Jump to content


Stereo @ InSides (dŵr & Friends).


InSides

Recommended Posts

Evo malo igrarija na 3D printeru na temu "Low Profile PCI Bracket"...B) Ovo je prva, "sirova" verzija, doduše pogrešnih dimenzija:lol:, ali koliko sutra stiže ispravna... Ova USB kartica je izvađena iz nekog HP računara i izgleda ozbiljnije od uporedivih kineskih "no-name", a za sada je od modifikacija planirana samo zamena kondova odgovarajućim Sanyo OS-CON i eventualno neka EMC/EMI zaštita.

IMG_20191021_151924_1.jpg

IMG_20191021_151916_1.jpg

IMG_20191021_151933_1.jpg

IMG_20191021_151940_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, garson said:

:thumbsup2

Ne vidi se cela kartica, ima li dodatni konektor za napajanje? Ako ima, mozda moze da se napaja samo preko dodatnog, ukoliko se pinovi na pci-e konektoru disejbluju?

Ima SATA konektor za napajanje, ali ga verovatno neću ni spajati, jer oba DAC-a koja imam imaju sopstveno napajanje, od kojih ovaj jedan ima baterijsko. Ostalim USB uređajima koje imam, a koji se napajaju sa USB porta, kao recimo M2tech HiFace 1 i 2, dovoljan je i napon koji dobijaju preko PCIe slota. Inače, nisam potpuno siguran, ali mislim da je napajanje sa PCIe slota čistije od ovog preko SATA ili Molex kabla.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

Evo malo igrarija na 3D printeru na temu "Low Profile PCI Bracket"...B) Ovo je prva, "sirova" verzija, doduše pogrešnih dimenzija:lol:, ali koliko sutra stiže ispravna...

Одлично. :) Који си модел користио?

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, InSides said:

Одлично. :) Који си модел користио?

Jedan od onih sa linka koji si postavio, bez ikakvih otvora i bez ušica za šrafove, pa su naknadno dodati, kao i ona ojačanja sa zadnje strane. Prilikom modifikacije u Rhino 3D softveru nekako nam je promaklo da je visina 90 umesto 80 mm...:unsure:

Edit: podebljane su i ušice za šrafove u odnosu na originalni metalni model jer ta dodatna debljina ionako ničemu ne smeta, a omogućava da se u njih direktno zašrafe originalni šrafovi.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Jedan od onih sa linka koji si postavio

Cool. Мени тек следи принтање bracket-а за EC04-E - нисам сигуран дали је боље да адаптирам неки од тих модела или да дизајнирам нови. Би ли поделио готови модел овде?

Kоје су вредности кондензатора које би заменио OsCon-има?

И још, питам се колика је компликација заменити осцилатор са нешто "озбиљнијем" - колико могу да се сетим, то је била популарна модификација за CD плејере пре неко време.

Link to comment
Share on other sites

Just now, InSides said:

Cool. Мени тек следи принтање bracket-а за EC04-E - нисам сигуран дали је боље да адаптирам неки од тих модела или да дизајнирам нови. Би ли поделио готови модел овде?

Kоје су вредности кондензатора које би заменио OsCon-има?

И још, питам се колика је компликација заменити осцилатор са нешто "озбиљнијем" - колико могу да се сетим, то је била популарна модификација за CD плејере пре неко време.

Podeliću finalnu verziju u STL formatu kada bude prošla QC (mene).;) Ipak, ne garantujem da će odgovarati za svaku USB karticu s 2 USB porta, ali imam negde u kući i neku kinesku, pa ću baš da uporedim.

Kondova nema previše, samo tri, od čega su dva 220uF 10V i jedan od 100uF 16V. Razmišljao sam i o zameni oscilatora, ali ovaj je u SMD pakovanju i zahtevao bi eksternu pločicu sa sopstvenim napajanjem, svakako ne baš jeftinu, što onda isplativost celog poduhvata dovodi u pitanje jer za slične pare se kupuje gotovo rešenje kao što je recimo SOtM. Nisam još uvek proveravao kolika je preciznost ovog konkretnog oscilatora, ali znam da postoji pin-compatible verzija ±5ppm za neke sasvim prihvatljive pare, pa će sledeći upgrade svakako ići u tom pravcu. Iskreno, i dalje mi je pomalo nejasan uticaj tog oscilatora u asinhronoj vezi gde je oscilator u DAC-u zapravo "komandant parade".:rolleyes:

hpusb.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Zexx said:

Iskreno, i dalje mi je pomalo nejasan uticaj tog oscilatora u asinhronoj vezi gde je oscilator u DAC-u zapravo "komandant parade".

