Jump to content


Hitno potreban savet


HIFI

Recommended Posts

Zdravo svima, dobio sam na poklon dek Nordmende CD-1400, što me je podstaklo da kompletiram ostale komponente te serije. Medjutim, pošto to danas malo teže ide iako nadjete model iz te serije, on je vizuelno loš, pa sam zbog toga odlučio da uzmem pojačalo PA-1300, koje se lepo uklapa uz CD-1400. E sada, na red dolazi gramofon RP-1010 jedini koji po meni uz svoju cenu od 60€, je još i pristojno očuvan. Moram hitno da odlučim da li da uzmem ovaj gramofon. Da li neko ima iskustva sa ovim modelom gramofona i uopšte marke Nordmende? Zanima me da li sam do sada napravio dobar izbor, hvala unapred na odgovorima. U pitanju je gramofon sa slike.

74330919_5c7e34da744a19-60557379big-73004264_5c (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa Nordmende uređajima, odmah da ti kažem, ali mi ovaj gramofon deluje vrlo solidno. Telom podseća na Hitachi, a ručka mu liči na Technics. Deluje da je automatik, nisam siguran, obzirom da je desno dugme "reject" šta god to značilo.

Takođe piše da je belt drive. Što je ok. Mene jedino brine to što ne vidim nigde indikator obrtaja, pa je vrlo diskutabilno kako proveriti rad motora pre kupovine. Za to postoje neki paterni da se odštampaju i postave pa kontrolišu uz pomoć strob svetla (što je već teže ubrati na drvetu).

Mislim da je 40e adekvatna cena zajedno sa glavom i iglom upitnog i neproverljivog stanja.

Ako sam uspeo nešto da pomogao, biće mi drago.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru, gledao sam taj 1400, ali mi ovaj 1010 deluje mnogo očuvanije nego ovaj drugi. U suštini ja sam i tražio model RP1400, ali jednostavno volim da uredjaj pored ispravnosti bude i vizuelno očuvan. Da je u ovakvom stanju kao na slici iznad, onaj što se prodaje na kp, ne bih zalio ni 100€ da dam.

Link to comment
Share on other sites

Možeš stvari da gledaš iz "humanijeg" ugla. Pomisli da bi svojom kupovinom tog RP-1400 sa KP vratio u život i lepotu jedan primerak vrlo solidnog gramofona.

Npr. moj kum kupuje istrulele Volkswagen kombije i pretvara ih u remek dela, nešto nalik ovome.

VW-Kombi-wreck-front.jpg

VOLKSWAGEN-KOMBI-TRANSPORTER-2109.jpg

Ima ljudi koji poliraju poklopce, rastavljaju, čiste i podmazuju, saniraju kontakte ... Uz malo posvećenosti i zajedničkih trenutaka, još će se više zažariti ljubav, a svaka nota koja iz njega izađe će biti daleko više cenenja i emotivnije doživljena.

Ja imam matori Rotel RP-1500 i malo ovde malo onde nakupilo se angdota za ispričati deci i unucima. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravo svima, jos jednom hvala na savetima, poslusao sam vas i kupio Nordmende RP-1400. Po meni moglo bi se reci da je ocuvan, jedna od mana mu je sto nema iglu. Pronasao sam zamensku iglu ATN12XE na kupujem prodajem koja kosta 25€, zanima me da li neko ima iskustva sa tom zamenskom iglom i da li uopste vredi kupiti zamensku iglu ili se bolje odluciti za novu glavu i iglu? Inace gramofon sam platio 60€.

Screenshot_20190413_210049.jpg

Screenshot_20190411-211707_compress_89.jpg

IMG_20190413_210546_compress_10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupio zamensku iglu bas tu ... pa vidi ovako ta "aftermarket" igla kosta 25 Eu a original Audio Technica bi kostala oko 90 Eu kad bi mozda mogao da je nadjes... to je bila situacija pre par godina kad sam to kupovao.

Bolje da kupis novu glavu sa iglom, model se sada zove VM 530.

Al' to je samo moje misljenje.

P.S. S druge strane 25 Eu nije mnogo da cujes kako svira ta AT glava, dobra je ( stvar je u tome da te zamenske igle od 25/30 Eu nisu tako dobre kao original )

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HIFI said:

Zdravo svima, jos jednom hvala na savetima, poslusao sam vas i kupio Nordmende RP-1400. Po meni moglo bi se reci da je ocuvan...

IMG_20190413_210546_compress_10.jpg

Bravo, jako mi je drago što si se ipak odlučio za bolji gramofon. Deluje da je čak i u jako dobrom stanju.

Neka je sa srećom! Baš mi je drago.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Bravo, jako mi je drago što si se ipak odlučio za bolji gramofon. Deluje da je čak i u jako dobrom stanju.

Neka je sa srećom! Baš mi je drago.

Ima dosta ogrebotina na poklopcu i par ogrebotina pored tanjira, probacu da ispoliram poklopac, a ogrebotine pored tanjira da nekako zafarbam. Naravno, prvo zelim da nadjem iglu kako bih cuo kako zvuci, pa onda da krenem na izradu police, izbacicu slike kad sve to bude zavrseno. Pozdrav i jos jednom hvala. :):banana

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Krca44 said:

Kupio zamensku iglu bas tu ... pa vidi ovako ta "aftermarket" igla kosta 25 Eu a original Audio Technica bi kostala oko 90 Eu kad bi mozda mogao da je nadjes... to je bila situacija pre par godina kad sam to kupovao.

Bolje da kupis novu glavu sa iglom, model se sada zove VM 530.

Al' to je samo moje misljenje.

P.S. S druge strane 25 Eu nije mnogo da cujes kako svira ta AT glava, dobra je ( stvar je u tome da te zamenske igle od 25/30 Eu nisu tako dobre kao original )

Ova VM530 je malo preskupa za moj budzet. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, HIFI said:

Ova VM530 je malo preskupa za moj budzet. 

Zamenska igla koja ti treba potice od starijeg modela AT12 koji je napredovao u AT120 pa sada u VM530.

To sto se zamenska igla nekog proizvodjaca istih za razne marke prodaje za 25 Eu ne znaci da je dobra kao original.

Znaci imas dobru glavu starije proizvodnje i ta zamena ce raditi ali sigurno nije tako dobra kao originalna igla Audio Technice.

Probaj, 25 Eu nije mnogo a svakako ce raditi i slusaces muziku.

Ovo ti pisem da bi imao neku prespektivu kakvu je glavu/iglu stavio Nordmende na svoj gramofon.

Alternativno ako hoces novo moze biti i neka osnovna AT glava sa iglom tipa AT 95 ( ili VM520 ).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...