Jump to content


Wolandov Sistem


Recommended Posts

23 sati ranije, JTGTS said:

2 para zica ide na njega, moze i tako da se prekrsti :lol:

kef.png

kef-205-2-speakers-binding-posts-large.j

Ja onda imam triple konektik :D

Dobra je zajebancija zbog tipfelera rugati se nekome ? ,namijerno nisam napisao koaksijalni zvučnik ? , no ako je to nekom zadovoljstvo nek mu bude . Ali ako tjeramo mak na konac ? , dali su svaki za sebe "konektirani " ili  isti kabel sa skretnice ih napaja ' . Znači  ? ako između sebe imaju skretnicu što su ? . A  eto  moremo o tome do imendana ? .  Več sam napisao da je za razumijevanje potrebno apstraktno razmišljanje , a ne   doslovno čitanje , Woland  sori , :) Ko sfatio dobro ....   :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, black coffe said:

Dobra je zajebancija zbog tipfelera rugati se nekome ? ,namijerno nisam napisao koaksijalni zvučnik ? , no ako je to nekom zadovoljstvo nek mu bude . Ali ako tjeramo mak na konac ? , dali su svaki za sebe "konektirani " ili  isti kabel sa skretnice ih napaja ' . Znači  ? ako između sebe imaju skretnicu što su ? . A  eto  moremo o tome do imendana ? .  Več sam napisao da je za razumijevanje potrebno apstraktno razmišljanje , a ne   doslovno čitanje , Woland  sori , :) Ko sfatio dobro ....   :D

Ovo je bila sala ako si pogresno shvatio onda zaboravi da sam pisao.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, black coffe said:

Dobra je zajebancija zbog tipfelera rugati se nekome ? ,namijerno nisam napisao koaksijalni zvučnik ? , no ako je to nekom zadovoljstvo nek mu bude . Ali ako tjeramo mak na konac ? , dali su svaki za sebe "konektirani " ili  isti kabel sa skretnice ih napaja ' . Znači  ? ako između sebe imaju skretnicu što su ? . A  eto  moremo o tome do imendana ? .  Več sam napisao da je za razumijevanje potrebno apstraktno razmišljanje , a ne   doslovno čitanje , Woland  sori , :) Ko sfatio dobro ....   :D

izvini ali nisi video,zexx ti se prvo rugao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 27.3.2019. at 20:39, Zexx said:

Glupo bi bilo da se i u ovu temu nisi posrao...

Администратори форума , шта ви уопште радите ? Господин Сима је потпуно у праву , ви овде толеришете простаклук. Очекивао сам да ће те опоменути и избрисати пост овог подмуклог циника.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Solderer said:

Администратори форума , шта ви уопште радите ? Господин Сима је потпуно у праву , ви овде толеришете простаклук. Очекивао сам да ће те опоменути и избрисати пост овог подмуклог циника.

Piše se "ćete" u drugom licu množine. Takođe, razmak se stavlja samo iza znakova interpunkcije, ne pre.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Zexx said:

Piše se "ćete" u drugom licu množine. Takođe, razmak se stavlja samo iza znakova interpunkcije, ne pre.

Почасти се продуктом радње из глагола у твом посту. Овде нема правописних грешака?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:) lako je to, kod svake promene u gramofonskom setupu, prvo puštam: Paul Motian Trio ‎– Le Voyage, A1 - Folk Song For a Rosie, meni služi kao osnovni test

R-3912174-1401906744-2808.jpeg.jpg

pored Motiana i Charlesa Brackeena (sax) na kontrabasu je fenomenalni J. F. Jenny-Clark, koji je na žalost prerano preminuo.. 

posle ovoga dođu neke veće orkestracije, glas, klavir.. to je alternativno u zavisnosti šta sam čuo testirajući.. ali, testiranje, u smislu definisanja onog što sam čuo brzo obavim, pa slušam ono što mi je tada interesantno

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno par nedelja bili kod Ecija u ZR. Meni je gramofon delovao dobro i bez kutije. E sada da li je bio bas taj primerak ili neki drugi, nisam siguran? Ali je bio isti unutrasnji plint. Samo na na nosacima. Naravno i rucica na posebnom nosacu. Dobro je radio.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

Paul Motian Trio ‎– Le Voyage, A1 - Folk Song For a Rosie, meni služi kao osnovni test

