Jump to content


HiFi meeting Trstenik 2019


lime

Recommended Posts

dj.niče, srbija ti kliče!

ma jok, nisam ja skeptik oko zvučnika i sale, ipak je to sofisticirana razglasna kutija (ko što svi "audiofili" na horne isto reaguju kao na razglas - "dere se"), nego samo gunđam što nas se poziva da potegnemo 240 kilometara a da nemamo osnovnu informaciju. i to sada pabirčimo uz pomoć zubarskih klješta. mislim za mene lično ovaj zvučnik sa nekom potentnom amplifikacijom iz faha koji mi je blizak (recimo ove laNpe od petrovića, jel to 845?) dovoljan razlog a da nisam pitao našta će da se sluša fazni korektor i druge trice sa izložbe verovatno ne bi dobili taj info.

no dobro, serendam.

jel stajao neko skorije u stopanji? jel im se popravilo pečenje?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, anubisgrau said:

Hvala dj.niku bez cijeg videa ne bih mogao da shvatim tacno o cemu se radi. Ovaj oneliner gore sa informacijom o basu i osetljivosti (pritom netacno ako se osetljivost odnosi na celu kutiju sa bas jedinicama) bas nije neki PR. Ne znam sto je bilo tesko napisati 5 recenica detaljnije, posebno o tipu horne, ali ko sam ja da se zalim. Uzivajte.

Ja se izvinjavam ali nismo izvrsili merenja imam samo podatke o starom modelu ciji je video Djordje podelio

*  Maximum recomended amplifier power 300W per channel
*  Nominal impedance  8 Ohms
*  Frequency response of 35Hz - 22kHz (28Hz low-frequency response at -10dB)
*  Sensitivity 110dB SPL, 2.83V, 1m
*  Crossover frequency:  700Hz (LF2 24dB/octave)
*  Horn directivity (horizontal x vertical):Low frequency -- 120° x 90°  High-frequency -- 100° x 60°

Model GALA je redizajniran, povecana je duzina bas horne, disperzija itd, kada izvrsimo merenja onda cu to podeliti, SINGIDUNUM model je radio sa malom Solajinom Sedrom, o zvuku pitajte Solaju, on ce vam reci

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Supreme-Analog said:

Zvucnici pune salu ko od sale bas od 27hz osetljivost preko 115db i u ovolikoj prostorini pokazuju sve svoje atribute

 

4 sati ranije, Supreme-Analog said:

Ja se izvinjavam ali nismo izvrsili merenja imam samo podatke o starom modelu ciji je video Djordje podelio

*  Maximum recomended amplifier power 300W per channel
*  Nominal impedance  8 Ohms
*  Frequency response of 35Hz - 22kHz (28Hz low-frequency response at -10dB)
*  Sensitivity 110dB SPL, 2.83V, 1m
*  Crossover frequency:  700Hz (LF2 24dB/octave)
*  Horn directivity (horizontal x vertical):Low frequency -- 120° x 90°  High-frequency -- 100° x 60°

Model GALA je redizajniran, povecana je duzina bas horne, disperzija itd, kada izvrsimo merenja onda cu to podeliti, SINGIDUNUM model je radio sa malom Solajinom Sedrom, o zvuku pitajte Solaju, on ce vam reci

aj kad izmerite javi,ovo sacovanje na -10db je .....

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, bogdan63 said:

Svaka čast za trud, organizaciju, okupljanje domaćih konstruktora... Mada, nikako mi nije jasno koji je pravi razlog za predstavljanje Hi-Fi sistemema koji je prilagođen bioskopskoj sali. Kakva poruka želi da se pošalje srpskom Hi-Fi auditorijumu?

Pa da nemaju dovoljno novca da to ispadne fensi mesto u Beogradu, s druge strane ni Beograd nije centar sveta pa imamo toliko dobrih konstruktora po celoj Srbiji, (Trstenik, Zajecar, Nis, Kragujevac, Arandjelovac, Novi Sad....)  samo su jako daleko od mendzadzerskih svetala velegrada.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da vam kvarim volju ali

Da li je bioskopska dvorana adekvatna za pretstavljanje HiFi komponenti? Da ne "proguta" zvuk?

