Jump to content


Stereo @ InSides (dŵr & Friends).


InSides

Recommended Posts

Не знам како бих то извео да пробаш у свом систему, имам врло ограничену дужину од 0.2m почетне улазнице за Интона УСБ каблове, дакле Premium grade.

Након тога следе Reference i Ultimate grade како га већ описују у линку испод "best of the best":

https://pro.intona.eu/en/stories/cable

Ако некако дође до тога да ти могу дати да пробаш, имам такође и Интона УСБ 2.0 Hi Speed Isolator industrial version.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, ab said:

Интона УСБ 2.0 Hi Speed Isolator industrial version.

Тај изолатор би дефинитивно пробао. У сваком случају, морам да прво стабилизирам извор, да имам бар референтну основу за поређења...

...а онда, НБГ и није тако далеко од Македоније.

Link to comment
Share on other sites

Поента је да га чујеш у теби добро познатом систему, зато ако имаш такав у Београду планирај баш тако да га чујеш. То је мој савет.

Стојим ти на располагању када буде актуелно. 

Мислим да се подразумева да ја то не продајем, једва и ја набавих. :P

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, ab said:

Поента је да га чујеш у теби добро познатом систему, зато ако имаш такав у Београду планирај баш тако да га чујеш. То је мој савет.

Стојим ти на располагању када буде актуелно. 

Мислим да се подразумева да ја то не продајем, једва и ја набавих. :P

Идеја је била да ја тебе довучем до система који је мени познат. :D

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, RingeRaja said:

Ako nije toliko daleko možeš i do Zokija da uzmeš na probu Callisto, od mene preporuka.

Свакако. Знам да је и Мића био веома задовољан. Више сам мислио на пробу Intona изолатора.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 sati ranije, garson said:

Lepo Chieftec HTPC. :) Sta je unutra od harvera? Koji OS i softver?

То је HTPC од старог surround система, описан генерално овде. Z77 + i5-3570K + 16GB DDR3 + 256GB SSD + 2 x 3TB HDD.

Од софтвера, за сада, Windows 10 + Devialet USB Driver + Roon Core. (*)

(*) За Roon Control користим iOS апликацију, али веома често crash-ује. Искуства?

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, InSides said:

То је HTPC од старог surround система, описан генерално овде. Z77 + i5-3570K + 16GB DDR3 + 256GB SSD + 2 x 3TB HDD.

Од софтвера, за сада, Windows 10 + Devialet USB Driver + Roon Core. (*)

(*) За Roon Control користим iOS апликацију, али веома често crash-ује. Искуства?

Drugar koristi LINUX na laptopu i nema nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, miletrosak said:

Pa valjda zato sto LINUX nepravi probleme za muziku za razliku od Windowsa.

Можда сам требао да будем јаснији.

Апликација за контролу Roon Core-а која ради на iOS (iPad таблет) крешује релативно често. То не афектује никако Roon Core (који се налази на Windows-у и "свира" музику).

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, InSides said:

Можда сам требао да будем јаснији.

Апликација за контролу Roon Core-а која ради на iOS (iPad таблет) крешује релативно често. То не афектује никако Roon Core (који се налази на Windows-у и "свира" музику).

Која верзија iOS је инсталирана на таблету? 

Link to comment
Share on other sites

Након неколико дана, прилично задовољан како Roon ради. Организација датотека је одлична, метадата систем ради беспрекорно (за сада), допунска вредност коју софтвер даје искуству слушања је вредна претплате коју траже.

За сада, Roon код мене најбоље ради у комбинацији са (1) нативним Devialet WASAPI драјвером. Друге опције које сам пробао, а звуче лошије, подређене од бољих према горих су (2) Devialet ASIO драјвер, (3) Devialet AIR + Roon интерфејс, и (4) нативни Devialet Ethernet интерфејс.

JPlay још нисам пробао, то је следеће када се нађе времена.

Имам још дана до завршетка пробног периода, али ако се нешто драстично не промени (*), у плану је пуна претплата, на годишњем нивоу.

(*) iOS апликација за контролу Roon-a још крашује, али прилично ређе него пре пар дана. Можда је у питању био iOS апдејт. За сваки случај, пријавио сам проблеме Roon-у.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Majda said:

Amarra nije los player, mozda da isprobas da li ti odgovara?

Нисам сигуран да може. Једино ако се појави као device унутар Roon окружења (JPlay управо то ради). Amarra SQ+ наводно може, али како видим, само за OSX.

Link to comment
Share on other sites

При крају радне недеље, да заокружимо експериментирање са Roon-ом. Укључио сам и HDMI интерфејс који је повезан на Yamaha рисивер, како би се Roon могао користити и у surround систему.

Multi Zone Extravaganza:

PjKNhZv.jpg

Задовољан сам конфигурацијом, Roon остаје.

И да затворимо (за сада) дигитални систем - због разлога што је нативни Devialet USB интерфејс најбоље звучећи, у систему бољи USB кабал, уместо AQ Cinnamon:

5y9r1bN.jpg

AudioQuest Coffee, 10% сребра, 72V DBS.

Било би, чини ми се, веома неозбиљно да одмах причам како свира, тако да импресије о каблу следе за пар недеља, надам се.

Link to comment
Share on other sites

Још један малени конфигурациски tweak, око интерног процесирања стрима преко HDMI интерфејса. Roon је приказивао сигнал као "процесиран" зато што је исти пролазио кроз Windows Mixer.

Мала конфигурациска промена и у склопу оперативног система (Control Panel > Sound Devices), и у конфигурацији аудио уређаја унутар Roon-a (Audio > Device Setup > Exclusive Mode), и стрим је сада непромењен од почетка до краја:

w0VwkzL.png

Има још неких конфигурациских tweak-ова око рутина за репродукцију DSD-а, али како немам материјал... не да ми се губити на то време. Још. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...