Jump to content


Povezivanje zvucnika na PC preko "mini VGA" Kabla


Hitraker

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Obzirom da ne znam nista o zvucnicima ni povezivanjima, uzeo sam z506 sistem (samo satelite bez vufera) i imam jedan Sony SS CN150 kao centralni zvucnik za "surround sound" na mom PC.

E sad problem je u tome sto moj vufer jer za 2.1 sistem, jel psotoji nacin pomocu adaptera da povzem ostala 3 zvucnika na taj vufer ili moram da uzmem vufer koji bas podrzava te ulaze ? 

Mala napomena je da Sony SS CN150 ima prikljucak sa rupicama u koje idu zice , ne cinc(ne znam kako se zovu te zice nisam uspeo da nadjem, verovatno znate o cemu pricam).

A jedan od zvucniza iz z506 sistema ima "mini VGA" izlaz, jel moguce njega prikljuciti preko VGA to CRT/VGA adapter i da vufer koji ima smao VGA izlaz pusta zvuk i na ostalim zvucnicima ? ili ce on pustati smao za jedan i ako imam adapter.

 

A onda se sve svcodi na ovo cak i ako uspem da povezem na svoj trenutni vufer, koji bi mi adapteri trebali za cinc/zicu i vga izlaz? 

Ili ako idem na varijantu vufera koji ima samo VGA izlaz odnosno ulaz, kako sa tim Vga to crt/vga adapterom da ga povezem na PC?

 

Zaista ne znam kolikjo ovo ima smisla sto sam napisao ali se nadam da ce neko uspeti da razume jer ja zaista ne znam kako drugacije da opisem sta zelim da uradim, 

Razumem da je ovo HiFi forum i da pitanja o PC zvucnicima bi najmanje ovde trebalo pitati jer to je sve osim HiFi ali opet nemam gde drugne jer je ovo jedini domaci forum na koji sam naleteo,a da ima veze sa zvukom, slusalicama zvucnicima itd.. 

 

Izvinjavam se ako je smaranje odgovarati na ova pitanja ali zaista nemam gde drugde :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.bhphotovideo.com/c/product/732549-REG/Logitech_980_000430_Z_505_Surround_Sound_5_1.html/?c3api=2572%2C113041916107&gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE7xNa_HlyMb6M5m6QQqiITL0Dh4s52WzOfWPE1gPA6QtJHlBJCFhwchoCvRcQAvD_BwE

 

Taj VGA koliko saznajem sa linka koji sam stavio je za desni Front zvučnik i on je vezan na Woofer VGA konektorom jer kroz njega ide i signal za Slušalice i verovatno neka kontrola jačine i On/Off, ako ima potenciometar  i prekidač na sebi. Ako sam dobro razumeo ti nemaš originalni woofer već želiš da iskoristiš samo te satelite?

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Hitraker said:

Zaista ne znam kolikjo ovo ima smisla sto sam napisao ali se nadam da ce neko uspeti da razume jer ja zaista ne znam kako drugacije da opisem sta zelim da uradim, 

Ako imaš kompletan sistem Logitech Z506 5.1 Channel Surround Sound Speakers and Subwoofer, šta petljaš sa Sony-jem?

I da znaš da nema smisla pakovati dva sistema zajedno pogotovo što je jedan 2.1 a drugi 5.1. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Hitraker said:

Obzirom da ne znam nista o zvucnicima ni povezivanjima, uzeo sam z506 sistem (samo satelite bez vufera) i imam jedan Sony SS CN150 kao centralni zvucnik za "surround sound" na mom PC.

Otprilike je slučaj da se u tom woofer-u što ga nisi uzeo nalaze pojačala i ostalo za satelite, tako da mislim da si pogrešio.

Taj 2.1 woofer ima tri pojačala, za dva satelita i jedan bas.

Ne vidim način da se to sve poveže, plus taj Sony?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Ako imaš kompletan sistem Logitech Z506 5.1 Channel Surround Sound Speakers and Subwoofer, šta petljaš sa Sony-jem?

I da znaš da nema smisla pakovati dva sistema zajedno pogotovo što je jedan 2.1 a drugi 5.1. :crno-na-belo

ovde je problem

uzeo sam z506 sistem (samo satelite bez vufera)

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Hitraker said:

uzeo sam z506 sistem (samo satelite bez vufera)

Kako se to uzmu samo sateliti bez woofera koji je nosilac celog sistema?

42 minuta ranije, Hitraker said:

E sad problem je u tome sto moj vufer jer za 2.1 sistem, jel psotoji nacin pomocu adaptera da povzem ostala 3 zvucnika na taj vufer ili moram da uzmem vufer koji bas podrzava te ulaze

Ne kapiram te, da li ti želiš da zameniš Sony satelite sa ovim Logitech pa te zeza konektor na prednjem desnom? I još to što su izlazi za kabal, a ne kao činč na Logitech wooferu?

Link to comment
Share on other sites

Cao ljud na poslu sam pa zato nisam video poruke ali da uzeo sam bez vufera , isfprobao sam sta sam mogao rade ok ovi sto idu na cinc, ali kako bih mogao na 2.1 vufer da povezem z506 kad ima samo 2 ulaza pozadi ? 

Hocu reci kako ovaj sa vga konektorom mogu da povezem ? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nixie said:

 

Možda  može onaj SUB od 2.1 sistema da koristi.

E mene to interesuje kako je to izvodljivo ? Koje adaptere bi morao da koristim jer zaista ne znam nista o tome , da li u opste postoji adapter sa CRT na 2 CRT pa da povezem na 2.1 sistem 4 zvucnika ? 

I ako postoji gde ima da se nadje dal da trazim na KP ili po radnjama ? 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Hitraker said:

E mene to interesuje kako je to izvodljivo ? Koje adaptere bi morao da koristim jer zaista ne znam nista o tome , da li u opste postoji adapter sa CRT na 2 CRT pa da povezem na 2.1 sistem 4 zvucnika ? 

I ako postoji gde ima da se nadje dal da trazim na KP ili po radnjama ? 

Ja sam to rekao ako kupiš neki AV risiver 5.1 ili 7.1 da sub uzmeš od 2.1 sistema ako u opšte može tako.

Zapetljao si se ko pile u kučine sa tim zvučnicima, a nemaš glavnu stvar, centar sistema.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nixie said:

Ja sam to rekao ako kupiš neki AV risiver 5.1 ili 7.1 da sub uzmeš od 2.1 sistema ako u opšte može tako.

Zapetljao si se ko pile u kučine sa tim zvučnicima, a nemaš glavnu stvar, centar sistema.

A znam , nisam gledao koliko imam izlaza na vuferu a ni koji, mada mislim da sam nasao neko resenje, updateovacu post kad istestiram

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...