Jump to content


Kupovina sa Amazona - saveti, predlozi, trikovi i ostalo...


Audioholic

Recommended Posts

Evo da otvorim temu sa savetima za kupovinu sa Amazona. Ako neko ima još neki savet/predlog/trik, samo napred!

Cene na Amazonu variraju od države do države, pa ne mogu da kažem da je jedan Amazon povoljniji od drugog. Za kupovinu diskova i ploča sa Amazona najviše koristim Heidoc sajt koji je meni pomogao u kupovini/nalaženju najpovoljnije cene.

Svaki CD ili ploča na Amazonu ima svoj ASIN broj (Amazon Standard Identification Number). 

001.thumb.jpg.9e042ee1a480f3fa9a8ebfc41b162564.jpg02.jpg.160fafc08be1392c040731bec81e373e.jpg

Kada dođete do broja, taj broj kopirate i unesete na Heidoc sajt https://www.heidoc.net/amazon/amazon_global_check.php?asin=B00XDCB8XU (namerno sam ostavio direktan link, obzirom da ako samo odete na Heidoc.net, nije baš jednostavno naći Amazon cene).

1.thumb.jpg.62aa30041a6ed388730c985669372a41.jpg

2.thumb.jpg.063ca91bde6921d5f97c6220a24645c9.jpg

Kada pronađete traženi album, klikom na album dobijate cene na svim evropskim Amazon sajtovima, zajedno sa hiperlinkovima ka artiklu. Za ostale Amazon sajtove, imate direktan link ka Amazon sajtu i artiklu koji vas zanima, pa možete ručno da proverite cenu. 

03.thumb.jpg.ca54d16e087da98cfa2dc56c29626650.jpg

Pretragu možete da vršite i po nazivu, ali obzirom da ASIN broj precizno određuje i izdanje i vrstu medija, to mi je najbrža i najtačnija varijanta.  Isto tako, sama pretraga na sajtu nije ograničena samo na muzičke medije.

Srećno sa kupovinom!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...