Jump to content


SHURE


Ružić Slavoljub

Recommended Posts

3 minuta ranije, Krca44 said:

Ako slusas puno klasicne muzike MC je tu meni bila mnogo bolja.

Druga strana medalje je to sto mnogima MC nije za svakodnevno slusanje i generalno vise cifre i vise paznje oko uklapanja zvucnice sa ruckom, sa phono preampom.

Pokusaj da dodjes do nekoga kod koga bi mogao cuti par ploca, nema veze sto je sistem potpuno drugaciji, trebalo bi da cujes tu neku osnovnu razliku izmedju MM i MC zvucnica.

Da,klasika je dominantna na gramofonu i ne slusam ja bas puno muziku ,mozda tri sata nedeljno.Nemam mnogo slobodnog vremena ali kad pustim neku plocu,zelim da to bude onako kako treba.Da svira, da dirne u emocije.

Dakle ima smisla ici na MC u mom slucaju.

Nasao sam dvojicu gramofondzija u gradu koji ce mi izaci u susret.Otici cu da cujem kako to kod njih radi.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Bujodrag said:

ma, probavao sam sve to nekoliko puta, čak i ploče kupovao.

 

Nego, pogledaj forum. Neki od ovih priglupih debila od kilavih i zatucanih jajarskih moderatora je pobrisao one topike koje je pokrenuo onaj Cirkavoja ili kako se već zove.

 

Stvarno je ovaj HiFiles forum postao sramota. I sad ću se, iz inata, potruditi da ih denunciram svuda na internetu. I imenom i nickovima.

Budaletine.

 

Doviđenja 

Link to comment
Share on other sites

Ne nisam to mislio, montiranje zvucnice ume da potraje.

Neko ko vec ima MC zvucnicu sa izlaznim naponom pribliznim zvucnici koju bi hteo kupiti ili blizu, samo zakacite na tvoj phono ( ili preamp ako su zajedno ili amp ako je sve u njemu ) pa na zvucnike.... da vidis kako svira MC zvucnica kad se prikaci na tvoj ulaz jer ce raditi preko tvog MC predstepena i dalje phonoa.

Poenta je da vidis da li imas dovoljno pojacanje i bar nekakvu "sliku u glavi" kako saradjuje MC zvucnica sa tvojim phonom.

Ako je iole pristojno uradjeno trebalo bi da sve bude ok.

MC zvucnice imaju vrlo nizak izlazni nivo i treba im dobar MC predstepen ili trafo sa odgovarajucim prenosnim odnosom.   Dakle kao neku "stih" probu ako se definitivno odlucis za MC.

Takodje treba pogledati karakteristike zvucnice i rucke,  mada nesto mislim da se te modernije MC zvucnice ranga 300/400 Eu prave tako da mogu da rade sirim opsegom popularnih rucki.

Ima tu jos nekih sitnica ali sve to moze kasnije, sada ti je vazno da cujes neku MC kako svira.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bogami,Shure prosvirao !

Čak sam hteo u jednom momentu da definitivno dignem ruke od gramofona i stavio ga u oglase. Međutim,raznim kombinacijama i probanjem svega i svačega,došao sam da željenog zvuka. Već 4-5 dana ne gasim gramofon.

Da razjasnim,problem je konstantno bio u phono preampu.

U sistem sam ubacio pojačalo sa dobrom phono sekcijom i sad svira kako sam ja želeo. Ok,nije baš da sam 100 % zadovoljan ali skoro da jesam. Konačno se proširio "gornji spektar". I to drastično.

Doduše malo su se niski tonovi uzmutili ali ok. Mogu sa tim da živim. Pretpostavljam da je to do zvučnice tako da se nadam da će se i to popraviti kad na gram budem montirao neku kvalitetniju.

Zasad sam i više nego zadovoljan.

Konačno mogu da se posvetim kupovini ploča.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...