Jump to content


HiFi meeting Trstenik 2019


lime

Recommended Posts

On ‎14‎.‎3‎.‎2019‎. at 20:01, Supreme-Analog said:

Ovo je blood sunburnst na rosewood furniru a evo kakav je bio samo sa furnirom i epoksijem

FB_IMG_1552589981262.jpg

FB_IMG_1552589972533.jpg

da li je ovaj blood-sunburst u stvari prefarban/modifikovan DasPlinth-model?

https://m.ebay.de/itm/GARRARD-301-TWIN-TONEARM-9-12-Piano-Palisander-Rosewood-Plinth-/183698124686?nav=SEARCH

s-l500 (11).jpg

s-l500 (10).jpg

s-l500 (9).jpg

s-l500 (8).jpg

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Supreme analog said:

VAZNO OBAVESTENJE Nazalost zbog tehnickih problema, moracemo da odlozimo promociju Srpskih HiFi konstruktora u Trsteniku za maj, zbog velikog interesovanja kako slusalaca tako i konstruktora, moracemo to malo bolje da organizujemo, tako da smo resili da sve to uradimo posle Minhenskog sajma sa jos nekim zvucnim imenima iz sveta Srpskog HiFi-ja

@Supreme analog na forumu je zabranjeno imati duple naloge. Obrisali smo oko 5 naloga sa vašom IP adresom. Rizikujete trajnu zabranu pristupa forumu.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Ljuba said:

@Supreme analog na forumu je zabranjeno imati duple naloge. Obrisali smo oko 5 naloga sa vašom IP adresom. Rizikujete trajnu zabranu pristupa forumu.

Ljubo pozdrav od mnogih koji su trajno banovani zbog 2. naloga......uradili bi to licno ali ne mogu.

Ne moras to tako javno,bolje da se ne zna,nepravda izaziva ljutnju i svasta jos.

Link to comment
Share on other sites

...nego...

prošlo par dana od nejavljanja organizatora, što meni na žalost ne uliva poverenje. Želim da verujem da je problem i dalje tehničke prirode (prijavljivanje, kompjuter, itd) a ne neke druge. Ovako ostaje puno mesta za špekulaciju.

pobogu, šta da mislim o proizvođaču ručke za gramofon koji

-nema želju da zbog potencijalnih mušterija i/ili promotera kupi komjuter za 150-200€ da bi održao kvalitetne odnose sa javnošću

-nema potrebu da se javi ili barem ovlasti nekog partnera firme/prijatelja/itd da to odradi umesto njega?

-nadam se da nije sve tako crno i da su banalne stvari prevagnule na mestu na kom ne treba da ih bude. Nadam se i da će sve doći na svoje mesto. Želim takođe da se susret u Trsteniku održi što pre i u što masovnijem i boljem sastavu. Ja sam se iskreno, pomalo ohladio od svega zbog ovog otkazivanja i tretmana publike/posetioca/člana ovog foruma kao nebitnog. Ako je cilj bio da se uprazni 4 stolice u pozorištu za hifi-novinare iz inostranstva, Supreme-Analog, Vi ste cilj postigli što se mene tiče. Neka Vam je sa srećom i neka Vam oni izvole uraditi potreban feedback sa izložbe. Takođe domaći proizvođačima želim puno sreće u Trsteniku naročito Koratu koga izuzetno cenim i poštujem i koji postoje i opstaju na ovim ludim prostorima duže nego što neki hifi-klinci imaju godina u krštenici. Ti ljudi imaju šta da kažu i pokažu. Nadam se da će kod Vas zasijati sa punim sjajem.

odjavljujem se za sad.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da su prije bile objave na  glavnim stranim  portalima a do sada još ni jedan od ovih nije javio da promocije neče biti u nedelju.  Kao da svi strani posetioci čitaju ovaj forum. Baš čemo bit tek sada na HiFi mapi sveta ako neko od njih dolazi u Trstenik.

