Jump to content


Pomoc oko kupovine DAC-a


moonru

Recommended Posts

2 minuta ranije, Филип said:

Bice onda da je do odgovarajuceg DAC-a :lol:

ma sigurno..da sam napisao jedan 1:1 sta je drugar rekao za njega,istopio bi se forum..verovatno ga nisu samo gledali..mene kutija "itali 2000" sa prozorcetom napred,natrag,pooodooosta mesta za stekanje raznoraznih kablica,nogice od nekog specijalnog drvenog (?)materijala,ko da si kupio na Sabacki vasar...:1038: ..u svakom slucaju,thanx,bar si me naterao da pogledam po internetu sta je to u stvari...fino,fino..jos jedna komponenta na polici,gde ce trebati fenseraji od kablova,osiguraca itd....:P

:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minuta ranije, Toza said:

I ja sam potpao pod uticaj novotarija kao i moj prijatelj Sale koga već nekokiko outa pominjem. Sve zbog "lakoće" življenja obojica smo se odrekli cd plejera u korist dakova, i...

I desi se to što se dešava... prvo se isprsiš za dobar dak, a da bi prosvirao kao cd plejer, isprsiš se i za usb, koaksijalni digitalni ili kakv već kabl, pa za softverče za komp, pa za linearno ili već kakvo napajanje, pa za usb/spdif konverter, džiter bag ... da ne nabrajam skalameriju koja usložnjava višestruko rukovanje itd itd...

Na kraju ponovo uporediš cd vs flac, preabereš se i ... oću opet wadiu. Jbg a.

mogu te povezati sa drugarem,ko da njega slusam :lol:..nudio mu lepo sa ovdasnjih oglasa Audiomeca DAC,naci cemo Mephisto transport za njega,rekoh mu i mashala...a ne to je 2 +strujasa , barem 1000 eura,i jedno 500 eura za dobar digit kabl,to je vec +1500..jest dobar ko lebac,iako gajimo sasvim razlicite preferense sto se ticke ovog sporta,ne mogu da ga ispratim nekad,makar kolko pokusavao to,iako se znamo jedno 35-40 godina sigurno

:D

Link to comment
Share on other sites

 Tozo, ne ocekujem da i najbolji kinez od 300 evra svira kao ca840, ali ja ni 840 nisam iskoristio u punom kapacitetu jer moj sistem je star, i pojacalo i zvucnici, a plus 90% muzike mi je elektronika, pa sam negde ubedjen da ce i mali kinez da odradi posao, samo da ne izaberem neki bas los. Detalje i rezoluciju koju ima 840 ja ne verujem da sam uspeo da cujem na mom sistemu,  pa bolje da neko drugi uziva u tome, dok meni treba samo dobar zvuk i da imam blizu sebe volume i za sluske. Inace, decko koji je kupio od mene 840 kaze da nije imao tako detaljan dac nikada, prodao sam mu za 400 evra, to je realna cena recimo, a platio sam ga 480 pre 3-4 godine, i ja sam ga nabavio prilicno povoljno jer je nov bio 1500. Ovih dana porucujem dachic, javljam sta sam odlucio.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, paja959 said:

ma sigurno..da sam napisao jedan 1:1 sta je drugar rekao za njega,istopio bi se forum..verovatno ga nisu samo gledali..mene kutija "itali 2000" sa prozorcetom napred,natrag,pooodooosta mesta za stekanje raznoraznih kablica,nogice od nekog specijalnog drvenog (?)materijala,ko da si kupio na Sabacki vasar...:1038: ..u svakom slucaju,thanx,bar si me naterao da pogledam po internetu sta je to u stvari...fino,fino..jos jedna komponenta na polici,gde ce trebati fenseraji od kablova,osiguraca itd....:P

:D

Bez ovakvog uredjaja koji si opisao na prilicno nipodastavajuci nacin, ogranicen si samo na CD medije (ako pricamo o CD plejeru). Ne moramo da pominjemo DSD fajlove, ali prilicno je dobre muzike snimljeno u "native" 24/96 rezoluciji (studijski masteri) da bi je se covek olako odrekao. Nemam nista protiv slusanja muzike samo sa CD-a, i sam imam dosta originalnih albuma koje volim i nemam nameru da prodajem.

