Jump to content


Amphenol činčevi


ivanp

Recommended Posts

15 minuta ranije, banebg81 said:

Ne znam, ima toga dosta, ja mislim da imam neke COM ili tako nekako, izgledaju pozlaćeni, ne sećam se ni šta piše na njima, ali mislim da je to više bakar nego pozlata.  

Ne, pogrešno si razumeo, nigde nisam pomenuo Amphenola, već sam uopšteno napisao, promenom samog konektora je nemoguće dobiti bilo šta, makar taj konektor bio i od čistog zlata ili čega god, najboljeg provodnika na svetu, kombinacije, bakra, bilo čega.

Moj sistem je skroman, yamaha risiver RXV-495 (možda i grešim,tako neki) i neki B&W zvučnici DM305 ili tako neki podnostojeći. CD sam imao yamahu i technics ali zbog retke upotrebe, prestali su da rade. Najčešće slušam radio ili sa TV a, optičkim kablom do risivera RTS muzika, ili RTS kolo... Sa računara slabo puštam muziku. 

To radi sasvim korektno u postojećim uslovima, jer ta soba nije samo za slušanje muzike, već za ŽIVOT, a muzika kada se sluša, dovoljno je da bude pristojno, da ne ometa svakodnevne aktivnosti, da kada hoćemo da skačemo, pojačamo i da to ne bude dranje, već pristojno, dubina, prostorno da pokrije prostoriju i to je to. 

Da ne mislim da ovde ljudi nešto znaju više od mene, ne bih ni bio ovde, kažu ako si najpametniji u društvu, znači da si u pogrešnom društvu, mnogo korisnih saveta sam ovde pokupio, naučio, ali, u priču o promeni konektora i poboljšanju, žao mi je, NE VERUJEM.

 

Sada su stvari na žalost mnogo jasnije. Slušaš muziku sa TV a pa na AVR. RTS? Msm........... Na žalost nikakvi kablovi tu ne pomažu.
Da podsetim, ceo pichvajs je nastao jer Banebg tvrdi da se razlika u kablovima ne čuje osim u sistemima od mnogo hiljada evra.
Ne, razlika u kablovima se ne čuje jer slušaš Žikinu sharenicu ili kako se to već zove.:D

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, ivanp said:

Sada su stvari na žalost mnogo jasnije.

Meni je samo jasno da ti imenjače moj imaš sistem od nekoliko hiljada evra ili miliona nečega ... Totalno si prso kada ti žena otkrije na šta arčiš ušteđevinu. :D

Ajde neka si mi živ i zdrav! :cheers

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ab said:

"rep" na tom Amphenol konektoru nije signalni koliko vidim, pozlata pretpostavljam postoji na toj drugoj poziciji?

Da.

 

5 minuta ranije, Father said:

Meni je samo jasno da ti imenjače moj imaš sistem od nekoliko hiljada evra ili miliona nečega ... Totalno si prso kada ti žena otkrije na šta arčiš ušteđevinu. :D

Ajde neka si mi živ i zdrav! :cheers

Iz tvojih usta u božije uši.:D
Na žalost moj HiFi je tužna priča. Sada za nijansu manje tužna.:D:D
Kao što reko' odo' da letujem.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@ivanp

Mesto gde se steze kabl, na kraju konektora je kriticno u smislu - da ako se pretegne dolazi do povecanja kapacitivnosti, znacajno.

Preporuka je da pre stezanja kabla izolujes dva puta termo buzirom ili nekim drugim materijalom to mesto gde se steze kabl za konektor. (Opet ako se ne stegne dobro to je labavo i vremenom ce da pokida masu i onda je samo vruci kraj spojen a to moze da otkine zvucnike jer dolazi do dobro poznatih oscilacija...)

Merio sam kapacitivnost pojedinacnih elemenata i sastavljenog kabla i utvrdio sam da taj deo koji steze dodaje kapacitivnost.

Posto se uglavnom zna kapacitivnost kabla po duznom metru, a i lako se da izmeriti kao i kapacitivnost konektora, mozes to sve prvo izmeriti i na kraju izmeriti i sastavljen kabl. Videces da postoji razlika. 

Link to comment
Share on other sites

OK, dozvoljavam sebi da grešim, verovatno mi i nije mesto među poznavaocima, ovakvog tipa, ali da me ubediš da si dobio ne znam šta, sa promenom konektora, na sreću, nećeš.

Gledao sam više emisija koje vodi Šćepa, ima tu svakakvih interesantnih stvari da se čuje, ali, ima i nekih što tvrde da se sa ženom nisu posvađali od kada su ugradili neki medijum što proizvodi frekfrencije.... tako da, ima nas raznih, ja verujem u šta verujem, ti veruješ u šta veruješ i na sreću, to će tako i ostati.