Ne moze to bez kabla - Domov-page-001.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zflazar said:

...nego...

prošlo par dana od nejavljanja organizatora, što meni na žalost ne uliva poverenje. Želim da verujem da je problem i dalje tehničke prirode (prijavljivanje, kompjuter, itd) a ne neke druge. Ovako ostaje puno mesta za špekulaciju.

pobogu, šta da mislim o proizvođaču ručke za gramofon koji

-nema želju da zbog potencijalnih mušterija i/ili promotera kupi komjuter za 150-200€ da bi održao kvalitetne odnose sa javnošću

-nema potrebu da se javi ili barem ovlasti nekog partnera firme/prijatelja/itd da to odradi umesto njega?

-nadam se da nije sve tako crno i da su banalne stvari prevagnule na mestu na kom ne treba da ih bude. Nadam se i da će sve doći na svoje mesto. Želim takođe da se susret u Trsteniku održi što pre i u što masovnijem i boljem sastavu. Ja sam se iskreno, pomalo ohladio od svega zbog ovog otkazivanja i tretmana publike/posetioca/člana ovog foruma kao nebitnog. Ako je cilj bio da se uprazni 4 stolice u pozorištu za hifi-novinare iz inostranstva, Supreme-Analog, Vi ste cilj postigli što se mene tiče. Neka Vam je sa srećom i neka Vam oni izvole uraditi potreban feedback sa izložbe. Takođe domaći proizvođačima želim puno sreće u Trsteniku naročito Koratu koga izuzetno cenim i poštujem i koji postoje i opstaju na ovim ludim prostorima duže nego što neki hifi-klinci imaju godina u krštenici. Ti ljudi imaju šta da kažu i pokažu. Nadam se da će kod Vas zasijati sa punim sjajem.

odjavljujem se za sad.

Ja se stvarno izvinjavam ali predhodnih nekoliko dana sam proveo u obavestavanju stranih novinara o situaciji sa promocijom, o objavljivanju na stranim portalima smo se dogovorili da nista ne objavljujemo jer svi su obavesteni o odlaganju, sve se nekako namestilo da imam havariju i sa telefonom itd.

Sada je i opstina videla veliki potencijal ovakve priredbe pa ce se i oni ukljuciti u ceo dogadjaj, mnogo konstruktora se javilo i zrazilo zelju da bude ucesnik tako da ce biti mnogo vise ucesnika i bice mnogo organizovanije.

Hvala vam za podrsku i vidimo se na promociji u Trsteniku

Link to comment
Share on other sites

^

Na žalost, posle ovakvog autogola, sigurno je da se nećemo videti.

Kao što reče @beast , dobro je da nisam rezervisao prenoćište.

Btw, juče DHL i lom . . . danas havarija telefona, problemi sa zvučnim kutijama/drajverima, salom . . .  etc. 

Složićete se ( ili ne ? ) da ste imali i imate i previše pehova u kratkom vremenskom intervalu.

:wave2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo je..... bzvz....ja bih odrzao to okupljanje ako bi bilo iole tehnickih mogucnosti.Dva tri izlagaca predstavio bih rucicu, imao amplifikaciju, zvucnici su spremni bili....Cak i da nesto..."zaskripi" niko nebi zamjerio, jer u pitanju su pocetni koraci, a svi vole da pomognu, a i da razumiju nevolju.Eeeee kad dodje uspjeh to se ne prasta na Balkanu.Ovako je malo neozbiljno, a moglo se izbjeci pod uslovima koje sam pomenuo.Uz Korato ja bih se osjecao kao dzin, jer ruku na srce oni su brend koji jako dugo traju i vjerujem da imaju kvalitete i znanja za ovako nesto.Naravno ima ih jos.

Zelim Vam svu srecu, a potrebno je i malo hrabrosti.

Sreca hrabre prati!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

al ste na kraj srca... novi termin, jos tri izlagača neko vince i nesto za meze da se ispregla stvar ... Biće lepse vreme za vikend u Vrnjackoj banji ....Malo pozitive.Odlaganje je sigurno veci problem organizatorima nego otkazati neku rezervaciju hotela(koja se btw. nije ni desila) ...svi nesto iznenađeni i uvređeni.Kom je iskreno bila zelja da nesto cuje,vidi i druzi se nebi trebao na nož da dočeka odlaganje.

