Jump to content


Pomoc oko kupovine DAC-a


moonru

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minuta ranije, ivanp said:

Izvini Jageru el si probo ti te od 100-200 evra?:D
Pa na osnovu toga sudiš!!?

Ma probao , donosio drug .. napalio se ko mali majmun na dac-ove . Kupio par komada po 500 jura i sve ih prodao u pola cijene . Dobrom izvoru te igracke od dac-ova su suvisne . Zvucno drugaciji ne i bolji .

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, moonru said:

Trebace mi jos jedan dac uskoro, pa bih tada kupio nesto bolje ako se ovo sto cu sada da kupim pokaze bledunjavo. Do skoro mi je dac bio ca840 koji ozbiljno radi, tako da cu znati da napravim razliku, i skapiram koliko novca cu morati da izdvojim za taj bolji dac da bi bio na nivou ca840. Ova faza je samo eksperiment sa necim do 200 evra sto cu ustvari slusati u sistemu b za koji mesec, a za taj sistem ce bilo sta raditi dobro, jer nije zahtevan. A more je ovih dakica, pa najvise pazim da ne kupim nesto bas bezveze, kao sto sam hteo dx3 gde bi bio zajeb. Za ova dva sto su mi u uzem izboru ne mogu da procitam nista lose sto se zvuka tice, presudice dizajn na kraju, taj fazon...

:heat

I ti zaista očekuješ od jeftinog dakčeta da nadmaši ca840?

Edit: za takvo zadovoljstvo će ti trebati prvo ostatak sistema da može da isprati taj nivo reprodukcije pa da ne pričam o DACu.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Toza said:

Gdje se to dešava?

To može samo na forumima i u bajkama.

Ca 840 je jedan ozbiljan uređaj.

ozbiljan uredjaj=dobar zvuk?..digitalni segment je valjda najcudniji u ovom sportu danas..tehnologija grabi napred vrtoglavom brzinom ,high tech ,jos nije garancija nizasta..prodavao sam drugarev XY CD/DAC(nov 6000US/eura/GBP pre cca 6-7 godina),sa sve odvojenim sekcijama napajanja po PS-u skoro pola godine dok ga konacno neko nije pokupio sa audio-markta,za manje no trecina zvanicne njegove cene..poslusao sam par svojih originalnih CDova preko njega..bolje da nisam....zali Boze vremena utrosenog oko cimanja ubacivanja u sistem,potrosene struje sto je trebalo kvazi za "warm up" oko njega....najveci model Melco-a je sad bio kod njega(nisam slusao,al da ima "kila u sebi" potpisujem )....ja ga pitam "i,sta sad?".."ocu Wadia 830"...:D

just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Sve ima svoje... i ne treba ovim jeftinim uređajima da zvuči bolje, čak ni jednako, kao CA840. Dovoljno je da zvuče dobro za svoju cenu i za sistem u koji treba da idu. Ako zvuče možda još i malo bolje od očekivanog to je pesma.

Sve ostalo je šiljenje one stvari - i od strane nekih sa jeftinim DAC-ovima koji često nemaju puno iskustva ali čvrsto veruju da njihov ljubimac zvuči kao 5x skuplji uređaji, kao i od strane onih sa skupim modelima koji se živciraju i na samu pomisao da to može da bude istina. :D 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, džonibigud said:

Slažem se. Zamolio bih svakog ko ima nameru da kupi DAC do 500 e da to ne čini. Mnogo je bolje da uplati na moj devizni račun sumu novca koju je planirao da odvoji za kupovinu DAC-a. Broj računa, po zahtevu, šaljem na pp...:)

Ne može na devizni, može samo vlasnik ili ovlašćeno lice. Jedino iz inostranstva. Moraće da ti uplaćuju na tekući u dinarskoj protivvrednosti.

:-)

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Aibo said:

Sve ima svoje... i ne treba ovim jeftinim uređajima da zvuči bolje, čak ni jednako, kao CA840. Dovoljno je da zvuče dobro za svoju cenu i za sistem u koji treba da idu. Ako zvuče možda još i malo bolje od očekivanog to je pesma.

Sve ostalo je šiljenje one stvari - i od strane nekih sa jeftinim DAC-ovima koji često nemaju puno iskustva ali čvrsto veruju da njihov ljubimac zvuči kao 5x skuplji uređaji, kao i od strane onih sa skupim modelima koji se živciraju i na samu pomisao da to može da bude istina. :D 

Ja priznajem da nemam puno iskustva sa DAC ima imao sam samo još jedan koji je bio oko dva ipo puta skuplji od ovog (a i to je ispod Tozinog limita). Ovaj je bolji. Nije to razlika nebo i zemlja ali ............. Imao sam i nekoliko CD plejera, ali to je za neku drugu priču.
Dakle ne sečem vene i ne cepam košulju! Čovek je napiso da se Topping nije obruko u poređenju sa čuvenim drvenim DAC om.:D:D
E sad što neki seku vene i cepaju košulju kad pričaju o svojim HiFi ljubimcima je neka druga priča. Frojdovska?

