Jump to content


Podnostojeći zvučnici


savam93

Recommended Posts

Zdravo ljudi,

Ovako stoje stvari, tek ulazim malo dublje u celu priču, nemojte zameriti na neznanju. 
Posedujem gramofon Sony PS LX300USB kao i risiver Sony GX70ES na koji su povezani stari zvučnici spašeni bacanja.
Želja mi je da za početak kupim neke podnostojeće zvučnike po mogućstvu nešto viših dimenzija, polovne naravno.

Budžet je prilično ograničen okvirno 150e.

Nešto što sam gledao do sada su JBL (LX700, LX750 i MK1000), Philips FB840. Ili neke Magnat. 
Da li bi neko mogao da mi preporuči neke zvučnike u tom rangu ili makar nešto (marku ili seriju zvučnika) na šta bih mogao da obratim pažnju pri odabiru.

Hvala vam :) 

Link to comment
Share on other sites

Tvoj budžet je jednostavno premali za bilo kakve podnostojeće zvučnike, osim ako te ne zanima boombox zvuk sa muljavim basom svuda po sobi, prenaglašenim gornjim basom i donjim srednjim i tssss visokim. Takav zvuk će te umoriti posle nekoliko dana. Moj savet je da potražiš neke matore regalce u solidnom stanju. Za taj novac može da se nađe neki Grundig ili Philips.

EDIT: evo su, kao lutke:
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/Grundig-Super-Hi-Fi-Box-850a-Profesional-72952412-oglas.htm?filter_id=155916229#photoBig

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako se uklapa sa Sony-jem ali poslusao bih starije podnostojece kompresione MB Quart modele, npr. 610S (na KP trenutno ih nema u dobrom stanju, bar nisam video), 690, 350 itd.... i jos jedan glas kao i Willi, Grundig kompresioni trosistemci (imao minimum 3 para, sve zvuce fantasticno). Mala napomena za Grundig, ako ih eventualno budes kupovao obavezno gledaj da budu sa originalnim  kablom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...