Jump to content


Bookshelf ili floorstander + pojačalo (sa integrisanim dakom) + dak


Mosi

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Filozofija je sledeća:

1. Nisam audiofil ali hoću da napravim nešto što će biti sasvim pristojno. Kontam neke stvari tu i tamo, uglavnom se sve svodi na  informisanost, slušanje i dubinu dzepa

    1.2. Audio: Alternative rock, metal, trip-hop, grunge, blues, tu i tamo dzez, klasika povremeno

           1.2.1. Audio: Stereo

           1.2.2. Šanse za apgrejd subwofera je minimalan

    1.3. Soba 15-20 m2

    1.4. U obzir dolaze nove i polovne komponente (pod uslovom za zvučne kutije da su u normalnom stanju)

    1.5. Estetika ne igra ulogu

    1.6. Budzet: Zvučnici do 400 evra (maksimum maksimuma, poželjno je proći jeftinije), sugestije su itekako poželjne za pojačalo i dak

    1.7. Risiver mi ne treba

    1.8. Moguća je kupovina preko hifisharka u Austriji pa odatle transportom u Srbiju

    1.9. Ne žurim nigde

2. Predlozi za zvučne kutije su sledeći:

    2.1 Dali Zensor 3

    2.2. Wharfedale Diamond 11.2 (Slušao: odlični su)

    2.3 Wharfedale Diamond 225 (važi isto kao 11.2)

    2.4. Kef q300/350 (q350 premašuju budzet ali ako se uklope u cenu onda verujem da su super deal)

    2.5. Monitor Audio BX5

 

Pojačalo i dak mi ostaje nepoznanica pa mislim da ih je lakše uklopiti kada se već izaberu  i poslušaju kutije.

Da li razlika u inčima kod mid/bas drajvera znatno utiče na dubinu basa i obojenost srednjih ili je sve to povezano sa tehnologijiom drajvera i izradom kabineta?

 

Canton, Psb, Klipsch, Jamo, Jbl, Focal,  su mi totalna nepoznanica i neke kutije ovih proizvođača prevazilaze budzet. Ovo su neke moje sugestije dosadašnjeg istraživanja. Q acoustics sam slušao 3020 i 3020i, Wharfedale ih je oduvao. Ne znam da li je do pojačala (ne mogu da se setim koji brend i model je pitanju) ali su prednost odneli Dajmondi.

 

Hvala svima koji učestvuju u diskusiji.

Link to comment
Share on other sites

Ja lično bih do te klase cene,uzeo Jbl l80g ti,eventualno Canton Ergo neki,šta ti više paše,mada prednost Jbl-u. Cene su im od 300 do 400e. Lepo svira različite žanrove. Takođe,super ih gura već snagaš tipa Sony ta n55es,koji ne košta puno,a solidno je sposoban ili neki Harman...to je od 130-2x0e. Uz to uzmeš i dac koji ima mogućnost preampa i uživancija. Naravno,preporuka sve prvo poslušati i sam po svom ukusu doneti sud. Ima tu još dobrih sprava za taj novac...a i drugi će dati ovde još gomilu predloga...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, kiLDer said:

Ja lično bih do te klase cene,uzeo Jbl l80g ti,eventualno Canton Ergo neki,šta ti više paše,mada prednost Jbl-u. Cene su im od 300 do 400e. Lepo svira različite žanrove. Takođe,super ih gura već snagaš tipa Sony ta n55es,koji ne košta puno,a solidno je sposoban ili neki Harman...to je od 130-2x0e. Uz to uzmeš i dac koji ima mogućnost preampa i uživancija. Naravno,preporuka sve prvo poslušati i sam po svom ukusu doneti sud. Ima tu još dobrih sprava za taj novac...a i drugi će dati ovde još gomilu predloga...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 

Glasno razmišljanje :  Uz Wharfidale bi uzeo  Rotelovo  pojačalo sa integriranim DAC om ( novije generacije , samo takva i postoje ) . Oni su dio iste korporacije , pa su uvjetno rečeno u "sinergiji " . Obzirom da na vrstu glazbe koju slušaš (osim  jazza) nije potrebna posebna suptilnost to bi moglo biti to . Mal  "oštrije " pojačalo  mal uvjetno rečeno "tamniji" zvučnici . I sad na kraju klasika , nije gez veze  !!!  poslušati . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel ima još nekih preporuka za kutije, razmišljao sam da je bolje kupiti polovne u normalnom stanju.

Tako da za sada Canton Ergo sa preporuke od člana iznad i nemam iskustva da znam šta bi još trebalo pogledati.

Muzika uglavnom da ponovim, alternativni rok (Radiohead), malo Dipeš mouda, pomalo metal itd..

Link to comment
Share on other sites

Ispada da ako uzmem Epose, onda bi pojačalo trebalo biti Creek, (moguće i Arcam) koliko vidim da se slažu, pogotovo što je Creek vlasnik Eposa. U svakom slučaju šta god da se uzme, a strpljiv sam, neće se menjati bar desetak godina. U tom slučaju se cena pojačala udvostručuje.