A ako se pretstavljaju cinema zvuje onda to nije mesto za HiFi auditorijum.

Nešto tu ne štima. Koji je onda cilj mitinga? Pro, konzumer, šta?

Verujem da u Trsteniku nije lako naći adekvatan, dostupan i raspoloživ prostor, ali ipak razmislite o promeni lokacije. Neka sala u Pvoj Petoletci, hotelu,...?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, siroma said:

Ne bih da vam kvarim volju ali

Da li je bioskopska dvorana adekvatna za pretstavljanje HiFi komponenti? Da ne "proguta" zvuk?

A ako se pretstavljaju cinema zvuje onda to nije mesto za HiFi auditorijum.

Nešto tu ne štima. Koji je onda cilj mitinga? Pro, konzumer, šta?

Verujem da u Trsteniku nije lako naći adekvatan, dostupan i raspoloživ prostor, ali ipak razmislite o promeni lokacije. Neka sala u Pvoj Petoletci, hotelu,...?

Videli ste na slikama sale koncert solo klavira, sala je amfiteatarskog tipa i odlicno zvuci, cilj ove manifestacije je promocija Srpskih uredjaja,mnogi ljudi nemaju pojma sta se u Srbiji sve pravi, konstruktori nemaju medijsku podrsku pa smo mi onako iz nekog druzenja dosli do iseje da napravimo ovo desavanje, zatim edukacija slusaoca jedan par zvucnika a razliciti tipovi amifikacije, stranim portalima se to jako svidelo jer do sada ovakav tip promocije nije napravljem nigde u svetu

Link to comment
Share on other sites

-Ideja okupljanja , prezentacije mogucnosti i dostignuca scene samograditelja Srbije je dosta stara ideja,o kojoj se samo pricalo, i napokon uz entuzijazam svih ucesnika,Supreme-Analog kao stozer i organizator iznasao je nacin da se ideja realizuje.

-S nadom da ce ideja zaziveti i preci u tradicionalno godisnje okupljanje, (ili nesto vise od toga) , a time i podici rejting Srpske Hi-Fi scene u svetu.

-Za istinske zaljubljenike u ovaj hobi,razdaljina od 230km ne bi trebala da predstavlja problem. Potrebno je "naoruzati" se dobrom voljom,raspolozenjem i pozitivnim stavom,a za sve ostalo se pobrinuo organizator !

Link to comment
Share on other sites

On 10.3.2019. at 9:43, Supreme-Analog said:

Videli ste na slikama sale koncert solo klavira, sala je amfiteatarskog tipa i odlicno zvuci,

Tu samo Meyer moze da svira, tesko ce svaki hi-fi da se cuje adekvatno... Ipak, pozdravljam dobru nameru i svakako entuzijazam da se u maloj i generalno neukoj zemlji prave ovakvi iskoraci u kulturi slusanja zvuka. Ako bude prilike, vidimo se.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, rain dogs said:

U sunce ti zarko jedva cekam da ga vidim skockanog.Aj sto ja volem rosewood finis...:wub:

30 minutes ago, rain dogs said:

U sunce ti zarko jedva cekam da ga vidim skockanog.Aj sto ja volem rosewood finis...:wub:

Ovo je blood sunburnst na rosewood furniru a evo kakav je bio samo sa furnirom i epoksijem

FB_IMG_1552589981262.jpg

FB_IMG_1552589972533.jpg

Link to comment
Share on other sites

ej, lepo izgleda! Brutalna demonstracija mass-loaded principa.

danas sam u incestualnom okruženju imao demonstraciju malo drugačijeg pristupa Garrard 401 12" SME SPU konceptu pravljenom za potrebe Woland-a. Neću zbog bratskih odnosa/pristrasnosti da iznosim utiske sem toga da mislim da i ova ZR-koncepcija multilayer-resonance-controla ima smisao. Moj mass-loaded Lenco L75 je u odnosu na ovo Lucy. Odnosno missing link između vergle sa vašara i predrkano dobrog analognog Ron Jeremy-a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...