Размишљам набавити још један комад EC04-E. Није прескупа, а овај други комад би био "контролна група за модификације".

Па се онда лако да утврдити дали уопште има смисла мењати ове ствари.

П.С. Претраживао сам Mouser каталог за OCXO. :( Након што сам видео те цене, уопште ми није јасно како се продају USB карте са OCXO по ценама које су ниже за цене самог OCXO-а.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, InSides said:

Размишљам набавити још један комад EC04-E. Није прескупа, а овај други комад би био "контролна група за модификације".

Па се онда лако да утврдити дали уопште има смисла мењати ове ствари.

П.С. Претраживао сам Mouser каталог за OCXO. :( Након што сам видео те цене, уопште ми није јасно како се продају USB карте са OCXO по ценама које су ниже за цене самог OCXO-а.

Jeste to čudno, ali kad vidiš te cene, onda je jasnije zašto ozbiljni samostalni master clock uređaji koštaju toliko, odnosno u skladu sa cenama OCXO koji su u njih ugrađeni. Moj DAC doduše nema OCXO, ali daleko od toga da su unutra standardni oscilatori kakvi se ugrađuju u komercijalne uređaje: "The Vaughan uses two custom oscillators with ultra-low phase noise (comparable to that of very expensive OCXO's) and very high precision. They are powered with ultra-low noise regulators to avoid phase noise increase." Meni sasvim dovoljno...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Zexx said:

Podeliću finalnu verziju u STL formatu kada bude prošla QC (mene).;) Ipak, ne garantujem da će odgovarati za svaku USB karticu s 2 USB porta, ali imam negde u kući i neku kinesku, pa ću baš da uporedim.

Full size, надам се? Чини ми се да је тај layout малтене идентичан ономе на EC04-E:

ec04-e-side-right.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kod izrade low profile kartice obratiti paznju na razmak rupica za srafljenje same kartice, razlikuje se od kartice do kartice, tako da Zexx-ova sa velikom verovatnocom nece pasovati na EC04-E karticu.

Kad sam budzio low profile bracket za usb filter karticu uzeo sam low profile bracket od Asus zvucne kartice, koji ne koristim. Razmak izmedju rupa je bio veci, pritom ako prisrafim za donju rupu, kartica je previse nisko i ne moze u pci-e slot, srecom gornja rupa je odgovarala u tom smislu, a kako se donja rupa nije gadjala, vezao sam vezicom za kablove cisto da kartica cvrsce drzi. :)

26 minuta ranije, InSides said:

Размишљам набавити још један комад EC04-E. Није прескупа, а овај други комад би био "контролна група за модификације".

Па се онда лако да утврдити дали уопште има смисла мењати ове ствари.

П.С. Претраживао сам Mouser каталог за OCXO. :( Након што сам видео те цене, уопште ми није јасно како се продају USB карте са OCXO по ценама које су ниже за цене самог OCXO-а.

Ne koriste sve te kartice zapravo OCXO, neke koriste TCXO ili nesto drugo tako da treba obratiti paznju.

Sta koristi JCAT npr? Tamo stoji Femto. Za SoTM stoji superclock. Da je OCXO naveli bi oni to svakako.

Recimo PinkFaun USB Bridge kartica koristi OCXO, tj to je jedna od opcija. "Gola" verzija kosta 325e, sa OCXO 875e a Ultra OCXO cak 1575e.:o

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, InSides said:

Full size, надам се? Чини ми се да је тај layout малтене идентичан ономе на EC04-E:

ec04-e-side-right.jpg

Sve je to manje-više generički layout, baziran na evaluacionim pločicama, ali ova tvoja deluje na prvi pogled bolje jer ima i kondove za filtraciju napona iza konektora za napajanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

Sve je to manje-više generički layout, baziran na evaluacionim pločicama, ali ova tvoja deluje na prvi pogled bolje jer ima i kondove za filtraciju napona iza konektora za napajanje.

