Jump to content


Stereo @ InSides (dŵr & Friends).


InSides

Recommended Posts

2 sati ranije, dj.nik said:

Men' se čini da ovo nije do kraja dobro odrađeno. Ok za donju rupu na pločici, ona nema zavrtanj-šraf ali metalizacija oko i u samoj rupi štampane pločice je obično vod mase pa mi izgleda da taj gornji šraf ipak pravi (ili može da napravi, pomeranjem) kontakt sa štampanom pločicom, ovako sa podmetnutim ravnim plastičnim podloškama iznad/ispod. anHr7fI.jpg.3116108b3bbd3e2fb514d7c8369234ea.jpg

Levi sraf se ne gadja sa rupom pa ga i ne koristim. Desni sraf sam umotao u krep traku, a sam sraf je manji od rupe pa nije ni zavrnut prakticno vec samo prolazi kroz rupu. Tako da valjda nema nigde kontakta. Mada cu proveriti jos jednom, posto nisam ubacio karticu jos uvek.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, garson said:

Levi sraf se ne gadja sa rupom pa ga i ne koristim. Desni sraf sam umotao u krep traku, a sam sraf je manji od rupe pa nije ni zavrnut prakticno vec samo prolazi kroz rupu. Tako da valjda nema nigde kontakta. Mada cu proveriti jos jednom, posto nisam ubacio karticu jos uvek.

Može tako, a može i ovako, što rek'o ciga:;)

https://www.mgelectronic.rs/plastični-3

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

Insides, hajde napiši/oslikaj po koju pametnu rečenicu o poseti divljih hordi sa severa B)

ja čuo da su išli posle posete kod tebe na elitnu kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju u Velesu zbog vraćanja vilice na mesto...

Ја се искрено надам да им се допао систем, а знам да им се допала клопа. :)

Али незахвално од мене да причам о систему, да сачекамо да се врате кући и да сами кажу бар нешто пре него додам своје импресије.

Били су, за чудо, веома пристојни. :D

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, InSides said:

Ја се искрено надам да им се допао систем, а знам да им се допала клопа. :)

Али незахвално од мене да причам о систему, да сачекамо да се врате кући и да сами кажу бар нешто пре него додам своје импресије.

Били су, за чудо, веома пристојни. :D

strljpljen-spašen

Link to comment
Share on other sites

Bijo, slujšo, uvo ostavio....

Ajd polako sad. Po drugi put sam posetio  Insajdsa, ovaj put sa Superfijem. Šta reći. Gramofon po meni još onda dovršen, Marjan je " doradio". To samo govori o tome, koliko mi "audiofili" uklopljeni u svoje male vizure, i naviknuti na naše "sveznanje" možemo lako da pogrešimo. Gramofon sad ima dve ručke. ( naravno 12-ice). Koji će mu to, dosta i jedna, reći će gomila audiofila unapred ( i ja bi im se pridružio pre)...MA NIJE!!!  Sprava je takva da mu treba još jedna (treća) čisto da bi mogao da bude još raskošniji, a i da bi mogla da se vrši komparacija što ručki, što glava. SME 12 sa SPU #1 radi fenomenalno. Druga sa Rondo redom by Salaj radei fenomenalno. Koja  je bolja...ona koja Vam više odgovara. Glupom analogijom bih rekao benzin il dizel, pa ko šta voli. Svaka ima svoj šarm. Meni bliža bila SPU, valjda zato što slušam Salaja kući, a zna se da je tuđa trava uvek zelenija. Zvuk gramofona brutalan. Neverovatno kako Devijalet isprati svaku "osobenost" obe glave, koliko jasno daje razlike. Ponoviću još jednom. Devijalet je čudo, šta god HI FI čistunci govorili o njema napamet a da ga većinom nisu ni čuli, ili su ga slušali loše setovanog. Olimpike fenomenalne. Bas iz 7 inča maltene ko iz mojih 15ica, u svakom slučaju precizan, i pravih dimenzija. Prošli put, bilo je malo  ( ali zaista samo malo) bubanja basa na nekim pozicijama u sobi, sad od toga ni traga. Marjan je zvučno istretirao sobu, i zvuk je dobio još lepote. Gomila nas je ubacila dosta para u uređaje, a da nije pipnula sobu, pokazalo se da za ne tako veliki novac i to može da se sredi. Između dve posete je sredio i kablažu. Sve je to na kraju rezultovalo krajnje prirodnim dobrim pa i ako hoćete zvukom koji svaki od nas audiofila treba bar jednom u životu da čuje, kako bi znao u kom pravcu ići. Ovo nije ulagivanje vlasniku sistema, već moje iskreno mišljenje. Toliko je bilo dobro, da prvih par sati nisam hteo da probam ni žoltu ( da bi mi uši bile čiste od etila), e posle sam od čiste zavisti morao da utropim zlo u  tugu, što nisam vlasnik takvog sistema. Opet tuđa trava, bolji sistem, šta god al lepota. Baži pite pastrmalije i skara biće predmet nekog drugog posta.