Ako te uopste interesuje, sa zvucnog aspekta Melco se bolje dokazao u odnosu na racunar, ne bih se tek tako masio za novcanik. Btw, pokusao sam da pojednostavim sistem, ali ne na racun dobrog zvuka.

Ovako kako si napisao dosta lici na pricu o kiselom grozdju (sto je skroz legitimno), a pogotovo u kontekstu pisanja u trecem licu, sifra: rekao mi drugar.

Edited by Филип
Izvinjavam se za off pokretacu teme.
Link to comment
Share on other sites

Tozo, sve kul, jer totalno si u pravu i za to da ce tesko koji kinez od par stotina da nadmasi CA, a i za bojazan da sam ga prodao za potcenjenu kintu, pa samo reko da obrazlozim da znam da cu tesko dobiti zvuk od jeftinog kineza kao sto je 840, i da sam prodao spravu za ok cenu, realnu. Jedino lepo u svemu je sto cu eto da promenim nesto, pa makar bilo sa konha na magarca, i sto ce ostati neka kinta za sledeci dac za ovaj ili b sistem, to cemo jos videti za koji. 

 

WTF ... zanima me koja je duzina USB kabla koji si dobio fabricki uz nano , jer ako je nesto mnogo kratko onda cu morati da nabavljam drugi, a pitanje je i koliko je kompatibilno da kabl bude duzi jer je kabl i napajanje , ne znam koliko je to vazno i ima li uticaja na rad uredjaja

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Филип said:

Bez ovakvog uredjaja koji si opisao na prilicno nipodastavajuci nacin, ogranicen si samo na CD medije (ako pricamo o CD plejeru). Ne moramo da pominjemo DSD fajlove, ali prilicno je dobre muzike snimljeno u "native" 24/96 rezoluciji (studijski masteri) da bi je se covek olako odrekao. Nemam nista protiv slusanja muzike samo sa CD-a, i sam imam dosta originalnih albuma koje volim i nemam nameru da prodajem.

Ako te uopste interesuje, sa zvucnog aspekta Melco se bolje dokazao u odnosu na racunar, ne bih se tek tako masio za novcanik. Btw, pokusao sam da pojednostavim sistem, ali ne na racun dobrog zvuka.

Ovako kako si napisao dosta lici na pricu o kiselom grozdju (sto je skroz legitimno), a pogotovo u kontekstu pisanja u trecem licu, sifra: rekao mi drugar.

super,uzivaj :thumbsup2..nista strasno se nije desilo,samo verovatno imate drugacije poimanje nekih stvari iz ovog sporta,sto sam bio preneo..moja greska:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

USB kabl jeste kratak, 20-tak cm koliko se sećam ali ga ne koristim. Spojio sam IFI kablom koji mi je ostao od E-MU eksternog DAC-a, plus još jedan USB (produžni). Ne zamaram se uticajem kablova jer ako može da prenese DSD128 bez problema (a može), ne verujem da bi bolji USB kabl uticao na zvuk. Uređaj radi u režimu baterijskog napajanja konstantno, tako da se tom problematičnim kablovima sprovodi samo digitalni signal. Kad ode baterija razmišljaću o nekom boljem kablu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, paja959 said:

mogu te povezati sa drugarem,ko da njega slusam :lol:..nudio mu lepo sa ovdasnjih oglasa Audiomeca DAC,naci cemo Mephisto transport za njega,rekoh mu i mashala...a ne to je 2 +strujasa , barem 1000 eura,i jedno 500 eura za dobar digit kabl,to je vec +1500..jest dobar ko lebac,iako gajimo sasvim razlicite preferense sto se ticke ovog sporta,ne mogu da ga ispratim nekad,makar kolko pokusavao to,iako se znamo jedno 35-40 godina sigurno

:D

Tako je kako je.