Sa druge strane, zvuk sa kanala RTS muzika ili RTS kolo je odličan( kao i RTS 1, 2, 3 HD), sigurno postoji i bolji ali i lošiji. Digitalni signal, posebno ako su emisije dobro snimnjene je odličan, tri boje zbuka, šljivik, koncerti razni ... Radio 202 ima pristojan zvuk, za razliku od mnogih drugih, ali ima i pristojnih, Laguna, recimo, ili Karolina...Ako si mislio da ćeš me poniziti sa Šarenicom, ne znam šta da ti kažem, ja pripadam ovde, za svoje vrednosti smatram i kolo i frulu i selo i prostakluk, glupost svakakve vrste, ali to sam što sam i neću da se menjam, sve zarad, verovatno, eksplanatornog skrinigna, raznih integracija i sl. Uostalom, nije nepoznato, pisali su i Nušić, Sterija, Dučić i drugi o tome.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, banebg81 said:

OK, dozvoljavam sebi da grešim, verovatno mi i nije mesto među poznavaocima, ovakvog tipa, ali da me ubediš da si dobio ne znam šta, sa promenom konektora, na sreću, nećeš.

 

Nikad nisam tvrdio da sam dobio ne znam šta. Tvrdim da promena kablova i konektora donosi razliku u zvuku. Nekad na bolje, a nekad i ne. Razlike svakako nisu za da padnesh na pedu. To nisam nikad tvrdio.

 

Hvala Majda, ja sam stvarno amater . Po nekad zalemim neki činč konektor.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, ivanp said:

Najčešće slušam radio ili sa TV a, optičkim kablom do risivera RTS muzika, ili RTS kolo... Sa računara slabo puštam muziku. 

Pa ti i ne koristiš činčeve i IC kablove, samo optički digitalni? :D

Kako znaš onda kakav uticaj imaju konektori? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno u sistemu imam 2 stereo para Van Den Hul d102 mk3.Jedan stereo par ide o gramofona na ulaz do phono preampa a drugi stereo par je out do ampa.

Dakle konstukcijski radi se o potpuno istom kablu.Ali u sistemu zvuce za dobru nijansu razlicito.I to nije plasibo,to se jednostavno cuje.

Mozda je odgovor jednostavan> Na jednom stereo paru su vdh konektori neki posrebrenog tipa a na drugom  stereo paru su Korato sa 24-karatnom pozlatom.

Dakle dok jedan par zvuci povucenije,mekse,gde su srednji i visoki za nijansu povuceni ,a bas nesto definisaniji,drugi par zvuci otvoreno,sa isturenijim srednjim i otvorenijim visokim.

Pogodite koji par zvuci povucenije a koji otvorenije?

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Nixie said:

Pa ti i ne koristiš činčeve i IC kablove, samo optički digitalni? :D

Kako znaš onda kakav uticaj imaju konektori? :blink:

Nije mi ovo prvi sistem, naravno.

Imam još 2 - 3 aktivna sistema, na poslu jedan, ručni rad kutije, ja sam ih pravio, audax visoki polipropilenska membrana i neki mid bas philips, sa nekim sony uređajem, marantz pm350 (možda i grešim) sa nekim grundig kutijama kompresivnim, starim, sa sunđerastim vešanjem i ogromnim visokotoncem i yamaha neki cd, i korting sistem PA102 i sve u tom setu, sa Ei trosistemskim kutijama sa dva basa ... a bilo je svašta u kolekciji, od fine artsa do ko zna čega sve ne, ne mogu ni da se setim. Napravio sam više zvučnih kutija, sa Ei drajverima, sa onim mađarsko kineskim kršem i drugih, prepravljao skretnice, sve po uputstvima sa foruma ili iz razne literature itd.

Svako pomeranje u zvučnoj slici ili generalno u zvuku, najniže gde je moglo da se primeti i to baš slabo je kada se uredi ožičenje kabineta sa dodatnim dampiranjem i promenom komponenti u skretnici ili kompletnih skretnica. 

Što se tiče promena zvuka sa kablovima i konektorima, to i ako postoji, sluhom je vrlo teško odrediti, i to da bi se i primetilo, onda je definitvno potrebno sa nekih kineskih licni od 5 metara da se pređe na neke vrlo kvalitetne ali i to opet za sobom povlači sistem, jer je sistem najslabiji tamo gde je najslabija karika sistema. I to ne pišem tek onako, ja nečujem i to je to, već naprimer, dok sam bio mlađi, pa onda nešto uradim, slušam, kada dođe društvo slušamo, retko kad neko i primeti bilo kakvu promenu, tek kada se promene zvučne kutije, tada se primeti promena, na prvo slušanje, sve ostalo je "kozmetika"  (pri tom ne mislim na pojačala, CD i tjuner).

