Jump to content


Wolandov Sistem


Recommended Posts

8 sati ranije, Филип said:

Wolande, nije da ti brojim ali gde ti vise staju svi ti gramofoni? :lol:

plan je da ih na kraju imam 3 komada na tezgi u radnom stanju :)

7 sati ranije, anubisgrau said:

prostor nije problem sad ce svi ostali na dobos....

ahm, to je bila inicijalna ideja, ona racionalnog tipa.. ali racio mi baš i nije jača strana :)

7 sati ranije, džonibigud said:

Ovo je veoma lepo. Nemoj mi zameriti,  ali ovo što sada realizuješ mi se više sviđa :)

ne zameram, Ferencova verzija Garrarda liči na gramofon, za razliku od Kuzme kojeg je jedan od tvojih povremenih gostiju opisao kao: "vodoinstalatersku radost" :) meni se sviđaju oba (i treći će da mi se svidi, stoposto), svaki na svoj način.. ja sam promiskuitetan, umem da uživam u pršuti, ali i u čvarcima :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 8.3.2019. at 12:59, Woland said:

da li je bzvz, da najavim novu spravu u sistemu koji još nisam prikazao? ma nije :) biće prikaz kasnije, ovo ne može da čeka:

nači najava noviteta u sistemu - dipl elektro inžinjer iz Zrenjanina, Ferenc Lazar se probudio prožet idejom u vezi plinta za Garrard 401 gramofon, koji sm, gle čuda, odavno imao u šteku.. svašta se radilo sa tim Garrardom, sa više ili manje uspeha, ali ovakva konstrukcija još uvek nije.. probnu konstrukciju (bez okvira, na običnoj iverici, otvorenu) sam oslušnuo prošle jeseni, i svidelo mi se kako Garrard, oslonjen na gumene loptice svira.. svidelo se to još po nekom, pa je Ferenc pristupio izradi, za sada 3 gramofona, od kojih su dva skoro pa ista, a jedan otvoren.. znači - ušao je u seriju..

za sada samo par fotografija, uz napomenu da su gornje ploče u sendviču: šperploča, mediapan, klirit i aluminijum.. podloška ručice, osim toga ima i bakarnu ploču - teg sa donje strane.. SV je radio okvir (trešnja) a Ferenc sve ostalo

 

 

0-02-05-6ef425257be0abfca94667cce916cf51d480769ce8a7a748ccd1c30d1d83081e_f4c2c9fc.jpg

 

Pozdrav odlicno izgleda da li ima ili je u planu izrada  plinta i za druge gramofone.

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2019 at 7:06 PM, Woland said:

emoji23.png tanjir za gramofon, ovaj:

5118a5663f890b40fd36e57a520ae09e.jpg
 

Bilo je krajnje vreme da postavis fotografije sistema. A verujem da ce biti i komentara o utiscima pri slusanju kako tema odmice. Uvek je odlicno udahnuti novi zivot legendarnim modelima gramofona. :thumbsup2

A taj "mali" Kuzma, je veliki gramofon. Ne znam da li postoji manji gramofon koji bolje radi, originalnije koncepcije, odlicnog izgleda i izrade od tog? Tim gramofonom i pratecom velikom ruckom je Kuzma zadao domaci zadatak. Ali po mom nekom sudu mislim da je bolji taj "bajadera" disk od originalnog Kuzminog. Prisustvovao sam jednom neobaveznom poredjenju i probi ta 2 diska, naravno sve ostalo bilo je isto (zvucnica Miyajima Lab.) I "bajadera" disk je bolje radio od originalnog. A nije dimenzijama (debljinom, posto je malo puniji od originalnog) narusavao autenticni dizajn. Mislim da je i u tom smislu delovao bolje na Kuzma osnovi. (Da se bolje razumemo i sa originalnim diskom to je radilo odlicno, ali sa Ecijevim odlicno +)

Link to comment
Share on other sites

Kuzmin originalni tanjir je ipak običan odlivak aluminijuma sa zalepljenim filcom.. radi on posao sasvim fino, ali Bajadera je bolja.. pracio sam tanjir i od Delrina (POM), ali nisam bio sasvim zadovoljan - Ecijeva bajadera je slušno i vizuelno superiorna

a Stabi S, jeste inžinjerski biser, iako je tzv lider u Kuzminoj ponudi - najjeftiniji gram koji se od sve game najviše prodaje.. veoma je jednostavne konstrukcije, ali veoma precizno urađen.. verzija sa dve ručke je još i bolja, zbog veće težine koju ima..

prikaz sistema će ići kasnije, kad Garrard stigne

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Krca44 said:

Wolande izgleda jako lepo, napisi ako mozes molim te o ostatku sistema, trafo/nije trafo, phono, line, SIT?, itd.

ovo na slici je Ecijev (Ferencov) sistem, moj ću prikazati kasnije.. to u burićima su njegovi 15" Tanoji, line je njegov TVC, phono je takođe njegovog dizajna, lampaški, za pojačalo ne znam koje je trenutno, ali svakako je lampaško.. SUT je Cotter Verion mk1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...