Jump to content


Najbolji način za strim video sadržaja sa kompa na tv uz podržavanje svih audio formata?


Mil@n

Recommended Posts

3 minutes ago, Willi Studer said:

Da li možeš da strimuješ sa kompjutera na AV risiver? To bi bio ispravniji put. Video ide dalje na TV a audio se dekoduje i reprodukuje u risiveru.

Iskreno, ne znam. Ne znam da li risiver ima tu mogućnost i kako bi se browse-ovalo po biblioteci. U opcijama za mrežu piše da ne podržava DLNA, da ima "medija server" opciju, i vidim ga kao media server ali iskreno ne mogu da skontam primenu. 


Evo ovde opcija u sklopu mreže pa će neko bolje znati od mene..

https://usa.denon.com/us/product/hometheater/receivers/avrx1500h

 

 

Link to comment
Share on other sites

Risiver ne može da pušta te formate, zaboravi na to, risiver može samo audio formate da pušta, nikako video.

Treba ti nešto kao npr neki jeftin android box sa novijim čipsetom koji podržava https://libreelec.tv/

Android box utakneš u mrežu kablom i u risiver preko HDMI, preko KODI-ja izlistavaš i puštatš kolekciju i imaš realno jako lepo prikazanu biblioteku svega što imaš koju prethodno šeruješ sa računara/NASa preko SAMBA ili NFS share-a. Računar naravno mora da bude na mreži preko kabla i uključen dok gledaš filmove, zaboravi na WiFi to je samo recept za katastrofu. Na KODI-ju podesiš da radi bitstream zvuka preko HDMI i moći ćeš sve žive formate zvuka da slušaš sa risivera, a slika ide preko risivera na TV. Uglavnom dobiješ daljinac sa Android boxovima ali KODI ima aplikaciju za mobilni koja je mnogo bolja i možeš da listaš biblioteku na mobu i onda pustiš preko KODI-ja. Po meni najelegantnije rešenje, pre ovih DLNA, Servio, i nekih transkoding gluposti. Veliki deo ljudi koji gleda filmove skinute sa neta a želi da sluša DTS-HD/TrueHD/ATMOS/etc ima ovakav setup. Ja imam Tanix TX92 sa S912 čipsetom i odlično radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Aj još malo da budem dosadan. U slučaju o kome pišem striming nije najbolji izraz!! Naime podrazumeva se da se video pušta sa softverskih plejera u compu. Ja koristim dva. Gom i BS Player. U njima se podesi da video i audio idu preko HDMI ja i milina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 25.3.2019. at 22:05, Mil@n said:

Imam optički ali mislim da neće da može:

TOSLINK does not have the bandwidth to carry the lossless versions of Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, or more than two channels of PCM audio.

Besmisleno, TV je stereo i to bedan.

U odnosu na koji risiver imaš istraži malo mogućnosti reprodukcije i povezivanja... Pa onda na drugu stranu. Tj slika na TV, a zvuk na risiver.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam, meni je preduslov da ne ubacujem dodatni hardware, a izgleda da je bez toga nemoguće provući loseless zvuk od tv-a do risivera. Tako da nemam pojma šta da radim...

 

A moram da probam i ovu varijantu ivanp-a sa HDMI spliterom. @ivanp, ne znam šta si mislio, meni HDMI ide iz tv-a u risiver. Ne znam da li u tom slučaju ima smisla da ga splitujem. Jedan bi išao u TV port na AVR, a gde drugi...?

Link to comment
Share on other sites

Izvini Milanče, otkud ti ideja da na TV ima 'loseless' zvuk. Drugo, HDMI obično ulazi u TV tj. donosi signal (video i audio) a ne obrnuto. Izvor signala ti je nekakav STB to jes' Set Top Boks pa iza njega (njegov izlaz) )možeš da staviš spliter kako bi se signal delio na TV i risiver. Uzmi bolji spliter jer ovi jeftini čas rade čas ne rade, češće ne rade nego rade.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, dj.nik said:

Izvini Milanče, otkud ti ideja da na TV ima 'loseless' zvuk. Drugo, HDMI obično ulazi u TV tj. donosi signal (video i audio) a ne obrnuto. Izvor signala ti je nekakav STB to jes' Set Top Boks pa iza njega (njegov izlaz) )možeš da staviš spliter kako bi se signal delio na TV i risiver. Uzmi bolji spliter jer ovi jeftini čas rade čas ne rade, češće ne rade nego rade.

Rade kineske kutijice samo tako. Čemu služe?! Pa recimo gospodža oće da gleda TV. N1 na pr!:D A prema hifi i ostalim skalamerijama ima odnos, samo što ne nosi venčić od belog luka! Neće da se zeza sa tim!!! Lepo gleda TV uz pomoć splitera prosto nesvesna njegovog postojanja.

Link to comment
Share on other sites

On 24.8.2019. at 0:29, Delija said:

To nije tacno. Moze da bude i DTS ili AC3.

Uz HDMI 2.1 i eARC ce biti i lossless multichannel.

Do tada, HDMI u AVR, a iz AVR-a u TV.

Ne bukvalno.

TV ima glupe zvučnike i to je to. Nebitno je šta se dovede do TV... It's a shit. : )))

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 12:28 AM, dj.nik said:

Izvini Milanče, otkud ti ideja da na TV ima 'loseless' zvuk. Drugo, HDMI obično ulazi u TV tj. donosi signal (video i audio) a ne obrnuto. Izvor signala ti je nekakav STB to jes' Set Top Boks pa iza njega (njegov izlaz) )možeš da staviš spliter kako bi se signal delio na TV i risiver. Uzmi bolji spliter jer ovi jeftini čas rade čas ne rade, češće ne rade nego rade.

Ne pratite kolega, na tv-u preko mreže dovlačim video sadržaj sa PC-a što mi super odgovara, brzo je, radi perfektno, ne secka, sve mi odgovara u tom procesu osim toga što ne mogu da dovučem full zvuk :)

On 8/24/2019 at 12:29 AM, Delija said:

To nije tacno. Moze da bude i DTS ili AC3.

Uz HDMI 2.1 i eARC ce biti i lossless multichannel.

Do tada, HDMI u AVR, a iz AVR-a u TV.

HDMI iz čega u AVR? Da li moram da kupim neki media network uređaj koji može da čita sve audio formate ili nešto tome slično da posreduje između PC-a i Risivera?

Link to comment
Share on other sites

propuštaš da preko ARC može da ide samo kompresovani "običan" DTS i Dolby Digital 5.1, i da jedva čekamo HDMI 2.1 da se to reši već jednom, ali onda treba kupovati svu novu opremu :screwy

Opet da kažem kupi neki običan Android box, instaliraj libreelec/KODI, puštaj sadržaj sa njega a njega direkt u risiver pa iz risivera u TV. Nema ti druge ako hoćeš podršku za napredne audio formate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...