Jump to content


DIY Linear power supply Zero Zone (Korisnički opis)


vladat1

Recommended Posts

Zdravo Drugari. U ovoj temi ostao sam dužan za nastavak priče o Linearnom napajanju.

S.M.S.L SMSL M8A DAC (korisnički opis)

Zahvaljujući @chika_milan u, došao sam u posed pločice Zero Zone. U pitanju je napajanje još u beta fazi. Obajsniću u par rečenica i zašto:

- u pitanju je izgled same kutije. Planiram da delove ubacim u kutiju, od Hrasta ili Oraha. Nisam smislio još dizajn. Trenutno je napravljana od paleta biggrin.gif Treba da se kutija popravi još malo bajcom. Zeleni prekidač je inspirisan NAD om. Da li imate preporuku za neki koji takođe ne svetli?

- Led dijodica toliko jako sija, da sam morao da je dodatno smanjim, i oblepim sa 2 sloja plave izolir trake smile.gif Trenutna rupica je 3 mm. Mora da se smanji na makar 1,5 mm.

- Trenutno ožičenje je "Zaječarac 1,5 mm". Planiram neki Lapp ili nešto drugo, što mi dođe pod ruku, a učini mi se interesantno. Nisam siguran.

- Trenutni EAC je Yamate. Zamenio bih ga sa EAC om sa filterom (koji trenutno ne mogu da pronađem u sobi smile.gif)

- Možda mi najveći problem pravi utičnica iz napajanja u DAC. Nigde nisam mogao da nađem neku novu, pa čak ni kvalitetniju . Neće da pasuje rupa i ako je na izgled identična. Zato sam odsekao konktor sa starog HP napajanja za lap top.

a0fba556d33.jpg


DAC je proban par dana sa Power Bank om, fabričkim originalim SMSL napajanjem, i na kraju sa ovim DIY Zero Zone Linear nim napajanjem. Oseća se velika razlika u zvuku. Po meni ide ovako. Zero Zone, ISY Power Bank i fabričko napajanje. Zero Zone ima još prostora za napredak, posebno u kablu iz napajanja u DAC. 

Još malo informacija. Zero Zone se sada radi sa boljim materijalom, fabrički sklapan. Moj je ručno lemio član @gox.co . Ploča košta oko 35€ + trafo (trafko) oko 10€ .

IMG-20181227-225115-BURST1.jpg
IMG-20181230-220149.jpg
IMG-20190104-223719.jpg
IMG-20190313-183844.jpg
IMG-20190313-183920.jpg
IMG-20190313-183957.jpg
Zero-Zone.jpg
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...