Link to comment
Share on other sites

Pre nego što bilo šta napišem moram istaći da u svom audio sistemu imam nekoliko uradaka domaćih konstruktora i apsolutno podržavam domaće proizvođače hi-fi uređaja.Takođe , poštujem rad Šćepana Vujisića ,kako njegove foto izveštaje sa sajmova tako i pionirski projekat emisije „Ne može to bez kabla“

Ali ... od prvog posta u ovoj temi ne mogu da se otmem utisku da je „Hi-Fi meeting ,Trstenik 2019.“ u stvari trebao da bude „Osveta gorskog cara“   ,pogotovo nakon najave u M&S :„Master of the ceremony will be Mr.Scepan Vujisic...“  , odnosno da je ovaj Hi-Fi meeting na brzinu organizovan kao odgovor na prozivanja u temi „Ne može to bez kabla“ ,koja su mi uzgred bila prilično mučna za čitanje bez obzira s koje strane dolazila.Ako je to zaista  bio jedan od glavnih motiva za organizaciju onda me ovaj daljni tok događaja,odnosno odlaganje,uopšte ne iznenađuje – naprotiv , bilo je očekivano.O duplim nalozima, pokvarenim telefonima i sl. ne bih trošio reči , jedna je dovoljno – sramota.Ako ste već hteli da „kaznite“ članove ovog foruma zbog neafirmativnog pisanja o nekima od vas onda se niste trebali ni oglašavati ovde i dovoditi u zabludu gomilu nas koji nismo članovi ni jednog od vaših tabora.

Bio sam spreman da „zapucam“ 300-400 km u jednom pravcu , bez obzira što sam naslućivao da povod za organizaciju nije baš samo hi-fi druženje.Rezervisao sam stan u Vrnjačkoj banji , srećom kod drugara pa mogu bez problema da ga otkažem ali ženi i deci baš i nije najjasnije zašto ne idemo...kad bolje razmislim ,nije ni meni.

Svim domaćim konstruktorima kao i organizatorima hi-fi meetinga u Trsteniku želim uspeh u radu ali što se mene tiče ne verujem da ću ikada posetiti Trstenik zbog hi-fi-ja ...

I da , Gorski car se ne postaje po default-u , ipak se mora prvo krenuti od pionirskog predvodnika.

O blamaži na svetskim portalima koji se bave audio-m bespredmetno je i pisati.Ako su bes i osveta glavni pokretači onda stvari obično ne ispadnu dobro.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Ljuba said:

Naš u Hi-Filesu niko nije ni obavestio da se organizuje ovaj događaj, pa onda srećom nisu ni morali da nam jave da je otkazan. Saznali smo na HiFi Pigu. 

Meni je to neverovatno, da jedini časopis na našim prostorima ne bude obavešten?! Razumem da su im inostrani kupci glavna meta, ali opet ne mogu da shvatim takav postupak. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, patason said:

Da li su i svi pobrojani domaci proizvodjaci stvarno nameravali uzeti ucesce ili je i to jedna od brojnih manipulacija oko ovog dogadjaja i organizatora?

Nema tu nikakve manipulacije, sve proizvodjace znate i mozete ih pitati, svu krivicu snosim ja, nemate potrebe prozivati Scepu, on je samo zamoljen da vodi ceo program i na to je pristao bez nadohnade i hvala mu za sve

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo je neozbiljno, da ne kažem detinjasto. Da sam u pravu potvrđuje i to da o sajmu Hi-Fi opreme u Srbiji nije obavešten jedini časopis koji se bavi tom tematikom. Bez namere da nekog uvredim, ali nije dovoljno znati poslagati tri lampe, dva prekidača i dva trafoa u neku kutiju i krenuti u ,,osvajanje tržišta,,.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bogdan63 said:

Sve ovo je neozbiljno, da ne kažem detinjasto. Da sam u pravu potvrđuje i to da o sajmu Hi-Fi opreme u Srbiji nije obavešten jedini časopis koji se bavi tom tematikom. Bez namere da nekog uvredim, ali nije dovoljno znati poslagati tri lampe, dva prekidača i dva trafoa u neku kutiju i krenuti u ,,osvajanje tržišta,,.

Sajam je najavljen na forumu mnogo ranije, u Scapanovim emisijama takodje po FB na svim domacim grupama koje se bave HiFi-jem tako da je neozbiljno reci da neko nije bio obavesten

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...