Jump to content


Pojacalo za acoustic research 48s


pecarosh

Recommended Posts

Pozdrav forumasima. Molim  clanove koji su imali nekog iskustva sa pomenutim zvucnicima da daju neki predlog, da pokusam da suzim potragu. Sta bi u ovom slucaju leglo, a da ne ne bude previše za ove zvučnike. I cenovno i zvučno, a da bude taman. Kod mene su šest godina i mislim da neće menjati prebivalište.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav i tebi!

pošto si ih ti slušao 6 godina, pretpostavljam da imaš neko iskustvo sa njim što se tiče životnog prostora i dosadašnje amplifikacije.

Da li bi mogai da podeliš sa nama šta si do sada trošio od pojačaja i sa čim si zadovoljan/nezadovoljan?

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam kako da formulisem pitanje, a da dobijem bar dva, tri pravca koja cu da sledim, od ljudi koji su imali prilike da čuju, ili cak posedovali iste...ali...
Sistem je cd nad, Hitachi 4400 i pomenuti zvucnici, koji su overkil za pomenuta sokocala....
Molim za neka iskustva.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

On ‎4‎.‎3‎.‎2019‎. at 7:26, pecarosh said:

Pozdrav forumasima. Molim  clanove koji su imali nekog iskustva sa pomenutim zvucnicima da daju neki predlog, da pokusam da suzim potragu. Sta bi u ovom slucaju leglo, a da ne ne bude previše za ove zvučnike. I cenovno i zvučno, a da bude taman. Kod mene su šest godina i mislim da neće menjati prebivalište.

Luxman L-410,i Hitachi HMA/HCA 7500Mk2 su pojacala kojih se secam da su korisceni sa AR48S u mom bivsem okruzenju onomad...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala na predlozima, kupljeno je pokacalo luxman l235. Leglo je savršeno, detalji, prostor....ali pojavio mi se sledeći problem sa jednim visokotoncem. Desava se sledece, na visim nivoima glanoce, pot na pola snage,cinele, svi bas visoki tonovi se cuju ok sem kada naidje frula, flauta i neki vokali... tada visokotonac proprsti, zvuci neartikulisano kao razglas.
Izgleda da mi treba ozbiljan majstor. Malo sam proguglao, moze da bude svasta, moze da se popravlja, mozda mora da se menja sa nekim pribliznim. Da li imate predlog ko radi te popravke najbolje, jer verovatno mora oba zvucnika da se precesljaju, skretnice itd?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, zek said:

Proveri prvo skretnicu, ispred visokotonca sigurno ima neki kondenzator koji je najčešće elektrolitski, to treba zameniti sa nekim blok kondenzatorom iste vrednosti.

To je sve staro, treba obavezno pretresti dobro, plus ako se osušio ferofluid u visokotoncima (ako ga ima) pa sad divlja na rezonansi. Ni jedan elektrolit u skretnici stariji od 20god praktično više nije za upotrebu.

Evo nema tu puno delova.

http://baselaudiolab.com/AR48s.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...