Jump to content


Izvod iz teme Emisija "Ne moze to bez kabla"


Krca44

Recommended Posts

5 minuta ranije, Nomimasen said:

Nisi. Ali da se slabo slušanjem baviš, malčice mi na to sve vuče.

Vidi Nomi, ja od mojih ugrađenih stereotipa pobeći ne mogu. Što bi Ameri rekli kliše.
A slušam onoliko koliko mi okolnosti dopuštaju. Al to je za neku drugu temu.:D
U svakom slučaju nisam negativan i u mom pisanju nekad nije moguće razdvojiti zay.......ciju od ozbiljnog pisanja. Ima i jednog i drugog.:)

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, dj.nik said:

Heh, tamo rakije ima samo ako je licno doneses. A on mudro sasekao gde sam se pozvao na rakiju. Kod domacina, pravih, bre :)

Tacno je da nema uvek.

kad se gosti kulturno najave, ja obezbedim.

brw, ti si kod mene bio 100x ja kod tebe nikad.

p.s.

Ti si se kao odjavio malopre?

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, ivanp said:

Vidi Nomi, ja od mojih ugrađenih stereotipa pobeći ne mogu. Što bi Ameri rekli kliše.
A slušam onoliko koliko mi okolnosti dopuštaju. Al to je za neku drugu temu.:D
U svakom slučaju nisam negativan i u mom pisanju nekad nije moguće razdvojiti zay.......ciju od ozbiljnog pisanja. Ima i jednog i drugog.:)

Razumem te.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se (koliko je moguće) ozbiljnije osvrnem na temu vezanu za kupovinu polovnih uređaja.

U principu stvar je ista kao sa kupovinom polovnih automobila čiji je promet u Srbiji mnogo veći od prosečno 20,000 novih auta koji se godišnje kupe.

Ko ima para, tipa 15,000 EUR za auto ili 5,000 EUR za audio sistem, kupiće novo.

Ko nema para kupiće polovno vozilo za 5,000 ili polovni hifi sistem za 1,500.

U slučaju audio opreme postoji povoljna okolnost da se može mešati novo i polovno, recimo moj sistem je manje više sve vreme takav.

Ne možete optuživati prodavce polovnih kola ili polovne audio opreme zato što opskrbljuju deo društva koji u principu nema novca za novo. Objasnite čoveku čiji je budžet 300 EUR za pojačalo zvučnike i digitaliju da treba da ode kod distributera i kupi opremu.

Pritom ne treba zanemariti to da će neko od ljudi koji je ušao u audio preko polovne opreme koju mu je prodao Toma iz Kruševca, možda jednog dana biti mušterija AV Impuls.

Da sam diler/distributer, više bi me zanimala izrada klonova uređaja pošto to pravi veću štetu. Pritom nije ni to neka ne znam kakva materijalna šteta jer je i taj sport u odumiranju, na primer u Srbiji je prodato više First Watt SIT-3 nego što je napravljeno klonova, ali je prosto loša poruka tržištu. Plus što, ako kupuješ polovnog pravišu, za 300-400 EUR kupuješ spravu koja je u daleko višoj zvučnoj klasi od onoga što možeš kupiti za te pare bilo gde i od bilo koga ovde.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, TurboMaximus said:

Sistem od novih komponenti za 1500E može da pruži više nego što će većina čuti ikad u životu. 

 

Zamisli tek šta može da pruži relativno mlad, polovan sistem te vrednosti u odnosu na nov. Sve komponente 30-50% ispod vrednosti nove.  

Nije sve polovno nešto što su braća cigAni izneli iz kuće pokojnika. Svako ko je hteo među audiofilima već se edukovao gde i kako da nađe sprave stare manje od 10 godina, znači u punoj snazi bez potrebe za servisiranjem, kako da ih donese u zemlje.

Naravno da će i sa ovakvim potezima ostati dosta uređaja da se kupe novo kod dilera. Svi ovi razni novi strimeri i sprave za reprodukciju digitalnog signala se još uvek teško nalaze u oglasima. Gramofonske glave i slično potrošno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...