Jump to content


Subwoofer SVS SB12-NSD


Miroljub

Recommended Posts

Došao sam do sabvufera tako što sam na ebay.de u novembru prošle godine izlicitirao jedan komad. Prodavac je sub je poslao na nemačku adresu kod mog prijatelja, i posle čitavih 4 meseca je konačno sub stigao kod mene u Srbiju. Prodavac je napisao da je sub u optičkom i tehničkom smislu u potpunosti u redu. Nije mi poslao strujni kabl. Kada sam spremio kablove (strujni i interkonekt) i rešio da ga priključim na sistem (imam HARMAN HK990) i na struju, primetio sam da kod strujne utičnice na zadnjoj strani zvučnika piše 100-120V. Isto tako sam primetio da je zadnji panel na zvučniku skidan. Vidi se po izgrebanim zavrtnjevima koji drže panel. Prodavac ništa nije napisao o tome zašto je zadnji panel na zvučniku skidan, niti je napisao da li zvučnik radi na 100-120V ili na 220-240V. Ja sam mu sada poslao upit da mi objasni na kom naponu zvučnik radi, ali nemac za sada ne odgovara.

Sada mi nije jasno šta treba da radim. Ako priključim zvučnik na 220V, a predviđen je za napon od 100-120V može da izgori trafo ili nešto drugo.

Nije mi jasno kako ga je nemac koristio, jer je i tamo napon 220V.

Nemac nije poslao ni strujni kabl uz zvučnik, pa sam posumnjao da je hteo da me opomene ili spreči da ga priključim na 220V.

Da li je zadnji panel na zvučniku skidan da bi se preradio trafo sa 100V na 220V? Da li se to radi?

U Player-u koji prodaje SVS subove su mi rekli da kod njihovih zvučnika koje prodaju na zadnjem panelu piše 220-240V.

Kako da utvrdim na kom naponu radi ovaj moj sub?

Da li da kupujem pretvarač napona sa 220V na 100-120V?

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Moji trenutni sub-ovi (SB16-Ultra) rade na naponu 100-250V (50/60 Hz). Nema nikakvog preklopnika iliti manuelnog podesavanja.

Nasao sam sliku svog starog PB10-NSD - na njemu pise 230V na nalepnici koja je prelepljena preko (ako se dobro secam, jer se blago odlepljivala) 100-120V.

Jel tvoj ima BASH ili Sledge pojacalo?

Link to comment
Share on other sites

Poslali su odgovor i slike iz SVS-a i šta treba da se uradi. Skine se zadnji panel sa zvučnika. Na zadnjem panelu se nalazi pojačalo. Pored trafoa se nalazi jedan jamper koji kad je postavljen uređaj radi na 100V, a kad se jamper ukloni, pojačalo radi na 220V.

Otvorili smo naš sub, i videli da je jamper uklonjen, što znači da je pripremljen za 220V. Kako je raspored komponenti nešto malo drugačiji od onog koji su poslali na slikama iz SVS-a, slikali smo našu ploču iznutra i poslali u SVS da dobijemo potvrdu da je pojaćalo pripremljeno za 220V. Čekamo odgovor.

Ljudi iz SVS su bili ekstra ljubazni i brzi.

Hvala Deliji na pomoći i savetu.

Mojoj sreći nema kraja.

Formiram taj kućni bioskop u kombinaciji sa odvojenim delom za hifi sekciju već dugo godina. Sad sam na samom cilju.

Postaviću slike da se vidi šta treba da se uradi, ako nekom još zatreba.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...