Jump to content


Magnat All Ribbon 6 PII


DB.

Recommended Posts

Pozdrav svima! Nameravam da kupim ove zvucnike. Prodavac sve pozitivno kaze o njima. Kompresioni kabinet, snage su 100/150w. Bass im je 10' gumeno vesanje.Titanijumski visokotonac. Svaki komentar je dobrodosao. Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam taj model, ali imam All Ribbon 3a, slušam ih već više od dve godine. To su dakle kutije iz iste serije, nešto manje, bas je 8 inča, takođe kompresija. Meni se zvuk sviđa, ima i mekoću i detaljnost i prostornost. Jedino nisu bili najčistiji u gornjem delu spektra, dok im nismo osvežili skretnice. Nakon zamene kondenzatora prosvirali su vrlo lepo za moj ukus. Ipak je ta serija 35 godina stara. Solidno su efikasni, Onkyo a-9010, pojačalo od 44 vata, ih pokreće vrlo lako. Naravno kupovina zavisi i od cene, čini mi se da su cene All Ribbon serije malo prenaduvane u poslednje vreme, bar nekim najpoznatijim modelima, desetki na primer. Samo bih napomenuo da su mene novi kondenzatori izašli 50 evra, tako da i ta eventualna intervencija povećava ukupnu cenu kutija.

 

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Body said:

Visokotnci su garant motani previše dugo sviraju da su ostali ne taknuti. a to jedino majstor za zvučnike može da ti kaže.

Prodavac je rekao da nije radjena nikakva intervecija i napomenuo je osigurac za visokotonce...sad si me bacio u razmisljanje

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Honda94 said:

Prodavac je rekao da nije radjena nikakva intervecija i napomenuo je osigurac za visokotonce...sad si me bacio u razmisljanje

Prodavac je prodavac. Polovno je polovno. Ono što može da te čeka (zavisno od stanja i starosti zvučnika) je zamena kondenzatora u skretnicama, zamena ferofluida u srednjotoncima i visokotoncima, premazivanje papirnih membrana Damar lakom ili Visaton lakom,  a preporuka je i zamena ožičenja koja su standardno loša. Nekad mora i da se vrši premotavanje ako su oštećeni pojedini driveri. 

 

Link to comment
Share on other sites



 a preporuka je i zamena ožičenja koja su standardno loša.
 


Da, zaboravih da smo i ovo obavili na mojim kutijama. Ipak, ukupno ulaganje je, u odnosu na zvuk koji sam dobio, bilo zanemarljivo.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Body said:

Visokotnci su garant motani previše dugo sviraju da su ostali ne taknuti. a to jedino majstor za zvučnike može da ti kaže.

Nisu motani izgleda. Na moj zahtev prodavac mi je poslao slike, a ja dalje majstoru. 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, gnu said:

Super. A šta je ostatak sistema?

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 

Integra A-8650. Izvor je pc. Posle zvucnika planiram dac ili zvucnu neku, mada verovatno dac. Imao sam Pioneer cs 767 zvucnike u koje sam se razocarao, pao sam na njihov izgled prilikom kupovine. 

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Punisa Racic said:

Nisu motani izgleda. Na moj zahtev prodavac mi je poslao slike, a ja dalje majstoru. 

Ne postoji način da se preko slika utvrdi da li su kalotni visokotonci (ili bilo koji driveri) premotani, ali nije ni bitno za te pare. Bitno je da nisu mehanički oštećene membrane kako bi se mogli koristiti.

Slušni test, pa ako je u redu onda kupovina, pregled kod majstora i eventualno servisiranje. Kod tih starih zvučnika gotovo sigurno je menjano sunđerato gornje vešanje na konusnim driverima. Ostali tipivi vešanja (guma, platno i sl.) su trajniji.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Prodavac je prodavac. Polovno je polovno. Ono što može da te čeka (zavisno od stanja i starosti zvučnika) je zamena kondenzatora u skretnicama, zamena ferofluida u srednjotoncima i visokotoncima, premazivanje papirnih membrana Damar lakom ili Visaton lakom,  a preporuka je i zamena ožičenja koja su standardno loša. Nekad mora i da se vrši premotavanje ako su oštećeni pojedini driveri. 

 

Hvala na savetima. Nesto sam znao, nesto nisam.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam  pogledao testovi iz Stereoplay časopisa ne kupuj te Magnat cela serija je ocenjena prilično loše 5,6,8 svi su ispod spizzenklase za taj novac možeš naći mnogo novije i bolje kutije.Naprimer  ja imam ove toplo ti preporučujem  ELAC Edition one. Čovek iz Požarevca prodaje to ti je blizu  https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/ELAC-Edition-One-II--73764637-oglas.htm?filter_id=46255

koštale su 1200 evra 1999 ili 2400 maraka sviraju fenomenalno ja sam ih spojio sa Yamaha pojačalom i Kimber 8PR kablovima

Link to comment
Share on other sites



Sad sam  pogledao testovi iz Stereoplay časopisa ne kupuj te Magnat cela serija je ocenjena prilično loše 5,6,8


Pretpostavljam da si i slušao Magnate, pa govoriš iz iskustva?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Body said:

Sad sam  pogledao testovi iz Stereoplay časopisa ne kupuj te Magnat cela serija je ocenjena prilično loše 5,6,8 svi su ispod spizzenklase za taj novac možeš naći mnogo novije i bolje kutije.Naprimer  ja imam ove toplo ti preporučujem  ELAC Edition one. Čovek iz Požarevca prodaje to ti je blizu  https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/ELAC-Edition-One-II--73764637-oglas.htm?filter_id=46255

koštale su 1200 evra 1999 ili 2400 maraka sviraju fenomenalno ja sam ih spojio sa Yamaha pojačalom i Kimber 8PR kablovima

Ja nadjoh da su septembra '84-e bili pobednik na testu u klasi do 600 DM po zvucniku. Ne znam gde si pronasao taj podatak...

Link to comment
Share on other sites

Zadnja skraćeno M je mittel klasse - srednja klasa , OM je ober mittel klasse -viša srednja klasa pa onda S4 do S1 spizzen klasse -špic klasa pa onda AS1-AS4 apsolutna špic klasa a imaš u predzadnjoj kolini koliko bodova su dobili sve piše samo treba čitati

Link to comment
Share on other sites

Po tom istom časopisu je jedno Sonijevo malo pojačalo bilo špicenklase 3, sa merenjima izobličenja na 4 decimali ... i tako redom, ja ga imao i odmah zamenio sa Rotelom RA-840. Sony zvučao kao mono beživotno, Rotel ga pojeo za doručak.

Naravoučenije - bez slušanja u svom okruženju, brojevi ama baš ništa ne znače.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...