 

Marjane, hvala još jednom, Divno iskustvo i prelep provod. Vidimo se u Bg što pre...I mi svašta nešto imamp, nismo ni mi gubavi:D

Link to comment
Share on other sites

InSidesova posvećenost svakom detalju nije ni mogla da ima drugačiji epilog. Pomalo ljubomoran što nisam imao prilike da poslušam njegov sistem, ali sa velikom radošću čitam ovakve predivne reči o sistemu koga krasi besprekorna estetika ovenčana vrhunskim zvukom.

Samo napred!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, zflazar said:

strljpljen-spašen

Елем, овог викенда, имао сам среће угостити Милосава и Суперфија. Фалио још бар неко из Зрењанина, и још неко из Ниша, и још неко из Београда, али о томе ћемо идући пут, надам се. Кажем среће зато што ретко имам прилике локално угостити људе који воле музику, па би да причају о музици, а не провести целу посету убеђивати ме да се мењамо (што уређајима, што плочама).

Гости стигли у суботу поподне, па сам имао прилике угрејавати систем током целог дана док сам брисао прашину. У најмањој руци, хтео сам стабилизирати лежај грамофона након мини сервиса прошлог викенда (испирање осовине и чауре, провера газне површине и подмазивање).

Систем

Мићина ранија посета је била неколико недења пре презентације система овде, па се нешто променило, како је и испраћено у овој теми. Укратко, (1) сва каблажа је промењена - потпуни AudioQuest склоп, свуда PSC+ бакар у комбинацији са DBS ширмом на све жице, укључујући и струјни кабал, (2) промењена је газна површина грамофонског лежаја, (3) реконфигуриран HTPC сада за ексклузивну употребу за Roon + TIDAL, (4) инсталирана озлоглашена звучница која је раније била позната како Rondo Red и (5) додат широкопојасни дифузор на задњем зиду.

Остатак система је Мићи познат од прије. Суперфију је све ново. :)

Сесија #1

Слушање смо започели са дигиталним фронтендом - HTPC преко Audioquest Coffee USB кабла право у Devialet, Roon + TIDAL HiFi са софтверске стране. Roon је подешен на Exclusive Mode, учесталост семпловања Devialet-а до 192kHz. Преслушан материјал је био најмање lossless (TIDAL HIFI), а један део и TIDAL Masters (MQA). Девиалет не распакује MQA потпуно, већ се ослањамо на делимично распакивање које ради Roon.

Закључак је био да систем ради адекватно, са чиме се ја потпуно слажем. Дигиталија није никад била примат овог система, али је пуно боља од ранијег решења (неоптимизовани Macbook Air са Cinnamon USB каблом). Како немам (и не планирам) инсталирати било коју варијанту транспорта за CD-е, препоруке за напредак су биле редом оптимизације компјутера и евентуално експериментирање са софтвером.

Након једног сата, прешли смо на аналогију.

Вишак времена фокусирали смо се на SME ручицу са монтираним Ortofon SPU #1 E. За потпуност извештаја, параметри Devialet-овог phono улаза су следећи:

  • Улазна осетљивост 0.18mV;
  • Оптоварење 100Ω;
  • RIAA 1976 крива.

Слушали смо веома разновидну селекцију (*), између којих:

  • Dire Straits - Communique;
  • Manu Katche - Neighbourhood;
  • Sade - Diamond Love;
  • Alicia Keys - Songs in A Minor;
  • Eddie Hazel - Games, Dames and Guitar Thangs;
  • Funkadelic - Maggot Brain;
  • Parliament - Clones of Dr. Funkenstein;
  • Vlatko Stefanovski & Miroslav Tadic - Krushevo;
  • Lester Bowie - Rios Negroes;
  • Art Ensemble of Chicago - Les Stances a Sophie;
  • Chuck Mangione - Children of Sanchez;
  • Queens of the Stone Age - Songs for the Deaf;
  • Radiohead - OK Computer;
  • Art Ensemble of Chicago - Urban Bushmen;
  • и сигурно заборављам сијасет других плоча.

