Jump to content


CD player i jos ponesto


Nikola80

Recommended Posts

Draga Saveta...:)

Ja sam na pocetku kreiranja svog HiFi sistema i prilicno zelen po tom pitanju. Poceo sam da citam forume i taman poceo da shvatam neke stvari a onda nastavim dalje i skontam da sam se samo sludeo jos vise. Nekako se najvise plasim da ne napravim neki pogresan korak koji ce mnogo da mi skrati kasnije opcije.

Elem, posto mi je riknuo laptop nekako mi prvo na red dolazi CD plejer

Bacio sam oko na Marantz CD 6006N1 pa me zanimaju neka iskustva ili predlozi za slican uredjaj.

Takodje sam primetio i Onkyo C N7050 ali posto ce pomenuti laptop u neko dogledno vreme biti zamenjen nekim mini PC-em (prvenstveno zbog filmova) pretpostavljam da mi opcija network player-a i nije neophodna. USB ulaz mi je zgodna opcija i toga se ne bih lako odricao.

Takodje me zanima i neka preporuka za nove zvucnike 250-350 EUR.(polovne bih uzimao samo po sigurnoj preporuci). Nekako preferiram podnostojece ili zvucnike na stalcima. Sto se vrste muzike tice bice tu najvise hard roka i metala ali i dosta jazz-a, ambijentalne i chill out muzike

Trenutno imam risiver Pioneer VSX-420 i neke nazovi zvucnike (poklonima se u zube ne gleda). Prostorija je oko 25 kvadrata. U celu pricu je ukljucen i TV ali me u sustini zanima samo muzika pa nije iskljuceno da i taj risiver bude zamenjen stereo pojacalom ali kad to dodje na red.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, duka said:

Koliko vidim AV risiver ima digitalne ulaze.

Da li ti je možda opcija da uzmeš kao transport hvaljeni Pioneer dv300, 400, 600 (ili njihove naslednike) a da razliku novca preusmeriš u zvučnike?

Sve je manje ispravnih tih starih, a novi, za njih ne znamo da li su isto tako dobri.

DV393 isto može, on je skoro isti kao DV300, DV310

Ako risiver im samo optičke ulaze, onda ostaju samo DV600 i 610, pošto ostali imaju samo koaksijalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo su DVD player-i? Nesto nisam njih ni gledao, prvenstveno mi je bitna muzika jer vec imam kolekciju CD-ova.

Taj PC zbog filmova ce biti kasnije u kombinaciji vise zbog ostalih ukucana i mira u kuci (crtaca)

U medjuvremenu izgleda nestao ovaj Onkyo c-n7050.

Jel zna neko gde jos moze da se nadje?

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Nikola80 said:

Ovo su DVD player-i? Nesto nisam njih ni gledao, prvenstveno mi je bitna muzika jer vec imam kolekciju CD-ova.

Taj PC zbog filmova ce biti kasnije u kombinaciji vise zbog ostalih ukucana i mira u kuci (crtaca)

U medjuvremenu izgleda nestao ovaj Onkyo c-n7050.

Jel zna neko gde jos moze da se nadje?

 

Ako je DV300 bio dobar Goldmund-u, dobar je vala i nama. Nego nema ih više puno vrednih pažnje.

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Goldmund/goldmundizator.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...