Jump to content


Stereo @ InSides (dŵr & Friends).


InSides

Recommended Posts

1 sat ranije, Green said:

Allo USBridgeSignature player

Хвала на предлогу. Почео сам разматрати ово од пре неки дан, од када је @Aibo напоменуо да постоји. :)

Ова опција се не може поредити са NUC-ом, највише због тога што не може да погони Roon Core, већ само да вози endpoint. Allo користи неки алтернативни чипсет за Ethernet (AX88179), али са ограниченим протоком (~330Mbps).

Свакако, ако се икад пребацим на неки алтернативни софтвер (типа Volumio) то би била интересантна опција за срце дигиталије, а не само endpoint.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, dj.nik said:

A ako je cilj samo strimovanje - nabavi fabrički repariran iPhone 6 ili 7 sa njihovim 'Lightning' portom, što kraći kablić i voila, perfektan strimer, za $70- $100 (nisam proveravao sada ali je bilo ovakvih akcija i sigurno će ih biti)

1. Gde to ima?

2. Može li da radi sa ios13 i priključi hard disk?

3. Kako da se remote kontroliše? 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Ima po Amer'ke najviše (Wallmart i slične radnje, google izbaci i Refurb.me na primer)

2. Ovde je Internet Strimovanje u pitanju. Dakle, pretplata na Tidal, Qobuz, HiRes, AmazonMusic i slično.

3. Instaliraš odgovarajuću aplikaciju, Tidal, Qobuz, HiRes, AmazonMusic i tako dalje

Varijante sa lokalnim strimovanjem su druga postavka a to se da uraditi na stotinu načina

EDIT: 3 Daljinska kontrola.

Verovatno mogu da se povežu dva telefona, nisam ulazio u rešenje, cilj je dobar zvuk prvenstveno.

Lično ne koristim niti volim zatvorene opcije 'samo moja aplikacija za ovo i ono' i 'kupi pa klati' :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, VU metar said:

Hub na Lightning to USB3 Camera Adapter.

То би се ваљало проверити, независно од употребне вредности овде. Наводно постоје хабови који то могу, али нисам проверио лично.

54 minuta ranije, dj.nik said:

2. Ovde je Internet Strimovanje u pitanju. Dakle, pretplata na Tidal, Qobuz, HiRes, AmazonMusic i slično.

Принципијелно, јесте. Све више сам на мишљењу да и код мене би ваљало прописно поделити дигитални ланац како сам и навео у ранијој поруци. Најмање на (1) сервер / јадро, (2) плејер / ендпоинт и евентуално (3) складиште / НАС.

Само да нема толико плоча за куповање. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Delija said:

Mozda da ti predjes na Expert Pro i da skratis taj lanac ;)

Можда. Али једино кад овај садашњи оде у вечна ловишта. :)

https://help.devialet.com/hc/en-us/articles/360000973669-Streaming-sources-in-Expert-Pro-with-Core-Infinity#h_Sources

Немам у близини Expert Pro да видим како ово шљака. ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пре тачно годину дана, изјавио сам следећe:

On 26.2.2019. at 22:42, InSides said:

Пројекат је имао најпрецизнији могући буџет, релативно тачан временски оквир (укључујући и одлагања испорука) и забрана за велике промене. Грамофон је рађен у етапама, и када је свака етапа завршена, нисам се враћао назад. Евентуалне идеје за побољшана стоје у позадини за неко друго време.

Колико и да је без везе цитирајући себе,  у овоме случају то себи оправдавам зато што сам знао да идемо на фазу побољшавања. Идеје за побољшавање сам складирао и одбацивао скоро две године - сматрао сам да тако не би никад завршио иницијални пројект...

...али, пар година касније, (1) филтрација идеја, (2) научивши нове вештине производње, (3) доступност нових технологија (за мене) довеле ме до тога да се ухватим у костац са пројектом побољшавања (тзв. upgrade) окоснице система, грамофон којег сам назвао dŵr.

Шта радимо овај пут? Пројект има 5 (пет) фаза:

  1. Лежај. Нови лежај, и нова структура за прихват лежаја, као директни резултат рада на грамофону ŵlith. Очекивани резултати су стабилнији рад, боља подношљивост масе, како и смањен укупни noise;
  2. Мотор. Нова кутија за мотор, моноблок изведба, нова ременица. Очекивани резултати су боље хлађење мотора, мањи belt slip, како и смањен укупни noise;
  3. Напајање. Нови поклопци кутије за напајање, конверзија у double-decker, како би интегрирао екстерни свичер, додао конекторе за лакши приступ микроконтролеру, и коначно мастер прекидач;
  4. Микроконтролер. Интеграција нове верзије микроконтролера, Arduino Nano Every, чији већи мемориски капацитет омогућава више функција контролера, како и коначна интеграција аутоматског прерачуна нивоа wow-а (као компонента W&F); и,
  5. Ручица. Конверзија SME 3009 у SME 3012, како би имао још један носач за SPU, и попунио треће празно место за ручицу. Ако има интереса, ово би најверојатније ишло као посебна тема, за више детаља.

Писаћу овде како се која фаза завршава, у нади да моја искуства могу помоћи и другима. Код и кључни детаљи, као и увек, иду на GitHub.

До фотографија готових компоненти, технички цртеж новог лежаја:

kVhswFY.png

Link to comment
Share on other sites

Пре консолидације радова на грамофону, једна међуфаза, која се спремала скоро пола године.

5dmOZlP.jpg

Furutech FP-SWS (G), две јединачне позиције које мењају досадашње Busch-Jaeger модуларне утичнице.

Набављене пре скоро три месеца путем Kemp Electronics-а током службеног пута, и чекали добру вољу молера.

Свакако, да буде иронија набавке већа, пар недеља пре монтаже, локално отворио официјални дилер Furutech-a.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Ајд у здравље

Ако ништа више, лепше изгледају...

...штета што су сакривени грамофоном. :|

2 sati ranije, vdzele said:

Imam istu. Nalepio po četiri antivibracione od po fi10mm na spoljnem delu kućišta. Dobio izuzetne rezultate.

Који је принцип рада тих антивибрационих ствари? Налепнице неке?

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, ab said:

Мени није битан звук, само да ми буду лепа. Ипак бих хтео да ми не буду и улепљена. Може ли то?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zalepi sa unutrašnje strane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...