Jump to content


HiFi meeting Trstenik 2019


lime

Recommended Posts

Što se tiče tupljenja o pravopisu po forumima tiče, nije uzalud nastao engleski izraz - Grammar Nazi - someone who believes it’s their duty to attempt to correct any grammar and/or spelling mistakes they observe. Iliti po naški - osoba koja veruje da je njena dužnost da ispravlja sve pravopisne greške na koje naiđe. Takav vid pokušaja širenja pismenosti, ako je to uopšte i bio cilj a ne prosto ajnštajnovsko pobeđivanje u raspravi ometanjem sagovornika, je u mnogim slučajevima poguban za dotadašnju temu pa samim tim i nekulturan u kontekstu neke usko-tematske rasprave.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

Što se tiče tupljenja o pravopisu po forumima tiče, nije uzalud nastao engleski izraz - Grammar Nazi - someone who believes it’s their duty to attempt to correct any grammar and/or spelling mistakes they observe. Iliti po naški - osoba koja veruje da je njena dužnost da ispravlja sve pravopisne greške na koje naiđe. Takav vid pokušaja širenja pismenosti, ako je to uopšte i bio cilj a ne prosto ajnštajnovsko pobeđivanje u raspravi ometanjem sagovornika, je u mnogim slučajevima poguban za dotadašnju temu pa samim tim i nekulturan u kontekstu neke usko-tematske rasprave.

Iskreno, ako u komunikaciji sa mnom ili drugim sagovornikom vidim da neko sumLJa, nezna, nemože, da je zapoŠljen, a dali mu je omiljeni slikar, automatski gubim interesovanje za napisano.

Link to comment
Share on other sites

hvala organizatorima iz Trstenika na neodržanom hifi-show-vu (ud uhu pravi PisA).

da je sajam odtršan, jadanas nebih mogao da odem iz zrenjaNIN-a za prelepi niš, sa, porodicom, popijem kafu u Tramvaju, kupim LP-ja dva u Vinyl-Caffe-u, ručam u Zvrku, vratim se za Becskerek, izbegnem radare i presednika, večeram štrudlu sa jabukama, upalim ovo ***** od babuške i pustim Nik Bärtsch-ovE module i Max Richtera.

baš su me za**b**i. Dabogda otkazALi još po koji šou i sajam poljoprivrede, erotike i automobila. Fenomenallno sam se proveo po ceni 1/50 od vrhunskog interkonekta. Živija život, pitanje za sve vas: ako umremo mlađi, da li ćemo duže vremena biti mrtvi ili svi mi/vi znate/znamo tajnu večnoga života pa zato sebi uzimamo za pravo da ga arčimo sa ovakvim raspravama na foru-mu tipa ovog gaženja pepelišta oko saim-a?

:) Smaj-Li

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...