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, ivanp said:

Ja priznajem da nemam puno iskustva sa DAC ima imao sam samo još jedan koji je bio oko dva ipo puta skuplji od ovog (a i to je ispod Tozinog limita). Ovaj je bolji. Nije to razlika nebo i zemlja ali ............. Imao sam i nekoliko CD plejera, ali to je za neku drugu priču.
Dakle ne sečem vene i ne cepam košulju! Čovek je napiso da se Topping nije obruko u poređenju sa čuvenim drvenim DAC om.:D:D
E sad što neki seku vene i cepaju košulju kad pričaju o svojim HiFi ljubimcima je neka druga priča. Frojdovska?

Ne, ne, ne... nisam mislio da omalovažavam i da uvrijedim bilo koga, a nikako tebe. Taman posla.

Nemam ja ca 840c niti imam neki od toping dakova, ali sam slušao ca 840c I u drugom sistemu i kod sebe.

Vrlo mi je neobično, mada poštujem razloge, a i namjeru buduću da se kupi ozbiljnije, da se bilo ko odriče 840c tek tako. Pretpostavljam da je cd plejer, jer je prvenstveno cd plejer, prodat za šerpu ribe i da je novi vlasnik poprilično srećan. Ali to je tržište i ono diktira uslove. Cd plejere sve manje slušaju, sve je veća ponuda dobrih komada, prodaja zapela jer je pomama za dakovima i eto nekom sreće da se dočepa dobrog uređaja za ispod realnosti kintu.

Iz tog razloga i kažem da će jeftini dakovi teško da ga nadmaše. 

Današnji dakovi se razmeću detaljnošću, a ca 840 je upravo tu najači. 

Edit: ipak bi ga trebalo upoređivati sa svojom klasom.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, Филип said:

Melco radi iskljucivo kao digitalni transport, cemu poredjenje sa CD plejerom..

pa kolko ja vidim,taj Melco jos ne kuva kafu samo...

https://www.melco-audio.com/products/n1-mk2/

sto porediti neki moderni streamer/DAC/CD sa klasicnim CD plejerom?....hmmm,poslusas istu mjuzu sa streamera,pa sa nekog CD plejera (normalnog),sednes lepo i krenes razmisljati......to ti je isto ono,neko voli trandze,mocne,neko se zadovoljava sa umiljatim zvukom recimo jednog SET 845...

:D

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, paja959 said:

pa kolko ja vidim,taj Melco jos ne kuva kafu samo...

https://www.melco-audio.com/products/n1-mk2/

sto porediti neki moderni streamer/DAC/CD sa klasicnim CD plejerom?....hmmm,poslusas istu mjuzu sa streamera,pa sa nekog CD plejera (normalnog),sednes lepo i krenes razmisljati......to ti je isto ono,neko voli trandze,mocne,neko se zadovoljava sa umiljatim zvukom recimo jednog SET 845...

:D

Nijedan Melco nema DAC u sebi, to je bila Filipova poenta.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Zexx said:

Nijedan Melco nema DAC u sebi, to je bila Filipova poenta.

pa mene mozes pricati,nisam ga ja secirao ..tamo gde su ga oterali,tamo gde su ga oterali,bilo na raspolaganju odgovarajuceg DAC-a isto...B)..covek samo lepo doneo konkluziju,oce Wadia 830 (ponovo)...

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, paja959 said:

pa mene mozes pricati,nisam ga ja secirao ..tamo gde su ga oterali,tamo gde su ga oterali,bilo na raspolaganju odgovarajuceg DAC-a isto...B)..covek samo lepo doneo konkluziju,oce Wadia 830 (ponovo)...

I ja sam potpao pod uticaj novotarija kao i moj prijatelj Sale koga već nekokiko outa pominjem. Sve zbog "lakoće" življenja obojica smo se odrekli cd plejera u korist dakova, i...

I desi se to što se dešava... prvo se isprsiš za dobar dak, a da bi prosvirao kao cd plejer, isprsiš se i za usb, koaksijalni digitalni ili kakv već kabl, pa za softverče za komp, pa za linearno ili već kakvo napajanje, pa za usb/spdif konverter, džiter bag ... da ne nabrajam skalameriju koja usložnjava višestruko rukovanje itd itd...

Na kraju ponovo uporediš cd vs flac, preabereš se i ... oću opet wadiu. Jbg a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...