Ne sporim da u nekim ekstremno skupim sistemima treba imati i kvalitetne kablove - konektore, ali samom izmenom jednog dela sistema i to, konektora, tu nema ništa, bar ja tako mislim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, banebg81 said:

Nije mi ovo prvi sistem, naravno.

Imam još 2 - 3 aktivna sistema, na poslu jedan, ručni rad kutije, ja sam ih pravio, audax visoki polipropilenska membrana i neki mid bas philips, sa nekim sony uređajem, marantz pm350 (možda i grešim) sa nekim grundig kutijama kompresivnim, starim, sa sunđerastim vešanjem i ogromnim visokotoncem i yamaha neki cd, i korting sistem PA102 i sve u tom setu, sa Ei trosistemskim kutijama sa dva basa ... a bilo je svašta u kolekciji, od fine artsa do ko zna čega sve ne, ne mogu ni da se setim. Napravio sam više zvučnih kutija, sa Ei drajverima, sa onim mađarsko kineskim kršem i drugih, prepravljao skretnice, sve po uputstvima sa foruma ili iz razne literature itd.

Svako pomeranje u zvučnoj slici ili generalno u zvuku, najniže gde je moglo da se primeti i to baš slabo je kada se uredi ožičenje kabineta sa dodatnim dampiranjem i promenom komponenti u skretnici ili kompletnih skretnica. 

Što se tiče promena zvuka sa kablovima i konektorima, to i ako postoji, sluhom je vrlo teško odrediti, i to da bi se i primetilo, onda je definitvno potrebno sa nekih kineskih licni od 5 metara da se pređe na neke vrlo kvalitetne ali i to opet za sobom povlači sistem, jer je sistem najslabiji tamo gde je najslabija karika sistema. I to ne pišem tek onako, ja nečujem i to je to, već naprimer, dok sam bio mlađi, pa onda nešto uradim, slušam, kada dođe društvo slušamo, retko kad neko i primeti bilo kakvu promenu, tek kada se promene zvučne kutije, tada se primeti promena, na prvo slušanje, sve ostalo je "kozmetika"  (pri tom ne mislim na pojačala, CD i tjuner).

Ne sporim da u nekim ekstremno skupim sistemima treba imati i kvalitetne kablove - konektore, ali samom izmenom jednog dela sistema i to, konektora, tu nema ništa, bar ja tako mislim. 

 

 

Većina je bila u toj fazi u kojoj si ti sad . Polako ... doći ćeš i ti , bože zdravlja i para do malo ozbiljnijih komponenti koje će podignut kvalitet na veći nivo gdje postepeno počinju da se otkrivaju uska grla i svaka promjena bilo kojeg kabela u sistemu će postati čujna ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, jagermaister said:

Većina je bila u toj fazi u kojoj si ti sad . Polako ... doći ćeš i ti , bože zdravlja i para do malo ozbiljnijih komponenti koje će podignut kvalitet na veći nivo gdje postepeno počinju da se otkrivaju uska grla i svaka promjena bilo kojeg kabela u sistemu će postati čujna ;)

;)

Bože zdravlja, ali, sada ulazim u drugo poluvreme, sada počinju da se gube frekfrencije koje su nekada bile prisutne ... i sve će ih više biti :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ab said:

@FatherViborg od ovih koji nisu sila se hvale sa bakarnim telom.

Pa hajde neka grupna nabavka Viborga. Ja bih naravno pozlaćeni. Ti otkidaš na rodium. Još neko sa srebrenjakom pa da ložimo narod kako su promene odavde do Tokija i hajpujemo Viborg. Mi ono ložimo, neki drugi kao gase, a treće boli uvce.

Ja volim da probam, a sada kada je legla uvećana platica mogu i da se počastim. :D

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ab said:

@rain dogsKorato zvuči otvorenije jer su ti posrebreni neki krš? :P

@jagermaisterTaj je donekle i bolji od pokretačevog iz ove teme.

@FatherViborg od ovih koji nisu sila se hvale sa bakarnim telom.

Pa pokretač nije tvrdio ništa za sečenje vena i cepanje košulje. Mislim da je Amphenol solidan i jeftin konektor, koji se u mom sistemu pozitivno čuje.
Telo mu je od mesinga a "školjka" od neke lake legure. U svakom slučaju je bolji je od Neutrik Rean koje smo varili na Mogami.
Moj sistem se sastoji od jeftinih komponenti tako da prema svecu i tropar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...