(*) Ако некога интересује, могу додати информације о индивидуалним издањима, само да се дочепам времена уз плоче.

Звучници су мало извученији у простору (неколико центиметара) али то је значајно побољшало off-axis одзив Сонуса.

Систем је произвео оно за што је и дизајниран. Звук пун, временски тачан, са јасно дефинираним трајањем тона. Тајминг је мени критичан, и надам се да сам успео демонстрирати гостима начине на који сам ја (по мени) постигао оно за чиме сам трагао.

У току слушања, неколико смо пута покушали упоређивати плоче са истим издањима на TIDAL-у, али се након пар минута, враћали на плоче. Закључак је био у линији "није дигиталија уопште лоша овде, али нема шта да ради поред ове аналогије". И тако остали "на игли" до краја сесије.

Завршили смо сесију негде око 21:00 да не би изгубили резервацију за клопу - од силног узбуђења домаћин није ништа јео цео дан.

Сесија #2

Недеља ујутро, почели са грамофоном, без неког плана око шта слушати конкретно. Бирали смо плоче насумично из гомилу поред гарнитуре, али мало више причали о философији звука, шта се коме свиђа, као и специфичностима Devialet-а, и како функционише цели Devialet екосистем.

Кратко након тога, на реду је било мало изненађење које сам припремио гостима (надам се пријатно):

7vkkFdX.jpg

Ради се о прототипу грамофона који је, колико сличан, толико различит од свог старијег, већег брата.

Грамофони деле исти погонски склоп, тип (али не и димензије) лежаја, како и основна поставка. Разлика је у мањем тањиру који је, овај пут, један, и израђен потпуно од POM-а. Такође, грамофонска база има минималистичко вешање (нипошто је не бих назвао супшасијом) као део експеримената умањивања грамофона без значајних губитака перформанси.

Грамофон смо слушали у крајно неидеалној форми - (1) потпуна аутоматска регулација брзине није била завршена, (2) ручица је трансплантирана од другог грамофона помоћу столарске стеге и (3) подешавање геометрије је било, благоречено, непостојаће, али хтео сам добити неку идеју дали је генерални правац добар.

Рано је уопште дискутирати око тога дали сам успео - гости су били веома љубазни и поздравили досадашњи рад, али остало је договорити још једну сесију када се грамофон и ручица за њега заврши.

Ту је негде поново дошло време за клопу, па искључили систем. :)

За крај, надам се да нисам сморио. Ако сам нешто пропустио, додавајте. Ако је нешто нејасно, питајте.

До следеће посете, којој се још сада радујем.

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem sve što Marjan napisao. O novom "gramofončččiććću" namerno nisam pisao ništa, ko velim, kad se završi...

Onako, na "sakato" slušanje, odmah da kažem. Nije to bilo baš toliko loše podešeno. Naravno da može i bolje, ali ovo čisto kao predjelo za buduće slušanje. Pokazao je mnogo "mališa" sa Salajem. Salaj mi se, onako na sakato podešavanje jako svideo, i radio je kao zmaj, da ne videh stegu, rekao bih al ga namesti. Odmah da kažem VTA i overheng su bili pa skoro ok. Al polako, Doakaće svemu tome  Marjan, siguran sam. Na prvom mestu, gramofon je fenomenalno zamišljen, sa neverovatno velikim WAF faktorom. To bi svaka supruga u kući poželela. Retko kada se sklope sonične i dizajnerske karakteristike, a Marjan to uspeo. Čak, pre bih imao "mališu" ( ovo shvatite čisto kao zezanje na temu imena, pošto je i ovaj impozantnih dimenzija, a prema onom "većem" gramofonu i šleper je mali), što zbog, pa recimo, lakše finansijske konstrukcije dolaska do istog, što zbog beskompromisnosti kvaliteta i dizajna u dva " mala" pakovanja. Prelepa sprava koja zaslužuje mesto u bilo kom HI END sistemu, ali i na bilo kojoj izložbi novog dizajna.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine Milosave prelepi postovi!!!

Čitajući ih na momente sam sticao utisak kao da sam i sam bio tamo.

Gospodine InSides, neverovatna kreativnost i posvećenost ne može imati drugi do apsolutno besprekoran rezultat.

Možete biti ponosni postignućima, koje nam je gospodin Milosav tako briljantno predstavio; a koja siguran sam prevazilaze region.

