Jump to content


Najstariji snimci tradicionalne srpske i ine muzike?


anubisgrau

Recommended Posts

Pozdrav kolege, zanima me da li ovde imamo nekog ko bi mogao da uputi na najstarije javno dostupne snimke srpske i srodne balkanske muzike iz srpske kulturne sfere (bosna, delimicno makedonija). Ili snimci na izdanjima ili mozda cak neki You Tube kanal.

Po mogucnosti nesto starije od ovakvih stvari, mislim na period izmedju 2 rata.

 

Uzor mi je ono sto se moze naci od grckog rebetika, muzike koja velica urbani zivot Helena u Maloj Aziji i kasnije nakon iseljavanja za Grčku

 

 

Imamo li ista sacuvano iz 30-tih....?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Digitalizacija arhive Radio Beograda koja bi trebala da bude najveci izvor trazenog materijala, pocela je prosle godine i trajace godinama. Nije mi poznato na koji nacin ce digitalizovani materijal biti dostupan siroj javnosti. 

Cuo sam za http://www.audioifotoarhiv.com , privatni pokusaj da se ponesto skupi, objavi i sacuva od zaborava.

Link to comment
Share on other sites

Ajde ko je u mogućnosti da uleti u neki arhiv, recimo Radio Beograda, ili neki bilo koji u bivšoj zemlji, pa da podelimo.Ipak je sve to naša zaostavšina, i trebalo bi da bude dostupna svima, naravno u highres formatima:D.Dosta toga je digitalizovano, ali ja više nemam kontakta da bih mogao da tražim.Odoše ljudi na onaj svet, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...