Odličan izbor, odličan album.  Hvala na odgovoru i podsećanju. Dosta ljudi ne voli soprano sax, možda bi zaista pesma bolje zvučala da je odsvirana na tenoru ali meni baš ovako godi. Druga pesma - Abacus ima mnogo više teksture oko sax-a i reverbi su bolji, možda je i podesnija za brzi test. Treća je dobra za rezoluciju u nešto nižem opsegu kada dođe do preklapanja u tom segmentu. Nisam znao za sudbinu J. F. Jenny-Clark-a, žao mi što to čujem. Zaista je briljantan. Na celom albumu, pogotovo kada tercira u četvrtoj  i na početku pete kompozicije. Grehota ne odslušati u celosti iako sve vuče da se koristi kao test i punoća činele i reverbi i kompleksan bas sa volumenom i palpabilnošću  i tekstura sax-a...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Negde sam procitao da covek ako ne ispoljava svoju autenticnost garant odlazi u depresiju.

kod mene je akcenat na ispoljavanju :)

1 sat ranije, Majda said:

E sada da li je bio bas taj primerak ili neki drugi, nisam siguran?

nije bio moj primerak, već #002 ili #003 koje Eci pravi ili ih je već napravio.. mislim da se razlikuju samo po vrsti drveta u okviru

1 sat ranije, prophet said:

Grehota ne odslušati u celosti

sluša se u celosti naravno, na digitalnom izvoru povremeno podlegnem nekim tematskim listama, ali i to samo kada je muzika u pozadini neke druge aktivnosti

Link to comment
Share on other sites

^ ja, bez obzira na broj gramofona, ručki, zvučnica, step-up transformatora itd, nisam okoreli vinyl manijak.. trudim se da i digitalni deo sistema bude što je moguće kvalitetniji.. slušam digitaliju svakodnevno..

za sebe bih radije rekao da sam slušalac nego audiofil..

obećao sam još onomad da ću krenuti od softwarea:

4c792df09c7fdd6ffdfb7b18552fb3a0.jpg

popriličan nered ovo se nalazi u špajzu, dva NAS uređaja, jedan za audio, drugi za video.. router, switch, cat 7 do svake prostorije, barem ×1.. msm - ovo je hardware, piratizovan software na Nasovima + Tidal

i vinyl:

e3a05b0b23ca63884221305d6641e508.jpg

većinom klasika i jazz sa naglaskom na ECM produkciju, pomalo prog i običnog rokenrola.. nešto šelaka

nastavak kasnije

Link to comment
Share on other sites

software nije interesantan, ipak je ovo hardverski forum :)

gZV3_lGDGV1cJF554dFZ5Mxc31izcFmkpWHTPkyw

 

Amlifikacija:

Zvučnici: Tannoy HPD385 u diy MLTL kutiji – dizajn i skretnica ZenMod, izrada kutije SV Audio

Amplifikacija: diy SissySIT i Babelfish J2 – dizajn i izrada ZenMod, kutija Leonardo

Line preamp: diy Iron Pumpkin i Nagra PL-L - dizajn i izrada ZenMod

Phono Preamp: Nagra VPS, modifikovan Trafomatic Phono One, Graham Slee Revelation M

 

zvučne kutije 340l zapremine, miran Tannoy zvuk, sa dovoljno niskim basom, bez kicka na koji su mnogi navikli, ali savršeni za klasiku i akustični jazz koji slušam

Babelfish J2, unapređena iteracija FW J2, balansirano pojačalo od nešto više od 20W po kanalu u A klasi, izraženi detalji, ne na uštrb muzikalnosti

SissySIT, nalik na FW defiSIT, ali jače, nešto manje od 20W po kanalu, A klasa, pomalo vintage zvuk SIT tranzistora, veoma prijatno, muzikalno pojačalo, detaljno ali sa drugačijom prezentacijom u odnosu na BJ2

Iron Pumpkin je Bal / SE AVC preamp, od 0 - 8 db gaina, po izboru, prirodan i neutralan, nadasve muzikalan

Nagra PL-L - klasičan dizajn, ECC 81 i 2x ECC83, dvostepeno pojačanje (lampa + Jfet) u A klasi, zabavan preamp, kompaktan i pouzdan: https://www.nagraaudio.com/product/pl-l/

Nagra VPS - phono sa dva ulaza i preklopnikom, jedan MM, a drugi MC, i MC ulaz koristim sa eksternim Step-up transformatorom.. izbor 2 RIAA krive, klasičan dizajn sa povratnom spregom ECC81 i ECC83, po komad, dvostepeno pojačanje: https://www.nagraaudio.com/product/nagra-vps/

Trafomatic Phono One, je ECC88 baziran, nabavljen od kolege sa foruma, inicijalno Trafomatic ali kasnije modifikovan, malo mekši od Nagra VPS

Graham Slee Revelation M, koristim ga za šelake, ima nekoliko ekvilizacija.. ne ističe se ničim, ali za sada služi svrsi: https://www.hifisystemcomponents.com/phono-preamps/revelation-mm-revelation-mc-archival-phono-preamps.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...