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem sve sto je @Milosav napisao. 

nekako sam ocekivao da je gramofon sjajan ali Devialet i Sonusi su me ostavili u cudu.

Oba gramofona su prelepa, nekako mi je ovaj novi vise room-friendly i ako zaista isporuci 90-95% onoga sto veci i stariji brat moze, Marjan je napravio neverovatan posao.

SPU i SME 3012 su izgleda pravljeni jedno za drugo? Salai mi je ostao u senci SPU-a. Sorry @grozni :P

A Devialet? Hmm...posle Luzmana drugi integralac sa kojim bih mogao u penziju. Fono stage mu je sjajan. Ne znam kako su to napravili (A/D konverzija,...) ali da radi sjajno, radi! Uz sva moguca podesavanja ako sam shvatio, prepoznaje i krive po kojima su snimane (riaa, decca,...) 

Zvucnici su na sjajan nacin prezentovali svaku vrstu muzike ali na moje zaprepastenje Queens of Stone Age (No one knows) sam cuo bolje nego ikada do sada!( @paja959 ima dobre muzike i posle 70-80ih, preporucujem poslusati :))

Olimpika je bas optimizovana za prostor kod Marjana i lakocom je punila prostor zvukom. Bas ni jednog momenta nije bio boomy. Bio je jako dubok i sjajno kontrolisan. U odnosu na starije Sonuse ovo mi se mnogo vise dopada (elekte, minime, kremone, guarneri memento). Prava all-round kutija. 

Mnogo hvala @InSides na gostoprimstvu i nadam se da cu imati prilike da uzvratim istom merom!

LP,

Sfi

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

"Lester Bowie - Rios Negroes;

Art Ensemble of Chicago - Les Stances a Sophie

Art Ensemble of Chicago - Urban Bushmen"

:wub:

Права ствар. :) Les Stances a Sophie је мало сирово снимљен, али добро се чује.

1 sat ranije, anubisgrau said:

Koliko je Ortofon SPU #1 E u Makedoniji? Jel su dole i dalje niže cene za fabrički Ortofon od Srbije?

Ниже од Ортофонове MSRP. Али ја сам први пут чуо за тај чувени попуст од људе који су куповали у Србији.

С'тиме да је Ортофонова нова продукција мачка у џаку. Ја сам већ оперирао SPU - писао сам о томе овде.

1 sat ranije, Филип said:

Respect za akciju, treba umeti ovako uzivati :thumbsup2

Увек си добродошао. :)

51 minuta ranije, Srecko said:

Možete biti ponosni postignućima, koje nam je gospodin Milosav tako briljantno predstavio; a koja siguran sam prevazilaze region.

Све је добро док постоји дружба. Искрено, најсрећан сам због тога. :D

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, SuperFi said:

Zvucnici su na sjajan nacin prezentovali svaku vrstu muzike ali na moje zaprepastenje Queens of Stone Age (No one knows) sam cuo bolje nego ikada do sada!( @paja959 ima dobre muzike i posle 70-80ih, preporucujem poslusati :))

Ово је стварно вредна похвала, хвала ти. :D Мада сам сигуран да је то највише због SPU-a. :)

Опет, веома ми је драго да сте дошли. Супруга је рекла - све си добро очистио, могу ти опет другари доћи да се играте. :D

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, SuperFi said:

Naravno da nije. A sta znaci :1038:?

 

nikad mi taj snimak nije bio jasan 100%  sto ga tolko forsiraju jos '80 po vanjskim casopisima...ajde,dinamicke spice,i to je valjda to.....mucili me sa time na nekim mocnim B&W zvucnicima iz D serije,i nekim mrgama od monoblokova na DIYPass iteraciji,al se ja nisam dao,nije to bilo jos tako jako davno :D

 

2 sati ranije, InSides said:

Права ствар. :) Les Stances a Sophie је мало сирово снимљен, али добро се чује.

ovo je vec s moje strane podrzavano,rani AAOCH,kao i ostala freejazzerska stremljenja su bolji pokazatelji kako zvuce ne ili manje manipulisani snimci,prvo ad hoc improvizacije nisu davale opcije za usputna "sminkanja/doterivanja/ponavljanja",pretezno low budget uslovi,nisu dozvoljavali prilikom lanca snimanja "prevelika manipulativne prostore" ni sa tehnicke strane,,tako da je to manje vise u vecini slucajeva "as it was"..svaka ti se dala da si imao mooda da im to pustis,a i njima sto su to odslusali :thumbsup2:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...