Link to comment
Share on other sites

Pa,ne mora da znači. Imam Infinity kutije i kad sam kupovao amp,bilo je logično da kupim Harmana jer su iz iste korporacije. Kupio ga i slušao dve godine i onda mi slučajno u ruke dospe JVC koji je tri puta jeftiniji. Kad sam ga nakačio na kutije,ispala mi fioka !

JVC je u svakom pogledu bio bolji i to 20-25 %.

Sutradan je HK već bio u oglasima.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

bilo je logično da kupim Harmana jer su iz iste korporacije

To je izgleda često mišljenje međ našim audiofilima da se uređaji obavezno "slažu" ako su uz iste firme, to apsolutno nema veze sa realnom situacijom. 

Jedini problem koji ja vidim je mala mogućnost da se pri kupovini čuje željeni uređaj u konkretnom sistemu. Posle kuku lele šta kupih.

Siroma je van ove kategorije, jer on kupuje samo kutije i VU metre, a iznutrice baca.:D

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Nixie said:

To je izgleda često mišljenje međ našim audiofilima da se uređaji obavezno "slažu" ako su uz iste firme, to apsolutno nema veze sa realnom situacijom. 

Jedini problem koji ja vidim je mala mogućnost da se pri kupovini čuje željeni uređaj u konkretnom sistemu. Posle kuku lele šta kupih.

Siroma je van ove kategorije, jer on kupuje samo kutije i VU metre, a iznutrice baca.:D

Švajser:order VU freak

IMG_20171001_104131.thumb.jpg.62d427dd31

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

To je izgleda često mišljenje međ našim audiofilima da se uređaji obavezno "slažu" ako su uz iste firme, to apsolutno nema veze sa realnom situacijom.

Pa to ima smisla ali dok se ne proba ,ne možeš biti siguran.

Moje iznenađenje je najviše u tome što nisam stavio skuplji uređaj,čak ni iste cene nego 3 X jeftiniji a razlika u zvuku neverovatna. Nisam slušao satima i upoređivao zvuk, pa dumao koji je gde bolji,dali jeste ili nije.Već jednostavno posle dve pesme su počele da "mi rastu uši".Ogromna razika je bila u kvalitetu.

Ovo sve pišem da skrenem pažnju koliko je bitno uklapanje i raznorazne probe.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Pa to ima smisla ali dok se ne proba ,ne možeš biti siguran.

Moje iznenađenje je najviše u tome što nisam stavio skuplji uređaj,čak ni iste cene nego 3 X jeftiniji a razlika u zvuku neverovatna. Nisam slušao satima i upoređivao zvuk, pa dumao koji je gde bolji,dali jeste ili nije.Već jednostavno posle dve pesme su počele da "mi rastu uši".Ogromna razika je bila u kvalitetu.

Ovo sve pišem da skrenem pažnju koliko je bitno uklapanje i raznorazne probe.

Najgori su ovi što sami prave uređaje, tu se tek ništa ne zna.:heat

Link to comment
Share on other sites

Pa,proba je neizbežna. Jedino što ne možeš uvek sve da isprobaš. Kako neko stariji da ide po Srbiji i nosi kutije od 20-30 kg  komad i da isproba 5-6 pojačala ?

Pa samo da kreneš po Beogradu u nekoliko solitera sa tim kutijentima je već poduhvat.

A kako tek da doneseš 5-6 tuđih pojačala kući i da ih probaš u svojoj sobi ??? A možda je rešenje tek u onom 7-om pojacalu. :)

Kako tek probati i kupiti gramofon ????

Sve to komplikuje život ali proba je zakon.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Pa,proba je neizbežna. Jedino što ne možeš uvek sve da isprobaš. Kako neko stariji da ide po Srbiji i nosi kutije od 20-30 kg  komad i da isproba 5-6 pojačala ?

Pa samo da kreneš po Beogradu u nekoliko solitera sa tim kutijentima je već poduhvat.

A kako tek da doneseš 5-6 tuđih pojačala kući i da ih probaš u svojoj sobi ??? A možda je rešenje tek u onom 7-om pojacalu. :)

Kako tek probati i kupiti gramofon ????

Sve to komplikuje život ali proba je zakon.

Ima skupih sistema koji sviraju bezveze, i jeftinih koji sviraju odlično. To tek dodatno komplikuje stvari, najbolje kad se neko od ortaka zezne pa uzme nešto što bi ti odgovaralo i tako ti omogući da dobiješ na slušanje u svom sistemu.:plakanje

Link to comment
Share on other sites

Sledeće dve stavke su dac i kablovi (interkonekt i zvučnički, ako će doneti poboljšanje ili sigurnost), verujem da bi topping d30 bio dobar deal za sad što se tiče pročitanih kritika. Inače, kad je dac u pitanju, verovatno ide logika "koliko para toliko i muzike", tako da eventualno u budućnosti chord mojo, ifi, hiface evo two itd.(nemam iskustva u ovim stvarima), sa hifisharka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...