Jump to content


Wolandov Sistem


Recommended Posts

Грејем Сли је веома способан маркетиншки стручњак. Он за добру цену продаје своја фоно предпојачала која су најједноставнија и најпримитивнија могућа , изведена са операционим појачалима на основу базичних апликационих шема. И-Беј је препун сличних итерација по тридесет пута мањој цени. Његов успех заслужује анализу оних који се баве маркетиншким методама. Промена врсте еквализације изискује неколико додатних јефтиних пасивних компонената. Ево топологије која је присутна код свих његових фоно предп. , разлика је једино у типу оп-ампа , а и она најбоља нису претерано скупа. Извињавам се на суровој искрености.

slee_riaa.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Solderer said:

Грејем Сли је веома способан маркетиншки стручњак. Он за добру цену продаје своја фоно предпојачала која су најједноставнија и најпримитивнија могућа , изведена са операционим појачалима на основу базичних апликационих шема. И-Беј је препун сличних итерација по тридесет пута мањој цени. Његов успех заслужује анализу оних који се баве маркетиншким методама. Промена врсте еквализације изискује неколико додатних јефтиних пасивних компонената. Ево топологије која је присутна код свих његових фоно предп. , разлика је једино у типу оп-ампа , а и она најбоља нису претерано скупа. Извињавам се на суровој искрености.

Glupo bi bilo da se i u ovu temu nisi posrao...

Link to comment
Share on other sites

@Solderer predmetni preamp je nabavljen polovan po višestruko nižoj ceni od regularne.. otprilike po ceni delova, kutije itd.. ako i ukoliko budem išao dalje u šelak pravcu, sigurno neću nabavljati pločice na ebay, već praviti ekvilajzer u cevnoj tehnici i nabaviti bolju zvučnicu za šelak..

'78 deo phono sekcije koju sada koristim, je samo dno ponude - najjeftinija zvučnica i najprostiji ekvilajzer, poslužiće mi da poslušam šelake koje imam, i da odlučim nešto za ubuduće..

msm - otkrio si mi nešto što sam znao i pre nabavke..

Link to comment
Share on other sites

Шта је оно што Ортофон СПУ чини тако изузетним , да их они производе од 1958 год. ? Клипови на ЈТ са њом звуче добро, али медијум не дозвољава детаљне анализе. Како стоје у директном поређењу са модерним главама?

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Woland said:

'78 deo phono sekcije koju sada koristim, je samo dno ponude - najjeftinija zvučnica i najprostiji ekvilajzer, poslužiće mi da poslušam šelake koje imam, i da odlučim nešto za ubuduće..

Ови моно Ortofon-и су баш дизајнирани за шелаке или за моно "модерније" виниле? Тотално сам ван света шелака и (не знам зашто) замислио сам да су ове модерне моно звучнице непогодне за шелак.

Најверојатније трипујем. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Solderer said:

Шта је оно што Ортофон СПУ чини тако изузетним , да их они производе од 1958 год. ? Клипови на ЈТ са њом звуче добро, али медијум не дозвољава детаљне анализе. Како стоје у директном поређењу са модерним главама?

SPU je muzikalniji, prirodniji, oni iz više klase (Royal npr) su jednako detaljni kao modernije zvučnice (Benz Micro LPS npr), ali uz drugačiju prezentaciju detalja

54 minuta ranije, InSides said:

Ови моно Ortofon-и су баш дизајнирани за шелаке или за моно "модерније" виниле? Тотално сам ван света шелака и (не знам зашто) замислио сам да су ове модерне моно звучнице непогодне за шелак.

Најверојатније трипујем. :)

ne tripuješ, ali ima modernih zvučnica pravljenih za šelak, jedna od njih je i ova koju koristim: Ortofon 2M 78 - https://www.ortofon.com/ortofon-2m-78-p-598-n-1579

48 minuta ranije, nackom said:

@Woland kakvi su zvučni utisci od Garrard u odnosu na Stabi sa beše 4 point?

 

 

Garrard mi zvuči životnije, muzikalnije

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, RingeRaja said:

Da li to znači da “stara” tehnologija ipak daje više “života” od nove, ako ikako može da se sumira?

Ili je opet sve do toga kako je neko utisnuo note na vinil/šelak?

bemliga, ne bih to baš tako oštro postavio, pogotovu kada je reč o zvučnicama, koje su sve stara tehnologija, pa i ako su danas proizvedene :) sve moje zvučnice su novije proizvodnje, neke od njih se proizvode decenijama.. ja nisam isključiv, mogu da uživam u neutralnom zvuku koji daje Benz LPS, u kom te detalj pogađa direktno u glavu, a muzikalnost ga sustiže, kao i u recimo EMT TSD 15, na kojoj je detalj podrazumevajući faktor u kontekstu..

dakle tehnologija je ista, ali materijali su nekada bili bolji.. mada i danas ima dobrih materijala, doduše ne u masovnoj proizvodnji, ali recimo Silk Audio proizvodi odlične SUTove, u mumetal oklopima, mogu na crtu i najboljim starim SUTovima

6 minuta ranije, Delija said:

 

Slikaj i zvucNJAke :)

oću.. sutra, danas ne mogu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...