Ne žalim se. Vrijedilo je i uloženog truda i novca. Sad je dobro. Ali dok se došlo dotle, pa brate, isto kao i sa gramofonskim setapom. Sistem u sistemu.

I za gramofondžije je slična priča. Daj ručku, pa ožičenje, mc glava koja traži RIIA e, maàaa, step ap trafo pa.... idi begaj...

Sado, mazo, ali šta ćeš kad se voli. :blink:

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Toza said:

Tako je kako je.

Ne žalim se. Vrijedilo je i uloženog truda i novca. Sad je dobro. Ali dok se došlo dotle, pa brate, isto kao i sa gramofonskim setapom. Sistem u sistemu.

I za gramofondžije je slična priča. Daj ručku, pa ožičenje, mc glava koja traži RIIA e, maàaa, step ap trafo pa.... idi begaj...

Sado, mazo, ali šta ćeš kad se voli. :blink:

za svaki segment ovog sporta,da bi uplovio u neke mirnije vode,treba dati par kapi krvi,i proci ce i par kolateralnih steta,ovo ti niko nece moci iskupiti,ni 100 miliona postova sa internet sajtova....

cuj analogicari..nista mi ne reci :P..tu sam...:1038:..jos ne znam za pootvarane klinike za nas,al lako je moguce da ce se uociti potreba i za time...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam se javljao jer sam tek juce narucio spravu, nego jbt, toliko sam iskomplikovao kupovinu jednog malog dac-a da kao da sam kupovao svemirski brod, ali nema veze, nacitao sam se svega i svacega o dac-ovima za ovih 20 ak dana, saznao svasta, ma super, cak sam bio nadomak kupovine network pleyera coctail audio n15d ... natrcim slucajno na ovaj dac, nuforce udsd, procitam prvi review, i na osnovu ovog dela shvatim da je to ono sto hocu od zvuka, nesto mi je reklo narucuj, dosta vise palamudjenja oko prilicno jeftinog dac-a :D

 

The uDSD is not as bright as the uDAC 2 or the HDP.  Upon first listen, vocals and the midrange are much fuller and the highs are smoother.  This was consistent throughout my comparisons. The smooth highs do not necessarily sound rolled off, but there is not as sharp of an attack with higher frequency notes. This tends to make me infer there would be less sibilance, but I did not listen to any source material that I have ever encountered sibilance issues with. This makes for a sound that is much easier to listen to for extended periods.  The bass is also punchier, with more definition, and with better sub-bass than the uDAC2’s. 

 

Nadjem ga u Nemackoj, kupice ga drugar gore, sredinom sledeceg meseca ga donosi. I prilicno snizena cena od 135 evra je uticala na kupovinu. Kada stigne i usvira se malo, pisem utiske.

 

Nego, preporucuje se neki bolji usb kabl od fabrickog ( sta ovde gledati da se kupi ako neko zna nesto konkretno ) , i posto je napajanje iskljucivo preko usb-a, da se kupi usb hab sa napajanjem, i to ce kao malo da popravi zvuk, ne znam gde sam to procitao tacno, ali mislim da je ispravna preporuka, pa ako neko zna neki dobar komad usb haba sa napajanjem, neka kaze.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, moonru said:

Nego, preporucuje se neki bolji usb kabl od fabrickog ( sta ovde gledati da se kupi ako neko zna nesto konkretno ) , i posto je napajanje iskljucivo preko usb-a, da se kupi usb hab sa napajanjem, i to ce kao malo da popravi zvuk, ne znam gde sam to procitao tacno, ali mislim da je ispravna preporuka, pa ako neko zna neki dobar komad usb haba sa napajanjem, neka kaze.

Za kabl se slažem. USB kablovi nisu jeftini, mislim na dobre. FTA ima dobar kabl u ponudi, proveri  i Mkabl  zastupnici su za WireWorld kablove. Sa USB hubom sačekaj, probaj prvo  bez. Neka sve legne na svoje mesto. Javi utiske.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...