Jump to content


Intona USB 2.0 Hi-Speed Isolator


ab

Recommended Posts

IMG_20190221_163346.thumb.jpg.4a5aad4f0b790f19ce03496102e280ec.jpgIMG_20190221_163414.thumb.jpg.c0250cb701888bd1b2257d70fffa7e57.jpg

 

From the Intona web site:

The 7054-based USB Hi-Speed Isolator is a phy-level receiver/isolator/reclocker/repacketizer working at a bidirectional bandwidth of 480 MBit/s.

It receives and transmits USB data using a dedicated ULPI-transceiver, buffers and translates by our proprietary logic using FPGA technology and isolates using industry-leading RF-type isolators by Silicon Labs with least possible capacitance.

It does not translate or distort data packets like a hub but does reproduce and reclock the original data by 100%.

The circuit is a 50 ohms impedance controlled design. USB traces are matched to 90 ohms differential / 30 ohms single ended. The RMS jitter of the isolated downstream has been measured at 12.5ps.

By using a technology wellknown in digital communication systems called Spread Spectrum, any harmonics produced through periodic packet transmission (like 8kHz packet noise) could be eliminated.

The isolated side is supplied by our own proprietary and very carefully designed DC/DC converter followed by linear regulators. The USB output voltage is generated by the Analog Devices ADP125 linear regulator.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Leba ti, kako si provalio navigaciju na njihovom sajtu? 

Link ka USB kablu, za kupovinu? :D

Btw1. Divno da može direktno od proizvođača kupovina, Paypal, shipping...

Btw2. Group buy za pločicu verovatno najbolja opcija - malo cimanja i organizacije za puno sreće. 

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, ab said:

Leba ti, kako si provalio navigaciju na njihovom sajtu? 

Link ka USB kablu, za kupovinu? :D

Btw1. Divno da može direktno od proizvođača kupovina, Paypal, shipping...

Btw2. Group buy za pločicu verovatno najbolja opcija - malo cimanja i organizacije za puno sreće. 

:D

Otisao na intona.eu, redirektovao me na https://pro.intona.eu/en/products/ ,

kliknuo na taj model odveo me na

https://pro.intona.eu/en/products/7054

tamo kliknuo na Buy Now.  :)

Kabl izgleda ne moze direktno od njih ne uspevam da nadjem na njihovom sajtu.

Skup je kabl reklo bi se, 20cm je 285$ :blink:

 

BTW ja sam zainteresovan za plocicu, pa da pravimo ovde neku alu kutiju. :wub:

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, garson said:

:D

Otisao na intona.eu, redirektovao me na https://pro.intona.eu/en/products/ ,

kliknuo na taj model odveo me na

https://pro.intona.eu/en/products/7054

tamo kliknuo na Buy Now.  :)

Kabl izgleda ne moze direktno od njih ne uspevam da nadjem na njihovom sajtu.

Skup je kabl reklo bi se, 20cm je 285$ :blink:

 

BTW ja sam zainteresovan za plocicu, pa da pravimo ovde neku alu kutiju. :wub:

Ja ću svakako praviti neko eksperimentalno kućište (na kraju i alu) za igranciju i probe bez i sa linearnim napajanjem.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, Industrial verzija se preporucuje. Bio je i nekakav zahtev pri nabavci da se napomene a vezano za led diodu uredjaja, da li je normalna funkcija stalno blinkanje pa se to iskljucuje, morao bih da prelistam neke starije postove za tacnu info a nekako verujem da su to u fabrici usvojili za standard.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, garson said:

Mislim da je to je sredjeno pre nekog vremena novim firmware-om (valjda sad standardno dolaze bez blinkanja).

Ima li neki dobrovoljac da se raspita oko cene same plocice? :)

Plastična kutija približnih dimenzija koja liči na ovu fabričku u koju je spakovan izolator košta cca 700-800 dinara, pa nešto nisam siguran da tu može neka značajna ušteda da se ostvari. Ipak, ne košta ništa da se pita.:)

Link to comment
Share on other sites

PCB only verzja izgleda dolazi u drugoj dimenziji od one već skutijane u slobodnoj prodaji:

IMG_20190303_105646.jpg.302f9b7f5472a5d755abc605c5fbf228.jpg

Dimenzije kućišta iz slobodne prodaje:

51216intona2.png.596c03a43b21f08e38d87eb26b584312.png

PCB unutar kućišta iz slobodne prodaje:

51216intona3.jpg.ca601d335a8e6cea25270ac0f8847254.jpg

Možda ipak postoji neka značajnija razlika u ceni pri nabavci PCB only verzije, mada sada je to nova verzija sa izolacijom do 5kVRMS na 480 MBit/s umesto ove od 2.5kVRMS na 480 MBit/s u slobodnoj verziji.

 

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

PCB only verzja izgleda dolazi u drugoj dimenziji od one već skutijane u slobodnoj prodaji:

IMG_20190303_105646.jpg.302f9b7f5472a5d755abc605c5fbf228.jpg

Dimenzije kućišta iz slobodne prodaje:

51216intona2.png.596c03a43b21f08e38d87eb26b584312.png

PCB unutar kućišta iz slobodne prodaje:

51216intona3.jpg.ca601d335a8e6cea25270ac0f8847254.jpg

Možda ipak postoji neka značajnija razlika u ceni pri nabavci PCB only verzije, mada sada je to nova verzija sa izolacijom do 5kVRMS na 480 MBit/s umesto ove od 2.5kVRMS na 480 MBit/s u slobodnoj verziji.

 

To je embedded verzija, ova bez kutije je identična onoj skutijanoj verziji.

https://intona.eu/de/products/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Stigle nove Intone. :loveface Izgleda da je popularnost u HiFi-ju dovela da sada izgledaju kao HiFi komponente. Od noviteta tu je aluminijumsko kuciste, konektori su konacno na istoj strani, postoji konektor za eksterno napajanje, pored USB2.0 verzije tu je sada i USB3.0 verzija. USB2.0 verzija sada ima Extended Isolation: 5kVRMS, stara 2.0 Industrial je bila 2.5kVRMS.

Cene su malo vece, ali potpuno opravdane. 2.0 verzija je 309e (stara Industrial je bila 289e), a 3.0 je 319e.

USB 3.0 SuperSpeed Isolator

USB 2.0 Hi-Speed Isolator 5kV

7055-c.jpg

7055-c_front.jpg

7055-back.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...