da vidim ima li razlike.

Javim rezultat. B)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

E,to.Super.Ici cu do ove prodavnice kod mene pa ako nemaju,tu je "Kanibal" ( prvi put kad odem u BG ).Sad cu bas da spojim sa "obicnim pijacarskim" pa da vidim ima li razlike.

Javim rezultat. B)

Koji je taj pijačarski, misliš običan audio kabal, taj možda neće raditi a i ako bude radio biće loše zvuk.

Jedino što bih ti savetovao za probu, da radi sigurno a da je skoro džabe, to je običan antenski kabal 75 oma + najjeftiniji plastični činčevi.

Link to comment
Share on other sites

Ej,radi. Stavio sam najobičniji pijačarski interkonekt i na pojačalu koje je u "B" sistemu sve povezao da mogu da pravim A-B test. Hoću da kažem da komponente nisu neke vrhunske ali da je razlika primetna. Nije drastična ali je ima-čuje se. Verovatno se sa boljim komponentama čuje i veća razlika. Slušao sam samo 5-6 pesama ali imam bolji zvuk u srednjim tonovima. Oseća se puniji zvuk.

Meni dovoljno da idem dalje. Sad ću da tražim neki zglavan koaxijalni kabl.

Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Nixie said:

Siroma, pričam ja tebi odavno da ti kablovi digitalni su svi isti i da su DAC-ovi isti i nema tu razlike nikakve samo bacanje para i zaluđivanje. :1038:

1ice i 0e.

Kakvi bakrači DACi,  kablovi, pa još za digitalu ili nedaj bože USB,... 

Nego, Slavče, koji Dac je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Ej,radi. Stavio sam najobičniji pijačarski interkonekt i na pojačalu koje je u "B" sistemu sve povezao da mogu da pravim A-B test. Hoću da kažem da komponente nisu neke vrhunske ali da je razlika primetna. Nije drastična ali je ima-čuje se. Verovatno se sa boljim komponentama čuje i veća razlika. Slušao sam samo 5-6 pesama ali imam bolji zvuk u srednjim tonovima. Oseća se puniji zvuk.

Meni dovoljno da idem dalje. Sad ću da tražim neki zglavan koaxijalni kabl.

Hvala svima na pomoći.

Ako je nešto napredovalo od hife to su DAC-ovi. Za sve su krivi uglavnom Kinezi.

Uzmi onaj u Kanibalu što sam ti predložio i tek ćeš da se iznenadiš.:o

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, zflazar said:

nisu tu 0 u 1- ce u igri nego rupe i ne-rupe iz aspekta refleksije lasera na cedeu

Nije baš rupa i ne-rupa. U pitanju jeste crna rupa (ne "ona" crna rupa) ali je više pitanje dal je rupa malečka ili velika. Ima tu i dosta kodiranja i svašta nešto, sinhronizacija, fokus,...

figure_09-eng.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam nije li preveliki off topic, da iskoristim ovu temu (da ne bih otvarao novu) da pitam, da li postoji minimalna duzina koja je potrebna (dobra) za digitalni koaksijalni kabl..? Nisam siguran, al' imam utisak da sam negde prochitao/chuo neshto o tome.. Tipa, da bi bilo pozeljno da koaksijalni digitalni kabl bude minimalno 1.4m duzine.. 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Gandalff said:

Ne znam nije li preveliki off topic, da iskoristim ovu temu (da ne bih otvarao novu) da pitam, da li postoji minimalna duzina koja je potrebna (dobra) za digitalni koaksijalni kabl..? Nisam siguran, al' imam utisak da sam negde prochitao/chuo neshto o tome.. Tipa, da bi bilo pozeljno da koaksijalni digitalni kabl bude minimalno 1.4m duzine.. 

To je bila priča oko refleksije signala pa bi kabal trebalo da bude duži od 1.5m tako da eventualne refleksije ne utiču na promenu naponskih nivoa signala.U međuvremenu merio sam signale na ulazu DAC- a za raznorazne, duže i kraće kablove. Nema nikakvih refleksija. Po meni što kraći kabal to bolje. Manji je kapacitet kabla i lepše četvrtke ulaze u SPDIF receiver.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...