Узео на препоруку @dj.nik-а који је раније навео у овој теми да се најбоље показала од сијасет тестираних картица. За мање од 30Е, вреди за експерименте.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, InSides said:

Узео на препоруку @dj.nik-а који је раније навео у овој теми да се најбоље показала од сијасет тестираних картица. За мање од 30Е, вреди за експерименте.

Ova moja je plaćena 5e...:lol:

Link to comment
Share on other sites

To dodatno sata napajanje verovatno sluzi za dodatno napajanje u slucaju vecih potrosaca. Verovatno se sam kontroler napaja preko pci-e slota.

Btw na strani forumima hvale Matrix Audio Element H karticu koja je jeftinija od ostalih (Jcat, Sotm itd), i koristi Crystek CCHD-575 oscilator, oklopljena je, podrzava eksterno napajanje itd.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, garson said:

To dodatno sata napajanje verovatno sluzi za dodatno napajanje u slucaju vecih potrosaca. Verovatno se sam kontroler napaja preko pci-e slota.

Btw na strani forumima hvale Matrix Audio Element H karticu koja je jeftinija od ostalih (Jcat, Sotm itd), i koristi Crystek CCHD-575 oscilator, oklopljena je, podrzava eksterno napajanje itd.

Tako je, dodatno napajanje je nepotrebno za male potrošače. Inače, ovu Matrix karticu sam odavno nanišanio, ali još nisam nigde naišao na iole krštenu recenziju...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Zexx said:

Tako je, dodatno napajanje je nepotrebno za male potrošače.

Da, mada sam ciljao na npr uticaj dobre/lose struje i na sam kontroler.

8 minuta ranije, Zexx said:

 Inače, ovu Matrix karticu sam odavno nanišanio, ali još nisam nigde naišao na iole krštenu recenziju...:unsure:

Tesko ce i biti. Nego, da li ima krstenih recenzija za ove poznatije kartice? Na sta i lice te recenzije, ono kao neko proba i kaze bolje zvuci nego preko USBa sa ploce?

Vidim dosta ljudi ima misljenje da su moderni asinhroni USB interfejsi prilicno imuni na jitter itd i da to lepo "peglaju"?

Koliko su audible OCXO klokovi?

Ima tu puno pitanja.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, garson said:

Btw na strani forumima

Имаш ли можда неке линкове? Ако већ не можемо наћи нормалну рецензију, бар да прикупимо нека искуства и онда да се "стисну зуби" и наручи па ако не ваља... бар ће форум имат неку корист од локалну рецензију.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, garson said:

Da, mada sam ciljao na npr uticaj dobre/lose struje i na sam kontroler.

Tesko ce i biti. Nego, da li ima krstenih recenzija za ove poznatije kartice? Na sta i lice te recenzije, ono kao neko proba i kaze bolje zvuci nego preko USBa sa ploce?

Vidim dosta ljudi ima misljenje da su moderni asinhroni USB interfejsi prilicno imuni na jitter itd i da to lepo "peglaju"?

Koliko su audible OCXO klokovi?

Ima tu puno pitanja.:rolleyes:

Upravo zbog boljeg "peglanja" struje iz PCIe slota hoću da stavim OS-CON gde god mogu, a koliko će se to čuti, videćemo, izgledaće lepše u svakom slučaju...;)

Za JCAT sam našao nekoliko recenzija na poznatim sajtovima koji se bave hifom, za SOtM ne baš, kao ni za Pink Faun, a za ove manje poznate proizvode iz manufaktura kao što je recimo Paul Peng, recenzije uglavnom mogu sporadično da se nađu na forumima.

Što se tiče uticaja OCXO, profesionalci bi verovatno imali šta da kažu na temu korišćenja preciznih master klokova u muzičkoj produkciji, a MUTEC, recimo, deluje kao relativno jeftina ulaznica u taj svet ozbiljnih i skupih igračaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...